• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Mazda 6 (GJ/GL) - obecně

Hodně podobný, akorát je to v trojúhelníku. Předpokládám na 99,9%, že to je řazení nahoru, protože to naskočí v okamžiku kdy tam vyrazím za 3 nebo 4 a šlápnu jí na krk aby se pořádně rozjela ;). Akorát je mi divný, že jsem nikde na ten symbol nenarazil
 
Dnes mě v Mazdě objednali na svolávačku - úprava lišt zadních oken. (Auto v podpisu.)
Údajně něco s koncovkami těch lišt. Nevíte prosím někdo, o co se jedná?
 
Dnes mě v Mazdě objednali na svolávačku - úprava lišt zadních oken. (Auto v podpisu.)
Údajně něco s koncovkami těch lišt. Nevíte prosím někdo, o co se jedná?

U některých vozidel Mazda6 mohou neobvykle přečnívat ochrany předních a zadních dveří. V důsledku toho může ochrana prasknout nebo se ztratit vlivem vnějších faktorů, takže kovová součást okenní lišty dveří bude obnažena. Pokud se řidič nebo spolujezdec při nastupování nebo vystupování z vozidla dostane do kontaktu s touto kovovou součástí, může dojít ke zranění/poškození.
 
Díky! Dá se prosím někde veřejně dostat k těmto a budoucím informacím o svolávačkách?

Není zač, úplně jednoduše to nejde, jsou 2 způsoby - jít na www.mazda.cz a v sekci servis zvolit svolávací akce, zadat VIN auta a vyhledat, vyskočí název akce a její kód. Ten kód se dá zadat do googlu a většinou to najde někde popis. Druhou možností je mít "kamaráda" v dealerství, který podrobnosti sdělí ;) Samozřejmě tohle najde aktuální akce, budoucí informace jsou možné vysledovat jen přes křišťálovou kouli, protože o nich pravděpodobně ještě neví ani výrobce ;)
 
Právě že to na mazda webu kontroluji pravidelně, ale aktuálně mi to tam žádnou svolávačku k mému vin nevyhledá.
 
Je možné že se akce konkrétního auta netýká nebo je někde chybička. Pokud mi pošleš nebo napíšeš VIN, mohu prověřit
 
Mám je měněné jednou, asi před rokem a půl. Poté celkem držely, ale pak se po stříkání wapkou poruchy začaly po 3/4 roce zase opakovat, nicméně vždy (asi 3x) se mi do 1 - 2 dní podařilo je rozpohybovat opakovaným sklápěním a vyklápěním tlačítkem na dveřích. Pouhé zamykání s automatickým sklápěním nestačilo. Nemyslím, že to je rzí, jak se tady leckde uvádí, ale domnívám se, že to je navlhým senzorem polohy. Ten když vyschne a zorientuje se v krajních polohách, tak se zase zotaví.
 
No... Nechci ti kazit nadšení, ale taky když jsem to rozpohyboval tlačítkem tak to chvilku fungovalo ale vždycky to za pár týdnů/ měsíců zdechlo úplně.. cenu nevím, pokaždý to bylo v rámci záruky, Teď poprvé půjdu platit.. už po záruce.. Mam pocit že někdo rikal ze to přijde na 4000 jedna strana.. cca...
 
Funguje mi to nejmíň 3/4 roku od první poruchy, tj. rok a půl od výměny. Ale samozřejmě nervu to tam wapkou naplno, pod kontrolou. A mám prodlouženou záruku, tak zatím jsem v klidu. Ale pokud bych měl platit 4 K, tak si to snad zkusím rozebrat a vyčistit sám :D
 
Myslim ze se prodlouzena zaruka nevztahuje na zrcatka, uz to tu bylo nekde psano myslim
 
Back
Top