• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Mazda CX-30 - obecně

Tak ešte raz, to že sa vozia neznamená že sa dajú ešte objednať. Takže ak teraz pôjdeš do Mazdy si objednať 3ku ktorá sa bude vyrábať už si objednaš iba s motorom X alebo 2.5 so zníženým výkonom . Dnes mi to vravel sám predajca.
Hádam si to už pochopil 😉


V pohode. Áno, keď robíš objednávku podla tvojej individuálnej konfigurácie a takto sa to zadáva do výroby tak tam budú už nové motory ako aj píšeš. Ja som mal na mysli objednávku buď z vozidiel ktoré sú na ceste dealerovi alebo ešte v Belgických veľkoskladoch. Tých vozidiel ktoré budú ešte z motorom Skyactiv G sa dovezie ešte dosť a podla mňa sa budú ešte aj dlho predávať.

Jednu takú podla mojej konfigurácii som ešte uchmatol :)

Mazda 3 G150 2024 Platinum Quartz.jpg
 
Poslední úprava:
Ahoj, ak si dobre pamätám tak vravel 137 koní.
Bližšie info neviem lebo ma to ani nezaujimalo. Nechcem ten motor mať v 3ke takže pre mňa to je uzavretá téma. 🙂 Ešte si budem volať s predajcom tak keď niečo budem vedieť ,napíšem ti.
 
Ahoj, ak si dobre pamätám tak vravel 137 koní.
Bližšie info neviem lebo ma to ani nezaujimalo. Nechcem ten motor mať v 3ke takže pre mňa to je uzavretá téma. 🙂 Ešte si budem volať s predajcom tak keď niečo budem vedieť ,napíšem ti.
137 kw nebo koni ? To je hodne málo 137 koníků !
 
Možno by šiel prehrať soft z CX-5, nie? Ak je to úplne to isté, len softwarová zmena..
 
Nevím proč ten motor nechtit. Větší obsah je určitě lepší a odemknout na plnotucny výkon půjde určitě postupem času.

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Ahoj, ak si dobre pamätám tak vravel 137 koní.
Bližšie info neviem lebo ma to ani nezaujimalo. Nechcem ten motor mať v 3ke takže pre mňa to je uzavretá téma. 🙂 Ešte si budem volať s predajcom tak keď niečo budem vedieť ,napíšem ti.

Dobre si pamätáš je to 137 PS. Keby to bolo kW to by bola iná káva.

Je tu ešte otázka ceny. Keby len o tis euro tak by to bolo adekvátne ale to bude spojené aj z faceliftom tak zase nejaká darda.A plus detské choroby viz Mazda CX 60.
 
Ahoj, ak si dobre pamätám tak vravel 137 koní.
Bližšie info neviem lebo ma to ani nezaujimalo. Nechcem ten motor mať v 3ke takže pre mňa to je uzavretá téma. 🙂 Ešte si budem volať s predajcom tak keď niečo budem vedieť ,

Nevím proč ten motor nechtit. Větší obsah je určitě lepší a odemknout na plnotucny výkon půjde určitě postupem času.

Samsung S22 256GB Tapatalk
2,5 l otevřený vykon pro Mazdu 3 neskutečné auto by to bylo.
 
To sem taky nepochopil. Tyhle Skyactive právě mají výbornou spotřebu vzhledem k tomu objemu a nejede?
Ono to jede a velmi dobře, ale většina z vás asi netuší, že atmosféra se pro svůj výkon musí držet v otáčkách.
Co dodat...dotyčný je nový člen se sotva devíti příspěvky, tak třeba přešel z koncernu a teď nám tu bude hejtit mazdy :laughing:
 
Mám ve své cx 30 skyactiv X, a jak napsal Polsonside je to atmo, takze kdyz ji das nazrat, tak jede jak z praku. Co se tyce spotreby, tak za me dlouhodoba 6 litru. Jezdim mesto, okresky i dalnice. Na dovolenou jsem jel i za 4,9 podle palubniho pocitace.
 
Mám ve své cx 30 skyactiv X, a jak napsal Polsonside je to atmo, takze kdyz ji das nazrat, tak jede jak z praku. Co se tyce spotreby, tak za me dlouhodoba 6 litru. Jezdim mesto, okresky i dalnice. Na dovolenou jsem jel i za 4,9 podle palubniho pocitace.
Sice mám G,ale stejná zkušenost.Jenom k těm 4,9 se nedostanu.Tak 5,6,ale to už nebude radost z jízdy.😂
 
Clovek se nesmi bat pouzivat cele spektrum otacek, cili az k omezovaci. Ale nesmize byt jako ja a nechat to spadnout do omezovace pri predjizdeni a zaroven auto v protismeru :joy:

A tu spotrebu dosahujete jak? Ja jsem tam prumerne za 7.5. Ale ja s tim mel problem u vsech aut...
 
Ja jsem tech 4,9 taky necekal a cumel, jak jojo. Bylo to na dovcu do Rakouska. Pravda je,ze jsme jeli po okreskach, zadna dalnice. Ale jinak normalni jizda, zadna couracka na spotrebu😊

Jinak normalne, kdyz jedu na chalupu, tak se tocim kolem 5,5 litru
 
Snažím se nepodtáčet motor, šestku používám jen na dálnici. Na okreskách pouze vyjímečně. Spotřeba pod 7 litrů. Myslím, že to auto umí jet svižně.
Jak píše Polsonside, je to atmosféra, takže tak.
CX30 150HP manuál.

 
No já teď v zimě jezdím cca taky 7.5 ale mám těžkou nohu a rád otáčky
V létě a hlavně na delší cesty spadnu u Géčka i na 6.2.
Skyactive X bude mít určitě lepší spotřebu. Při běžné jízdě přebírá vlastnosti dieselu.

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Back
Top