• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Mazda CX-30 - obecně

Mám ve své cx 30 skyactiv X, a jak napsal Polsonside je to atmo, takze kdyz ji das nazrat, tak jede jak z praku. Co se tyce spotreby, tak za me dlouhodoba 6 litru. Jezdim mesto, okresky i dalnice. Na dovolenou jsem jel i za 4,9 podle palubniho pocitace.
Mám Xko a mám to stejně
 
Mám Xko a mám to stejně
Jj dlouhodoba byla 6,5 jinak 5,5-8 podle jizdy a rakve, za me jeden z nej motoru, co jsem mel a prekvapil me a fakt jsem ho mel rad!, skoda ze ho nedavali do 6 :) protoze 30 sla z domu, vadily mi jiny veci, jinak me prekvapilo , ze docela dost hřeje
 
CX30 nezklamala. Jsem s ní moc spokojený. Jen mě trochu děsí příběhy ostatních majitelů třicítky a ani trochu mě to neuklidňuje. Když jsem koupil Hondu, jezdil jsem v naprosté pohodě a na případné možné poruchy jsem nemyslel. Prostě jsem tomu vozu věřil. Jediná věc, kterou jsem musel řešit, bylo hučící ložisko na zadním kole při 130 000 km. Cena 2000 kč + 1,5 hoďky mého času.
Trochu se cítím jak při ruské ruletě, jaká z těch poruch, o kterých se tu dozvídám, zbyde na mě. Ale i přesto mi CX30 dělá velkou radost.
 
A co ten předražený a nedořešený termostat?
Naštěstí je tu 6 let záruky. Jenže, když se to bude řešit jen výměnou, tak mě to jednou stejně potká.
 
To sem taky nepochopil. Tyhle Skyactive právě mají výbornou spotřebu vzhledem k tomu objemu a nejede?
Ono to jede a velmi dobře, ale většina z vás asi netuší, že atmosféra se pro svůj výkon musí držet v otáčkách.
Co dodat...dotyčný je nový člen se sotva devíti příspěvky, tak třeba přešel z koncernu a teď nám tu bude hejtit mazdy :laughing:
No, když najedeš 100.000km s korejským malým dieselem a pak přesedláš do skyactive-x, který má o 36kw víc a zjistíš na stejných trasách, že ani na akceleraci, ani na spotřebu, ani na maximálku to líp nejede, když zjistíš, že dálnice v tempu, na který je člověk zvyklý, jezdí za 10-12litrů, tak si pak říkáš, že to fakt nejede a žere. A pravda, pak stačí sednout do koncernu, který je o metr delší a širší a těžší a který proti tomu jede jak raketa za poloviční spotřebu, tak si říkáš, že je něco divně. Jinak je to fajn auto :)

ps. mám automat, takže řazení se řeší samo.
 
No, když najedeš 100.000km s korejským malým dieselem a pak přesedláš do skyactive-x, který má o 36kw víc a zjistíš na stejných trasách, že ani na akceleraci, ani na spotřebu, ani na maximálku to líp nejede, když zjistíš, že dálnice v tempu, na který je člověk zvyklý, jezdí za 10-12litrů, tak si pak říkáš, že to fakt nejede a žere. A pravda, pak stačí sednout do koncernu, který je o metr delší a širší a těžší a který proti tomu jede jak raketa za poloviční spotřebu, tak si říkáš, že je něco divně. Jinak je to fajn auto :)

ps. mám automat, takže řazení se řeší samo.
To máš nějak divné. Ani když pojedu s xkem jak prase tak 10-12 mít nebudu.
Co ti to prodali?
 
Ono je to asi o stylu jízdy, nebo možná o zajetí. Už mam za 1000 km dlouhodobou 7,8l. Ale dálnice to hrozně zvyšujou. Mám vyzkoušeno, že být opatrný na plynu je zásadní. Dodržet lehce limity tak asi to padne. To bude asi rozdíl mezi zvyklostí jízdy s turbo naftou a teď benzínem. Zvykám si, není to marný, čím víc s tím mám najeto, tím víc se mi to líbí.

mimochodem neřešili jste podivost s přehráváním mp3 z USB? Nechápu logiku přehrávání, nejede to po složkách, ale nějak zcela náhodně. Při nastavení přehádávní lze zvolit náhodně ve složce, nebo v celém USB, opakování, ale když to mám vypnuté všechno, tak stejně to skáče. A dokonce i občas ani ne po celém albu.
 
mimochodem neřešili jste podivost s přehráváním mp3 z USB? Nechápu logiku přehrávání, nejede to po složkách, ale nějak zcela náhodně. Při nastavení přehádávní lze zvolit náhodně ve složce, nebo v celém USB, opakování, ale když to mám vypnuté všechno, tak stejně to skáče. A dokonce i občas ani ne po celém albu.
Je přehrává to divně. Mám na USB uložené zpěváky podle jména a pod každým třeba 4 alba (složky). Přehraje to jedno album (složku) a pak to skočí na jiného zpěváka a náhodné album. Aby to přehrálo všechny alba (složky) pod jedním jménem, tak to nejde.
 
Jen rychlovka zítra chci dat plnou benzin 100 ! Možnost Orlen nebo Mol . Doporuceni ? Dekuji
 
Jen rychlovka zítra chci dat plnou benzin 100 ! Možnost Orlen nebo Mol . Doporuceni ? Dekuji
Před víkendem jsem dal plnou Evo plus u Molky, měl jsem nějakou slevu. Ujel jsem cca 250 km a tak nějak ani pocitově jsem nepoznal rozdíl oproti obyčejnému u KM prona.
 
Před víkendem jsem dal plnou Evo plus u Molky, měl jsem nějakou slevu. Ujel jsem cca 250 km a tak nějak ani pocitově jsem nepoznal rozdíl oproti obyčejnému u KM prona.
Někteří od toho fakt čekáte zázraky. Tak to neřeš a tankuj co chceš.

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Já jezdím od začátku Vervu 100 pač mám Stage1. A vím že jsou tam aditiva která udržují motor čistý. A určitě lépe tahá motor. Ale to chce jezdit furt na ten více oktan a ne ujet 200km a čekat nějaké zázraky. Navíc to není E10.

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Kluci klid zítra pojedu z rajchu a mám cestou jen Orlen a Mol. Nic se nedeje jen jsem chtel vaše nazory na tyhle dvě pumpy. Dekuji všem.
 
Back
Top