• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Mazda CX-30 - obecně

@Sedly když jsme měli M6MPS (od roku 2006 do 2020), která už z fabriky vyžadovala minimálně N98, tak jsme celou dobu tankovali OMW, MOL, Benzina/ORLEN. Respektive v Příbrami byla až donedávna s N98/100 jen OMW a MOL a nikdy jsme neměli s palivovým systémem (od nádrže po vstřikovače) žádný problém. Když jsme s tím jezdili po Evropě, tak jsme tankovali u Totalu, Shell, Repsol, Agip, Aral atd...
Úplně stejně jsem tankoval i M3BM Sky-G 2.0, Honda Civic FK 1.8 a teď CX5 KF 2.5 nebo Lexuse CT200h 1.8.
Spíš než o název firmy bych se zajímal o výtoč. I sebelepší firma pokud bude mít pumpu někde v horní dolní, kde natankuje 10 aut denně s velkou pravděpodobností bude mít problém s udržením kvality paliva v tancích než pumpa kde se otočí stovky aut denně a to palivo se v těch tancích pořád otáčí.
I když i tady se výjimky občas najdou (viz. kontroly kvality paliva).
 
Kluci klid zítra pojedu z rajchu a mám cestou jen Orlen a Mol. Nic se nedeje jen jsem chtel vaše nazory na tyhle dvě pumpy. Dekuji všem.

Prečo potom netankuješ v Rakúsku? Tam je to istota že to nebude nejaká sračka. Iný benzín nedávam ako Slell. Naposledy v piatok. Bol síce drahší N95 stál 1,69 Eur ale na appku je zlava 0,4 Eurocent. Dnes už stál "iba" 1,59 Eur. Je po sviatkoch :)
 
Prečo potom netankuješ v Rakúsku? Tam je to istota že to nebude nejaká sračka. Iný benzín nedávam ako Slell. Naposledy v piatok. Bol síce drahší N95 stál 1,69 Eur ale na appku je zlava 0,4 Eurocent. Dnes už stál "iba" 1,59 Eur. Je po sviatkoch :)
Nemecko 5 km Rakousko 350 km jsem Luzicke hory
 
Alzo. Ja myslel Oste - raichu:)

Ja presne opačne Rakúsko 8 km a Nemecko 370 km :)
 
Poslední úprava:
Od nového roku tankuju většinou Orlen 100. Ani ne tak z důvodu nějakých zlepšených výkonů, které stejně nepoznám a nevěřím jim, jen nechci ničit palivové cesty a motor palivem E10.
S aplikací mám slevu 1kč na litru.
 
Od nového roku tankuju většinou Orlen 100. Ani ne tak z důvodu nějakých zlepšených výkonů, které stejně nepoznám a nevěřím jim, jen nechci ničit palivové cesty a motor palivem E10.
S aplikací mám slevu 1kč na litru.
E10 uz ma orlen ne ?viz test Martin Vaculik
 
Orlen 100/98 obsahuje biosložku ve formě vysokooktanového ethyltercbutyletheru (ETBE), který oproti ethanolu používanému v běžných benzinech neabsorbuje z okolí vodu a má vyšší výhřevnost. ETBE zůstává za jakýchkoliv okolností plně mísitelný s benzinem.
 
Mazda cx30 stage 0,5 45 l efekta 100 ted jsem to naladoval. První dojem? Nechci byt za blbečka, ale to tahá mnohem lip. Jde to lépe za plynem a chce se tomu. Ja si i poprvé vypnul HIT rádio RTL 90 léta 😂. Za mě super ! Uvidíme co spotřeba. Určitě takový bonusek ne bonus ke stage 0,5.
 
Jakoze to natankujes a hned poznas rozdil? Neni to placebo?
Určitě neeee 😀 nevim ja mel 8 piv. Ne vážně me to připadalo k lepšímu, ale jak píšeš jestli to nepřipadalo k lepšímu jen tomu co je v hlavě ! Placebo .. mam pocit, ze to vážně to procentíčko tomu motoru a výkonu dalo.
 
Možno som mal byť laboratórny chirurg ale ja to cítim keď je benzín sračka resp. menej kvalitný. Tak sa to deje napr. pri ceste do Chorvátskej Makarskej, keď natankujem benzín z INA pumpy. Keď idem smerom tam mám rakúsky benzín, motor si len tak pradie, spotreba sa podobá až na hybrid, výfuk pekne do bledošeda vypálený. Idem domov tak je akcelerácia a poznanie horšia, spotreba o 1 L vyššia, výfuk čierny ako komín na spalovni.

Motorkový dvojválec alebo skútrový jednoválec to znáša ešte horšie. Štartovanie citelne horšie mierne trhanie pri ustálenej rýchlosti aj spotreba podobne ako u auta ide hore. Takže ja potom radšej dotankujem Maďarský OMV ale Slovinský už neviem čo.

Niektorým jedincom je to putna a ani sa niet čo čudovať keď vidím ako sa správajú okolo šoféri napr. na križovatkách.

Moc to prežívam že áno :)
 
Dnes jsem navštívil servis Mazda kvůli tažnému a tak jsem se zeptal na ten 2,5 litru motor který bude jako jediný dostupný pro CX 30 od června. Podle prodejce je to kvůli přísnějším emisím, kterým 2,0 už nevyhovuje. Ten nový 2,5 je údajně dost udušený aby vyhověl a proto má i menší výkon než 2,0 150 HP.
Nejsem zas takový odborník, abych to zde rozváděl do detajlu, jen prodávám jak jsem koupil.
 
No předpokládám že jeho uskrceni bude spočívat v mapě. Takže pokud bude umět @shr3k nahrát mapu takovou, která mu vrátí plný potencionál tak to bude pecka. Těžko teď soudit.

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Já když byl v salonu pro auto, tak jsem se ptal na ten nový motor, a prý by ta nejslabší verze měla mít pouze asi 135 koníků. o_O Jako nechápu jak a proč, ale jestli je to pravda, tak potěš.
 
Zdravím všechny. Objevil se mi takový problém. Tak posledních 14 dní pozoruji při zatáčení do leva takové lehké křupání, jakoby ve sloupku řízení. Dělá to jenom do leva. Do prava nic. Zkoušel jsem to i na místě, když auto stojí a to taky nic nedělá. Projevuje se to pouze při pomalé jízdě a zatáčení do leva. Má někdo podobnou zkušenost? Předem díky za Vaše rady.
 
Zdravím všechny. Objevil se mi takový problém. Tak posledních 14 dní pozoruji při zatáčení do leva takové lehké křupání, jakoby ve sloupku řízení. Dělá to jenom do leva. Do prava nic. Zkoušel jsem to i na místě, když auto stojí a to taky nic nedělá. Projevuje se to pouze při pomalé jízdě a zatáčení do leva. Má někdo podobnou zkušenost? Předem díky za Vaše rady.
nejde to spíš o pružiny/uložení? buď při pomalé jízdě/přibrždění a zatočení doleva příp. při couvání :) je to vlastnost...
 
Back
Top