• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Mazda3 BP 2019 - obecně

Jasny, uz jsem si trosku pogooglil. Ja jsem si rikal, ze ta spoluprace s Toyotou by se nekde mohla uz objevit. Tak aspon by meli zelizko pro vylepseni emisi sveho portfolia ;).
 
v M3 ale tento hybrid byl vlastni vyvoj. Na novem hybridu se pracuje, jak ve spolupraci s Toyotou tak po vlastni linii s range extenderem (maly Wankel) uvidime co pusti do vyroby..za rok budeme moudrejsi
 
A tim padem i vetsi sance na vyrobu nejake MPSky, ikdyz by stacila i ta "obycejna" 2,5T AWD...
A popravdě věříš tomu že by bylo MPS ? Já v tohle definitivně přestal věřit někdy během roku 2016 kdy jsem četl rozhovor s nějakým mazďáckým vývojářem a ten tam naférovku řekl že tyhle auta nejsou v jejich zájmu. A ono když koukneš a co se to teď děje za koko.... v automobilovým a už i v motocyklovým průmyslu tak vyrobit něco jako MPS je opravdu to poslední nad čím by teď automobilka měla myslet. Mazda sice jde proti proudu a má super motorařinu, ale tohle by i pro ní bylo moc.
 
A popravdě věříš tomu že by bylo MPS ? Já v tohle definitivně přestal věřit někdy během roku 2016 kdy jsem četl rozhovor s nějakým mazďáckým vývojářem a ten tam naférovku řekl že tyhle auta nejsou v jejich zájmu. A ono když koukneš a co se to teď děje za koko.... v automobilovým a už i v motocyklovým průmyslu tak vyrobit něco jako MPS je opravdu to poslední nad čím by teď automobilka měla myslet. Mazda sice jde proti proudu a má super motorařinu, ale tohle by i pro ní bylo moc.
Ja verim a doufam zaroven :)) i kdyz vime jak to bude.. cerna cisla na stole akcionaru spolecnosti..jsou vzdy prednejsi.

A proto vazne zacinam uvazovat o tom Stingeru 3,3T 4x4, neb to vypinani valcu jentak z aktual modelu nezmizi :)

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
Dávám tomu tak 10% naději ze by mohla do tří let být...Právě proto už se dívám u konkurence co nabízí za alternativy.
mozna tohle bude jediny duvod proc na navrat MPS verzi dojde...neb je k tomu konkurence donuti svymi nabizenymi modely a vykonejsimi motory. Mazda mela za lonsky rok pokles prodeje i produkce..sice necele procento celosvetove..ale pokud se to letos nezlepsi, treba jim docvakne ze Sky X by mel mit vyssi vykon 210-220k..nebo by mohly navysit objem na 2.2/2.3 a tim padem i ten vykon hlavne pro vetsi modely M6, CX-7,8,9
 
On je i problém v kroutáku. Ted představila KIA proceed GT a ceed GT a cenově vyjdou jako nová trojka akorát pod kapotou 1,6T 150KW a 265Nm
 
On je i problém v kroutáku. Ted představila KIA proceed GT a ceed GT a cenově vyjdou jako nová trojka akorát pod kapotou 1,6T 150KW a 265Nm
Abo vsiml jsem si.. cena je take nastavena velmi nizko, kdyz vezmu hledisko value for money. Aspon za me je to ted papirove nejlepsi a nejvyhodne plnohodnotne rodinne kombi..na CZ trhu. Uvidime jake budou dojmy na zivo a hlavne jak se s bi bude jezdit

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
Jop,tak je to už ofiko potvrzený. MPS/MazdaSpeed nebude.
Tak to je smutne, ale porad mají na opravu tri roky :D Jako chapu, chcou vydělat peníze, takze suv apod, ale vim ze spoustu lidi se pta na rychlejsi verzi Mazdy...Tak mi to aspoň rekli v autotip halfar…Ctyrkolku mají,dvouapulitr turbo taky, tak dupejte to do te trojky :D
 
no, MPSka by byla super, když už předchozí generace nebyla, ale na druhou stranu - už je velká konkurence a sport. modely dělají i automobilky, které v minulosti (resp. v době MPSka) tyto auta nedělala - viz. Hyundai, Peugeot, ...

No ale jinak - myslel jsem si, že už budu mít objednáno, ale asi nakonec až teď v únoru objednám Sky-X v sedanu a bohužel manuál (radši bych automat), ale 65 tis. navíc je dost. Jinak výbava klasika GT a paket Plus, barva Machine grey. Chtěl jsem to koupit u Halfara, ale dostal jsem ještě levnější cenu jinde ..., sice jen o 5 tis, ale i to jsou prachy a servisovat to budu stejně u nich, když to mám k nim cca 4 km.
 
Sakra, ja byl dneska zrovna v Car Star na prohlidce a zapomnel jsem se tam vlastne na novou trojku zeptat. Takovy fail :(.
 
mozna tohle bude jediny duvod proc na navrat MPS verzi dojde...neb je k tomu konkurence donuti svymi nabizenymi modely a vykonejsimi motory. Mazda mela za lonsky rok pokles prodeje i produkce..sice necele procento celosvetove..ale pokud se to letos nezlepsi, treba jim docvakne ze Sky X by mel mit vyssi vykon 210-220k..nebo by mohly navysit objem na 2.2/2.3 a tim padem i ten vykon hlavne pro vetsi modely M6, CX-7,8,9

Imho je to stejne jako s elektronikou, to snizeni prodeju a produkce (Mazda nevyrabi “na sklad”, AFAIK, tak je logicky) muze dost dobre mit za vliv vyrazny pokles rustu asijskeho regionu, zejmena Ciny, kde doslo k nejvetsimu propadu za poslednich 10 let. S vyrobou a vyvozem do USA z Japonska a Mexika nevim, jak to maji, ale je mozne, ze tam ta celni valka taky muze mit vliv.
 
Back
Top