• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Na čem lítáte?

Jo, dost... s temahle letadlama to fakt mava fest. Litame nad limit vetru ktery to letadlo ma dovoleno snaset. Dneska jsme si s kolegou dali kazdej jeden let a slus...
 
Švagr (taky mazdař díky mně) má vlastní kluzák LS-8, ale nemá na něj čas a hákuje jako airbusák na A320. Já letěl maximálně tak balónem... :D
20121009_172218_P1070294.jpg
 
Dneska rano me zbudil podezrely hrmot evidentne malych turbohridelovych motoru. Vzhledem k panujicimu azuru na nebi jsem nemohl z okna spatrit stoupajici stroj. Takze jsem sahnul po nastroji Flightradar24. Nastesti letadlo je vybavene odpovidacem a tak se stroj hlasi jako Cessna 421 Golden Eagle 3. Patrici americke spolecnosti Keystone Aerial Surveys, Inc. Letadlo je registrovano u nas v CR a provadi fotolety v letove hladine 13.500 ft. Tady je zaznam z letu :) Bavi me tohle sledovat a patrat po historii letadel, ktere me zaujmou. Je neuveritelny jak se ty letadla toci po svete.
 

Přílohy

  • 5. 6. 2015 10:18:38.png
    5. 6. 2015 10:18:38.png
    704,3 KB · Zobrazení: 10
Vsichni maj padak, tak si muze dovolit byt prase :D Ale, musim rict, ze letova nekazen panuje i dodnes a teda cas od casu se stane, ze to skonci tragicky. Kazdopadne prasata litaj furt... :)
Na FR24 jsem nahodne nasel maly sportovni letadlo, pilot cvicil letani okruhu. Trosku me sral, ze mu to slo lip podle tech vektoru :D Asi mu tolik nefoukalo..
 
btw: tohle je taky dost zajímavý:

let na hranici vesmíru MIGem-29 za cca. 366 tisíc korun. Zájemce o pokoření hranic vesmíru vyletí do výšky 25 tisíc metrů.

Z kokpitu vojenské stíhačky MiG-29 uvidí horizont vzdálený 1100 kilometrů a poletí rychlostí 3 600 kilometrů za hodinu.

sice jsou ty údaje o rychlosti a dostupu MIGu dost zhulený, ale budiž :D

 
Poslední úprava:
Coz o to, vysoko se dostanou... Mig 25, drzi rychlostni rekord. Dokaze letet rychlosti zvuku v kolem vstoupani.
 
Tech 25tisic uz je vazne dost diskutabilnich. S Foxbatem bych tomu uveril bez obtizi. To je vazne dost vykonny stroj a strosfericky litani mu nedela zadny problem. Je ale dost neohrabany a s doletem to ma taky na ctyru. Nicmene Mig29 asi musel projit uprava pro takovyhle vysoky dostupy, pokud tomu budem verit. Protoze jak rikas, ten se asi vic jak 18-19km nepodiva... :-/ Ale i kdyby to bylo jen tech 18, zazitek neuveritelnej. :rolleyes:
 
zážitek mega, to je souhlas... ale už to není podle nadpisu "hranice vesmíru" :))) což by mě za 366 tisíc asi trochu štvalo :D
 
Hranice vesmiru je stejne jeste dal, ne? Tam uz je to potom asi docela nebezpecny, abys to neprestrelil a zeme te nevyvrhla :D
 
tak obecně je stratosfera 11-50km , na hranici 25km už je ozonová vrstva a obecně se tomu říkává "hranice vesmíru".......
 
Vidis jak hodny to letadlo je? Tohle proste rusove umi. Tezky a velky letadlo, manevrovatelnost nepredstavitelna v takovy vysce a rychlosti. S 29tkou zvladnou i Pugacovu kobru, velmi efektni manevr na ztratu rychlosti a hlavne nepritele. Ale nez Miga, ackoliv je mam hrozne rad. Sahl bych po silnejsim stroji Su 27, potazmo tedy Su 37. Ten uz ma "kachni" kridla a ta manevrovatelnost a jeste s vektorovanim je daleko za tim co si snad muzem predstavit...

Pugacovo kobra na Su27

a na stroji Su35

Ty letadla me fascinuji... naprosto. Uzasny..
 
Tos mi Vitku zas neco pripomnel... uz sjizdim videjka na trubce :)
Taky jsem si vzpomnel, ze na jedne z prvnich prehlidek kdy byl ukazan Mig 29 komentator nehorazne zdrbal akrobaticky vystup prave letadla Mig 29. No a druhy komentator mu pak rekl, ze to pilot letel na jeden motor :D
 
eroplány na trubce já sjíždím oooc rád ... anebo magůrky na speedglidech
 
Back
Top