• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Náhrada prasklého předního světlometu

Pít

nový člen
5
Ahoj, netuší někdo jestli se dá koupit náhrada hlavního světla. Xenon original stojí cca 24 000,- . Nebo jenom to sklo. Mám tam prasklinu a už to odnesl xenon . :( Mám Mazdu 6 GH combi r.v. 2008 2.0 MZR-CD 103kW diesel
 
Ahoj, netuší někdo jestli se dá koupit náhrada hlavního světla. Xenon original stojí cca 24 000,- . Nebo jenom to sklo. Mám tam prasklinu a už to odnesl xenon . :( Mám Mazdu 6 GH combi r.v. 2008 2.0 MZR-CD 103kW diesel
Náhradní polykarbonátové kryty jsem viděl jen v Číně, můžeš testnout https://www.aliexpress.com/item/1pc...hts-Shell-Lampshade-Headlamp/32977836810.html
Asi lepší než kupovat jeté halogenové světlo z vrakáče a přelepovat to. Výměnu bych nechal na někom, kdo světla repasuje a má zkušenost s rozlepením horkovzduškou.
 
No já to musel z Ebaye reklamovat došlo prasklé ale druhé přišlo do měsíce takže spokojenost.
 
Zrovna u GH si nejsem jistý, že je značka na krytu.

U GH je to taky.
hyfhjgfh.PNG

Všechny světla ať jsou to přední, zadní nebo klidně boční blinkry by měly mít tu homologaci (E v kroužku + na předních číselné kódy pro schválení halogenových/xenonových atd. zdrojů světla pro potkávací/dálková světla) jasně čitelnou na prosklený části.

Když sem z z ebay kupoval kryty na GG, tak tam právě tyhle homologační údaje chybí a je tam jen značka úhlu nastavení sklonu projektorů.
Na funkci to vliv nemá, ale možná pak může (ale nemusí) prudit nějakej šťouravej technik na STK jelikož při Technický by měli kontrolovat homologace světel.
 
@Deri má pravdu, teď jsem se byl venku kouknout a z vnitřní strany plexi jsou nějaké údaje o výrobci, homologaci, sklonu atd...
Na STK mi kdysi na našem druhém autě na neorigo světlech homologaci zdlouhavě kontrolovali... :D
 
A co takhle to na ten polykarbonát vyleptat, vybroušení by bylo asi náročnější.

PS: dokonce mám v TP napsáno, že mám Xenony, takže by na STK tuto záležitost úplně řešit.
 
Poslední úprava:
Někdy je to na těle světlometu vzadu, ne na skle.

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
 
Sháním nové přední světlomety na Mazdu 6 GH, 2,0 MZR, r.v. 2008. Nechci ale originály, jeden stojí kolem 12 tis. Kč. Chci tedy nějakou druhovýrobu. Na MROauto mají zn. ACI, TYC, KLOKKERHOLM a ALKAR. Všechny vypadají vizuálně stejně

pokračování dotazu..., ale u některých je vypsáno více či méně OEM. Jen u toho Klokkerholmu odpovídá OEM pro můj vůz, konkrétně GV7D510K0D pravý světlomet a ...L0D levý. U ostatnich značek jsou vvypsány jiné OEM. Máte někdo zkušenost s nákupem a montáži neorig. světlometů a je nutná ta shoda OEM nebo by měly sedět i další značky, když sice přímo neodpovídají OEM, ale odpovídají mému autu podle modelu, motorizace a roku výroby. Chtěl bych asi TYC, okaz https://katalog.mroauto.cz/cs/katal...1656~101657/?path=100001~101648~101656~101657
 
Poslední úprava moderátorem:
Tak jsem před chvílí objednal ty světlomety TYC z MROauto. Jen se bojím, jestli budou pasovat, protože moje OEM jsem ve výčtu OEM u tohoto světlometu nenašel. Ale podle určení modelu, motorizace a roku výroby by to mělo sedět, tak uvidime, v nejhorším vrátím.
 
Jak to vypadá se světlomety TYC? Jestli je máš na mazdě, tak jaký máš na ně názor? Co jsem vyčetl je to asi 50/50. Někteří co tuhle značku koupili, by je už na auto nedali, že nejdou vůbec seřídit ( o svítivosti se bavit nebudu, protože i tyhle TYC budou mnohem lepčí, než co mám teď ) a ta druhá půlka je vychvaluje, že jako alternativa k originálům jsou za tu cenu dobré. Pokud z nich nemáš dobrý pocit a jsou na prd, tak nechám světla renovovat no... Ale zajímá mě to protože tyhle světlomety TYC na mazdu jsou snad v každém obchodě s autodíly a jiných značek, které je vyrábí moc není.
 
Mam je namontovane asi tri mesice a docela v pohode. Montoval mi je jeden takovy fušer a napoprve je spatne dolícoval, napodruhe uz je to o neco lepší, ale 100% to neni, ale da se to. Tu svitivost nedokazu moc posoudit, uvidim v lete na STK, jestli to projde. Jestli mas problem jen s matnosti, tak to zkus necim vylestit. Me na tech předchozích (originalech) pomohla lestenka, kterou jsem lestil i lak. Zalezi samozrejme na míře te matnosti.
 
Ohledně toho polykarbonátové kryty z Číny. Už to někdo zkoušel? Třeba jak opravují firmy světlomety? Co tam dávají za polykarbonátové kryty? Mám prasklé a nerad bych kupoval úplně celý nový světlomety....
 
Ohledně toho polykarbonátové kryty z Číny. Už to někdo zkoušel? Třeba jak opravují firmy světlomety? Co tam dávají za polykarbonátové kryty? Mám prasklé a nerad bych kupoval úplně celý nový světlomety....
Ano fungují a sedí přesně ;)
Pokud chceš mít světla opravena rychle, doporučím kontaktovat kluky z DobreSvietime v Brně a na počkání to máš vyměněno včetně full servisu a nastavení světel Xenony, výbojky ;)
 
Mám zkušenost s mlhovkou TYC na Citroën C5 (X7). Rozhodně nedoporučuji. Do nové mlhovky neustále zatékala voda, musel jsem pak koupit originální díl, tam to bylo a je dodnes bez problému.
 
Back
Top