• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Naklápění světel - nivelace

Peca.as

nový člen
9
Včera jsem po dlouhé době jel noční jízdu a k mému zděšení jsem zjistil, že světla svítí cca 10-15 metrů přede mne. Pokusil jsem se na parkovišti vypnout motor a znovu nastartovat, tak abych vynutil proces nastavení světel dle naložení vozu. Sice se provede, ale se stejným výsledkem. Jsem objednán do servisu se sklápěním zrcátek, které se také začlo chovat velice svéhlavě. Sklápí a odklápí se na třikrát, tedy nikdy najednou se zcela neodklopí/nezaklopí. Na toto je prý nějaký přípis od Mazdy a vyměňují motorky pohonu v těch zrcátkách. Ale zpět k tomu sklonění světel. Je to model 2017 po FL Revolution. Světla jsou LED (s ALH? nebo jak se to zhasínání v sektorech jmenuje). Před cca 3 týdny jsem byl na ruční myčce a od té doby (myslím) registruji tyto problémy. Do servisu jsem volal, tak se na to podívají, ale je to až 2.května. Do té doby asi nemohu jezdit v noci. Jako pokud proti nic nejede, tak jedu jak ve dne. Ale jakmile to zhasne kvůli autu přede mnou, po cca 10-15 metrech mám úplnou tmu. Takže musím zpomalit, abych se dokázal vyhnout nějaké nerovnosti atd. Nevíte někdo nějaký fígl co bych mohl zkontrolovat, než se dostanu do toho servisu?
Díky.
 
Tak se to nyní srovnalo samo. Jel jsem pro dceru na autobus. Čekal jsem, až přijede. Zaparkoval jsem tak, abych mohl vyfotit dosah toho tlumeného světla. Nebylo to ani 10 metrů. Ve chvíli, kdy i-stop vypnul motor, světla vyjela do správné polohy. Zkusil jsem několikrát vypnout a zapnout motor cestou domů a světla se vždy nastavovala a nastavila dobře. Až mi to teď přijde moc. Ale na auto přede mnou jsem svítil těsně pod jeho zadní okénko, což bylo i předtím. Tak uvidím. Mohl by někdo popsat nebo vyfotit, kde jsou čidla, která toto řídí, tedy ten náklon. Nejsem si jistý, jestli jsem to tím mytím nějak nenamočil. Kola jsem dělal tentokrát pořádně. Na co si dát pozor při tlakovém mytí? Děkuji
 
Přesně bohužel nevím kde ty čidla na Mazdě jsou, ale logicky musí být někde u zadní nápravy. Protože ten systém má korigovat výšku svícení v závislosti na naložení auta.
 
Ahojte. Svietia Vam svetla v rovnakej vyske? Ja mam v strede pred sebou ako keby skok a prava strana svieti vyssie ako lava. Ma to tak byt alebo mam nejaku vadu? Ked sa nastartuje idu hore dole a nastavia sa ale nesvietia rovnako. Ma to tak byt co nie? :) mozno sa pytam blbost a noc som to neriesil len teraz som sa na to zameral posledne dni :) vacsinou som v aute sam coize ako kebybzatazou to svieti nizsie ale ze by tak? Aj po ceste ked idem tam prava strana svieti viac a vyssie luc ako lavy. Diky za info a mozno zbytocny stres :)
 
Ja presne nevim jak to ma byt, ale prave svetlo vetsinou sviti jinak, protoze muze svitit dal a osvetluje znacky na krajnici, kdezto leve svetlo je omezene, aby neoslnovalo ridice v protismeru.
 
Vdaka za odpoved. Aj mna napadlo ze ci to nie je kvoli krajnici alebo znackam ako pises.. ide o to ci aj Vam to takto svieti alebo mam nejaku vadu. Ak to ma tak byt tak ok ak ale nie rad by som to vedel :)
 
Tak jsem byl pod autem a KF tam žádné čidlo nemá.Jelikož mi potkávačky svítí stejně daleko jako dálkové,musel jsem mechanicky světla snížit.
Jinak by mě protijedoucí ukamenovali :eek:
Ve čtvrtek servis.
 
Dnes jsem se připojil přes Forscan.
  • AFS bez chyby
  • Test AFS proběhl bez chyby
  • Reset jednotky AFS a žádná změna
 
Forscan asi není všemocný.
Až v autorizáku a s Mazda softem zjistili,že AFS není na nule.
Následně seřídili světla.
Doufám,že to byla ojedinělá chyba jednotky AFS.
 
Ahoj, trošku to tady oživím dotazem na nivelaci led světel. Když stojím na vjezdu do domu který je do kopce, nastartuji, světla vyjedou nahorů a dolů, no a pak couvnu a jedu po rovné cestě a kam svítí světla, srovnají se. Zatím jsem to nepozoroval.
 
Zdravím,,, mám Mazda 6 GH 2.5 Liftback GTA ,,, A zjistil jsem že se mi světla vůbec nepohybují nahoru a dolů,,,tak jsem zjistil že tam na přední nápravě za pravím kole,, nemám táhlo na motorek s nápravy... A bohužel nejde sehnad,, jedině celí motorek s táhlem..Poradí mi někdo prosím jak to někdo řešil??? Vím že by to šlo udělat na tiskarně 3D,,,ale nemám podle čeho udělat když ho nemám... :(
 
Dá se nějak přenastavit světla z pohledu jízdy vlevo (UK)? Aby pravý světlomet neoslňoval protijedoucí vozidla? Evidentně každé světlo svítí jinak vysoko a auta s volantem vlevo to mají nastavené pro jízdu vpravo.
 
Pokud jde jen o nějakou chvilkovou záležitost, tak se dají koupit samolepky na světla co tu hokejku otočí. Jednou jsem jí pomáhal lepit ve Francii nějakýmu Angličanovi s CX5 KE co jel na dovču do Itálie.
 
Diky. Jo to znam, ale treba Mercedes to ma v nastaveni v infotainmentu, tak si rikam, jestli neznate lepsi cestu.
 
Back
Top