• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Nákup nové Mazdy 3

PetanoCZ

nový člen
3
Premyslim o nakupu nove Mazdy 3. Vim ze za rohem je nova generace takze ta stavajici by mohla dostat zajimavou cenu.
Nikdy jsem nove auto nekupoval tak bych vas poprosil o nejake tipy.
- Jak moc se da hybnout s cenou?
- Je nejaky extra velky rozdil mezi prodejci? Maji nekteri pristup k akcim kteri ostatni nemaji (napr. lepsi vybava) - samozrejme pristupem mezi obchodaky a mezi urovni servisu bude rozdil
- Nejake tipy specificke pro Mazdu?
Diky

//edit Vitus: upraven název tématu
 
Poslední úprava moderátorem:
U Mazdy se dá bohužel s cenou hýbat naprosto minimálně. Nevím, jaké mají zkušenosti ostatní, ale většinou ti leda tak nabídnou příplatkovou barvu zdarma nebo navigaci.
 
Ja zatim na svoji Mazdu teprve cekam (CX-5), povedlo se mi ale sjednat maximalne 4,5% dolu oproti cenniku.
O sleve na dalsi prislusenstvi (listy, vanicka, lyziny) nechteli ani slyset.
Nektere dalsi sluzby (prihlaseni na uradech) nabidli zdarma.
 
By me zajimalo, jak s cenovou politikou (ne)zamava zruseni cla na dovoz Japonskych automobilu do EU (pokud je pravda, ze to ma tak skutecne byt od zacatku roku 2019). Moc se mi nezda, ze by skokove klesly dolu soucasne ceny. Treba jen dostanou do ruky dealeri vetsi prostor k manipulaci?
 
By me zajimalo, jak s cenovou politikou (ne)zamava zruseni cla na dovoz Japonskych automobilu do EU (pokud je pravda, ze to ma tak skutecne byt od zacatku roku 2019). Moc se mi nezda, ze by skokove klesly dolu soucasne ceny. Treba jen dostanou do ruky dealeri vetsi prostor k manipulaci?
Já slyšel, že to clo nepadne naráz na 0, ale každej rok sundaj třeba 1%, takže jestli je to teď 10%, tak se ta cena moc měnit nebude......
 
- Jak moc se da hybnout s cenou?
Obecně platí, že Mazda dává menší slevy než koncern nebo Korejci. Také platí, že čím dražší auto, tím zajímavější sleva. Takže na Mazdu 6 ve výbavě Revolution Top lze dostat slevu třeba 60-80 tisíc Kč, ale na hodně prodávanou Mazdu CX-3 to bude tak okolo 25 tisíc Kč. Bavím se o novém modelu. O něco vyšší slevy dostaneš na starší, skladové modely.

- Je nejaky extra velky rozdil mezi prodejci?
Ano, v mém případě byl rozdíl ve slevě až 20 tisíc Kč u Mazdy 6. Určitě se vyplatí oslovit více prodejců. Konkurence funguje.

- Nejake tipy specificke pro Mazdu?
Mazda má v poslední době zajímavé akce na starší modely a to vč. financování. Ani teď tedy není špatná doba na koupi nového auta, ale pravdou je, že nová generace M3 ještě asi srazí ceny dolů. Určitě si také připlať za záruku 5 let. Navýšení ceny není tak velké a budeš mít klidnější spaní. Pokud chceš jít do stávající Mazdy 3, tak se Tě to netýká, ale já vždycky lidem radím, aby si nekupovali úplně nový model. Pokud někdo kupuje úplně nový model, stává se beta testerem a velmi pravděpodobně bude řešit problémy. Majitelé nové Mazdy CX-5 mohou vyprávět. Týká se to ale všech značek. Dělám v Automotive už dlouhá léta a vím, jaké hrůzy se někdy pouští ven jen aby se splnil termín. Nový model je odladěn nejdříve za dva roky, ideálně až s prvním faceliftem. Start nové Mazdy 3 a ke všemu s úplně novým motorem Skyactive X, to bude doslova loterie. Žádná automobilka na světě totiž není schopná 100% otestovat všechny díly. Tenhle feedback jim dají až tisíce prvních majitelů.

A konečně, ta nejdůležitější rada nakonec - když Mazda, tak s benzínem!
 
...
A konečně, ta nejdůležitější rada nakonec - když Mazda, tak s benzínem!
Jak jinak :)

Mluvil jsem s prodejcem z Mazdy v Brne. Uz se pry doprodavaji a nove nebudou. Uvidime co ostatni prodejci. Zatim to vypada ze je docela dost skladovek vsude mozne.
Na nove technologie se mi moc nechce naskakovat predevsim kdyz jde o kompletne novy koncept.
Uvidime jeste me ceka nejtezsi ukol a to prekecat manzelku ze stoji za to alokovat trochu vice rodinneho rozpoctu :D
 
- Nejake tipy specificke pro Mazdu?
Diky

Určitě bych při nákupu trojky v benzínu zkontroloval vnitřek zadních sedaček :) - viz. https://www.mazdaklan.cz/threads/rez-u-zcela-noveho-auta-sedacky.1361/
Podle tvého popisu jsi v Brne byl asi ve Slatině, co? ;) Já tam kupoval svoji Mazdu 3 nedávno, sleva v rámci té jejich akce "palivo na rok zdarma", což je v praxi cca 25 tisíc odečtených od konečné ceny a ještě ti pak za 1300 natankují první nádrž.
Jinak osobně mi přijde, že je dobré se pak mrknout sem nebo poptat známého profíka, jak správně zpočátku zajet nový motor, jak na lak, a určitě je dobré zainvestovat do nějakého antikorozního ošetření podvozku a dutin. V tomhle ohledu mi prodejce řekl akorát, že "ty nový motory žádné speciální zacházení ze startu nepotřebují" a k péči o auto obecně žádné info.
Tak přeju, úspěšné vyjednávání s manželkou ;)
 
Určitě bych při nákupu trojky v benzínu zkontroloval vnitřek zadních sedaček :) - viz. https://www.mazdaklan.cz/threads/rez-u-zcela-noveho-auta-sedacky.1361/
Podle tvého popisu jsi v Brne byl asi ve Slatině, co? ;) Já tam kupoval svoji Mazdu 3 nedávno, sleva v rámci té jejich akce "palivo na rok zdarma", což je v praxi cca 25 tisíc odečtených od konečné ceny a ještě ti pak za 1300 natankují první nádrž.
Jinak osobně mi přijde, že je dobré se pak mrknout sem nebo poptat známého profíka, jak správně zpočátku zajet nový motor, jak na lak, a určitě je dobré zainvestovat do nějakého antikorozního ošetření podvozku a dutin. V tomhle ohledu mi prodejce řekl akorát, že "ty nový motory žádné speciální zacházení ze startu nepotřebují" a k péči o auto obecně žádné info.
Tak přeju, úspěšné vyjednávání s manželkou ;)

Ve Společná témata najdeš odpovědi na většinu otázek.( záběh motoru, antikorozní ochrana i péče o lak)
 
Diky moc za cenne info.
Jeste jsem si vsimnul ze nektere Mazdy maji jako hlavni budik otackomer a nektere tacho.
Ale nenasel jsem zadny vzor podle ceho to poznat napr. uroven vybavy.
V konfiguratoru vyjizdi vzdy v nahledu otackomer.
Ono to neni zas tak dulezity ale otackomer je urco lepsi ;)
 
Diky moc za cenne info.
Jeste jsem si vsimnul ze nektere Mazdy maji jako hlavni budik otackomer a nektere tacho.
Ale nenasel jsem zadny vzor podle ceho to poznat napr. uroven vybavy.
V konfiguratoru vyjizdi vzdy v nahledu otackomer.
Ono to neni zas tak dulezity ale otackomer je urco lepsi ;)

Velký otáčkoměr je myslím od Revolucion.Ve vyšších výbavách.
 
Mám Revolution, ale jak budeš mít HUD displej, zjistíš, že stejně na otáčkoměr nekoukáš a jedeš pocitově, přesněji za pár dní to dostaneš do krve a jezdíš.
 
Back
Top