• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Nákup ojeté Mazdy 2 DY

mastif

rodinný člen KLANu
835
Zdravím všechny, prosím o radu, jestli někdo náhodou neznáte tuhle Mazdu, chtěl bych jí pro dceru a pokud by byla o.k. tak na co si dát při koupi pozor a co prohlídnout co měla za nešvary. Díky všem za rady.
 
Mám toto auto doma už delší dobu. Je to pohodové autíčko. Mám sice 1.4, ale to nevadí. Tady u těch jednotek by měl být řemen. U 1.4 je určitě. Měnit by se měl po 150 tis km. Takže pokud tam nebyly dělané rozvody, bude to chtít udělat. Ale nestojí to moc. Dát si pozor určitě na korozi spodku dvěří, lemy. Občas na to trpí při špatném zacházení. Může zlobit tlačítko na elektrické okénko. Nic zásadního. Jinak mě nic nenapadá.
Při koupi klasika. Nejlépe se servisní historií, nebo poslouchat majitele, jak se k ní choval. Kontrola hladiny oleje, jak jde motor, opotřebení interiéru atp. Můžou se objevit opotřebená zadní ložiska. Jo také bych nechal zkotrolovat vůli ventilů. Což není nic hrozného, někteří to nikdy nedělali, ale mělo by se to dělat. Projevuje se to takovým cvakáním na volnoběh.

Je to takový malý stěhovák. :D Uvnitř je celkem dost prostoru a výhoda je vyšší posed.
 
Ty jo, docela mě překvapila ta omezená nabídka DYček. Chtěl jsem vybrat nějakou pro ženu ale jak na to koukám tak šance je poměrně nízka + najít nějaký solidní kus za normální cenu. Rovnou se zeptám, nemáte někdo tip na DY? Jen benzín pokud možno i s navigací. Obsah je asi jedno. Žena by to měla jen jako vůz na krátké trasy s dítětem :)
 
Ty jo, docela mě překvapila ta omezená nabídka DYček. Chtěl jsem vybrat nějakou pro ženu ale jak na to koukám tak šance je poměrně nízka + najít nějaký solidní kus za normální cenu. Rovnou se zeptám, nemáte někdo tip na DY? Jen benzín pokud možno i s navigací. Obsah je asi jedno. Žena by to měla jen jako vůz na krátké trasy s dítětem :)
Je jich jako šafránu. Taky jsem hledal před asi třemi rokama a byla to veliká bída. Buď to bylo jako liška, nebo to měl někdo jako test pro kladiva. Nechápu. ?
 
Něco je, ale...Nevím v jakém rozpětí se to hledá, ale za 40 se dá (ač obtížně) koupit 4 dveřový Yaris.
 
V tom případě, pokud ti nejde sehnat Mazda 2 DJ, můžeš alternativně skočit do Fiesty. Však ošklivá snad není a nabídka je co jsem se teď zběžně díval široká.
Mazda to není. Otázka je, jestli to na tom visí a Ford je no-go.
 
Back
Top