• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Nákup ojeté Mazdy 3

Dobrý den, prosím o radu , chceme s manželkou koupit mazdu 3, roky cca 2013-2019, a některé nabízené jsou s automatickou převodovkou.Motor 2L benzín. Jsou prosím známy nějaké větší problémy s automatickou převodovkou ? Moc děkujeme za rady..
Naopak jsou automaty spíše bezproblémové a na vadné převodovky narazíš více u manuálu :)
 
Naopak jsou automaty spíše bezproblémové...
Pokud se ovsem v nich obcas meni olej. Je kupodivu, ze v navode na obsluhu (6-4 Planovana udrzba) se zminuje jen manualni prevodovka, u ktere se ma menit olej po 180 tisic km. O automatu tam neni ani zminka. A rekl bych, ze u automatu s hydrodynamickym menicem olej dostava vic "zabrat"...
 
Děkuji moc za rychlé reakce.Od začátku u novějšího auta jsme chtěli automatickou převodovku,pak jsme u různých značek aut narazili na určité problémy a když jsme nakonec vybrali Mazdu 3, tak jsme chtěli zjistit,jak jsou na tom s automaty.Našel jsem si tu teď příspěvky,kde se řešily problémy s manuálem, tak asi zvolíme ten automat,třeba s tím nebudou problémy.Až se podaří auto sehnat,rád sem časem napíšu zkušenosti s automatickou převodovkou u Mazdy 3. Popř. budeme rádi, kdyby někdo, kdo má Mazdu s automatickou převodovkou a měl problémy, se o zkušenosti podělil..
Ještě se zeptám, automatické převodovky u Mazdy 3, v letech cca 2013-2020 jsou stejné konstrukce? Je tam hydroměnič ? A je to systém cvt, nebo jako jsou evropské, tj. Lamely,pakety, nebo ozubená kola ?
 
Mazda je řidičsky příjemné auto a věř tomu že s manuálem jsou ty pocity z řízení lepší...ale to je věc názoru....pokud chceš dokonalý bezproblémový "automat" sáhni po hybridní toyotě....je tam jendoduchá planetová převodovka
 
Ještě se zeptám, automatické převodovky u Mazdy 3, v letech cca 2013-2020 jsou stejné konstrukce? Je tam hydroměnič ?
Je to planetová převodovka (soustava mokrých spojek a brzd) s hydrodynamickým měničem (s uzamykací spojkou měniče v olejové lázni). Pokud budeš koupíš do 100000 km nájezdu a vyměníš hned olej proplachem i s filtrem, bude to OK. Větší nájezd bych koupil jedině s fakturou od servisu, že byla vyměněna aspoň polovina náplně odpuštěním a nalitím nového kolem 60 tis.

Mazda je řidičsky příjemné auto a věř tomu že s manuálem jsou ty pocity z řízení lepší...ale to je věc názoru....pokud chceš dokonalý bezproblémový "automat" sáhni po hybridní toyotě....je tam jendoduchá planetová převodovka
Však v mazdě je taky, nicméně toyota hybrid má jen jeden stupeň pro přímý záběr (proto nejede víc než 180) a k tomu CVT.
 
Mazda je řidičsky příjemné auto a věř tomu že s manuálem jsou ty pocity z řízení lepší...ale to je věc názoru....pokud chceš dokonalý bezproblémový "automat" sáhni po hybridní toyotě....je tam jendoduchá planetová převodovka
Ahoj, díky za názor, manuál jsme si také říkali že by byl u tohohle auta lepší, i nám to řekli majitelé Mazdy3... co jsem si včera přečetl jaké se můžou objevit problémy s manuálem, má někdo představu, kolik alespoň přibližně stojí taková střední oprava / repase manuálu , nebo celá převodovka po opravě ?
 
Ahoj, díky za názor, manuál jsme si také říkali že by byl u tohohle auta lepší, i nám to řekli majitelé Mazdy3... co jsem si včera přečetl jaké se můžou objevit problémy s manuálem, má někdo představu, kolik alespoň přibližně stojí taková střední oprava / repase manuálu , nebo celá převodovka po opravě ?
Mrkni tady pod odkazem, většinou se to týkalo jen zmíněných VIN, až na pár výjimek.. Je potřeba si to v autě pořádně odzkoušet https://www.mazdaklan.cz/threads/drhnuti-pri-razeni-vyskakovani-prevodoveho-stupne-vibrace.4061/
Jinak, je pak lepší sehnat celou převodovku z Allegra, vyjde to tam levněji. A mrkni tady na fóru na prispevky od @mellda, ten řešil výměnu převodovky ?
 
Děkuji za info o výměně oleje , počítám s tím po koupi... Jestli náhodou tu není někdo, kdo třeba řešil nějaký problém automatické převodovky u Mazdy 3 , a kolik řádově může stát oprava, resp. co tam odchází...
 
Děkuji za info o výměně oleje , počítám s tím po koupi... Jestli náhodou tu není někdo, kdo třeba řešil nějaký problém automatické převodovky u Mazdy 3 , a kolik řádově může stát oprava, resp. co tam odchází...
Řádově se nevyplatí cokoliv opravovat, protože Poláci jich mají z rozebraných bouraček dost. Prostě vezmeš libovolný kus z 2.0/2.5, pokud možno nejnovější, jedno jestli z 3, 6, CX-3, CX-5 jen to musí být benzín předohrab.
 
Díky, to je dobrá informace z toho Polska a možnost záměny z jiné Mazdy s předním náhonem..
Ještě, alespoň řádově, co tak stojí funkční použitý automat a co tak může stát úplně nový ? Abych si udělal představu ☺
 
Díky za odkaz pro představu..
Ještě se zeptám, neví někdo, stalo se už, že manuální převodovka v Mazdě 3 se někomu porouchala tak, že nešlo vůbec řadit, auto mimo provoz ?
 
to nemusí být nutně špatný, ne? je to nedávno a není to nějak obrovská sleva. asi by ji to chtělo vidět osobně
 
to je ta kůže tak špatná? mně se právě strašně líbí, hadrový spíš nechci a u černé se mi nelíbí ty červený doplňky
 
to je ta kůže tak špatná? mně se právě strašně líbí, hadrový spíš nechci a u černé se mi nelíbí ty červený doplňky
Bílá je skutečně na první pohled pěkná až luxusní, ale ta dřina to udržet :rolleyes:
Chytá to kromě náhodného ušpinění i ten provozní barevný otěr z riflí, jedno jestli modrou či černou... dva tři týdny a je to tam a jen se to zhoršuje až to člověk nevydrží a vyčistí. Zase ale existuje dost přípravků a jde to při troše pečlivosti dostat do bílého stavu zpět, jen je člověk otrokem čistidla/impregnace/čistidla/impregnace a pořád v kruhu :eyes: Děti a zvířátka ani nezmiňuji.
 
to je ta kůže tak špatná? mně se právě strašně líbí, hadrový spíš nechci a u černé se mi nelíbí ty červený doplňky
Já mám bílou kůži v šestce a nedám na ni dopustit.Interiér vypadá o level výše a údržba?Jednou ročně používám kvalitní čistič s impregnací a kůže je i po 8 letech jako nová.A nešpiní se,na rozdíl od světlých látkových interiérů.Ty bych nechtěl ani zadarmo.
 
Back
Top