• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Nákup ojeté Mazdy 3

Mám bílou kůži jak v M3BM tak i v M6 GL/FL. Jak píše mabu, staneš se otrokem auta ale stačí to jednou za čas vyčistit a je to zas dobrý na chvilku. I když bohužel v M3 od původního majitele je bok prošoupany v jednom místě a je to na opravu?. Záleží jak moc to budeš řešit. Jinak ta bílá posune interiér o úroveň nahoru. Ale upřímně za 400k bych si přidal ještě cca 80k a máš M6 GL/FL 2.5l z Německa v plné polní.
 
starat se chci tak priměřeně. nejsem uplně prase, dítě nemám a pes by byl v kufru na dečce, ale zas ať to dělá parádu.
o 6 jsem taky přemýšlel, tu bych ale určitě chtěl v automatu a taky v kůži. ale jezdím hlavně sám každý den 20 km do práce a po dálnici se projedu jen 1x za měsíc, takže to je zbytečně velké a tím pádem drahé. živit ten 2.5l mi moc nedává smysl, když ho prostě nevyužiju (to snad někdy v budoucnu). hezké 6 jsou spíš k 500k a přes, a ty BNka jsou prostě všechny kolem 400k, když se podívám na mobile.de, ale i do české inzerce.. taky mi to přijde dost, ale taková je situace, s tím se moc nedá dělat. navíc moje nynější corsa c už je trošku starší, onehdá jsem jel do práce na 3 válce a to je to 4 válec!
 
Mě osobně za velmi pěkné BN nepřipadá v dnešní době 400 tisíc nebo něco přes nějak přehnané. To auto má co nabídnout a konkurence těžko. Já bych to vzal a nic neřešil. To auto si budeš užívat a nic po tobě nechce. Můj nazor jako vlastníka.

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Ad bílá vs. tmavá kůže. Špiní se úplně stejně, což si lidé bohužel mnohdy neuvědomují, a tak mají tmavé sedačky daleko špinavější než by měli světlé. Vidět je to na světlém více/dříve a proto je mnohdy lehčí údržba a odstranění špíny.
Stačí kvalitní impregnace ideálně s lanolinem a údržba je hračka na pár minut u tmavé i světlé kůže ;)
 
o kůži se musí starat, to je mi jasný a počítám s tím, určitě mi to za to stojí.

spíš mě teď zajímá to auto jako takový, bylo dovezený do ČR 10/21 a na dovozní STK mělo 32815 km. je vůbec možný, že si někdo koupí takové auto a nejezdí s ním? 33k za 4 roky je fakt málo a pak 12k tady v česku.. CEBIA moc nepomohla, jiný záznamy nemá. byl by tady někdo prosím schopen kouknout do servisní knížky? nebo to u cizáckých aut nejde? bez toho se nemám moc čeho chytit a musím buď věřit a nebo ne, a to se mi při téhle ceně moc nechce
 
@vojtazbrna posli VIN, zkusím mrknout.
Mně na tom osobně nic divnýho nepřijde, loni jsme prodali CX3 z roku 2017 s 22tkm a opravdu měla 22tkm. Teď máme na prodej Mazdu 6 v benzínu z roku 2015, která má 37tkm a plný servis v Mazdě, navíc ještě odpočtovka, takze byla živnostníka.Takhle bych mohl ještě chvilku pokračovat ?
 
Souhlas s kolegou výše. Já mám M3 2018 a teď má najeto 42 000km. Vpodstate hlavní příčinou je, že střídám 3 auta pro můj roční nájezd cca 12 000km. Takže ten nájezd bych nebral podezřelý.

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Kupoval jsem v 2020 šestku s 1. registrací 2014 s nájezdem 44tis km z autopalacu ojetých aut. 6-8tis km ročně podle servisky (doložených a uvěřitelných). S bílou “kůží”, na kterou nebylo aktuálně skoro 10 let nijak šáhnuto a to vozím i děti. Pouze vlhčené ubrousky. A špinavá není ani od jeansů. Určitě půjde vidět rozdíl při pořádném čištění.

Sranda bylo, když shodou okolností na ulici, kde podle techničáku bydlí předchozí majitel jsem stál u garáže a přehazoval kola, přišel za mnou pán a donesl mě gumové koberce, že je při prodeji (výkupu) zapomněl k vozu dát. Tak říkal, že vůz měl na soukromé účely na chatu a dovolený. Do práce jezdil firemním. Tak stejně to mám i já aktuálně. A dříve jsem prodával 13 měsíční vůz z 4tis km, dvouletý vůz s 10tis km.
 
tak chlapci a dívky, děkuji vám za názory, podporu a pomoc, můj vozový park se i díky vám právě rozrostl o 1 moc hezkou zánovní mazdičku. nastává doba sbližování a učení, má to totiž strašně moc vychytávek a nestihl jsem to všechno vyzkoušet po cestě z prahy do brna :D to auto je tak chytrý, že si na to budu muset nějakou dobu zvykat. ale založím vlákno s fotkama a v budoucnu budou i nějaký úpravy, až zjistím co bych potřeboval vylepšit (jestli teda na něco přijdu)
 
Zdravím,
rád bych si pořídil ojetou Mazdu 3 - benzín, cena do 20 000€. Nájezd extra neřeším, spíš celkový stav.
Za tuhle cenu vychází cca rok 2019, takže přesně mezi BP a BM.
Výbavu bych si asi představoval - Skyactiv G122 Plus + style packet + safety packet - není podmínka, rád si nechám poradit.
Bohužel Němci to značí trochu jinak, tak v tom mám celkem zmatek.

Jako příklad sem hodím 3 inzeráty, které mě celkem zaujaly.

Více se mi líbí novější BP, ale nechám si klidně poradit.
Budu taky rád za každou radu, na co si dát pozor, atd.

Díky
 
Ten prvý link vyzerá, že to BPčko má aj packet LUXURY. Vidím tam kožené sedačky s pamäťovou funkciou.
 
Tak za mě ta první. Má asi komplet pakety. Kožené sedačky s pamětí, LED adaptivní světla, 360 pohled, atd. Má jen vlevo docela ošoupaný volant. Ta druhá má nížší pakety, ale hlavně nemá denní LED svícení, ale jen halogenovou žárovku. BN bych už nebral.
 
Poslední úprava:
Ta první vypadá zajímavě. Nejlépe sehnat tu s tím vínovým interiérem.
Já třeba dal přednost právě BN v roce 2020,kdy byli první BP na trhu a dodnes se na nich řeší často drobnosti. Mě osobně se BN líbí více a tuhle tu někdo koupil krásnou 121 kW s pidi najezdem a v bílé kůži. Je to ještě plnotucne bez vypínání válců. Samozřejmě BP má o level krásnější interiér a taky vypadá velmi pěkně. Škoda že dostala vlecnou nápravu oproti multilinku na BN. Zase má už HUD promítání na sklo oproti plosce v BN. Každý má svoje. Záleží, co ti více sedne.
Já jsem nadmíru s BN spokojen. Takže ani s jedním chybu neuděláš.



Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Ta první vypadá zajímavě. Nejlépe sehnat tu s tím vínovým interiérem.
Já třeba dal přednost právě BN v roce 2020,kdy byli první BP na trhu a dodnes se na nich řeší často drobnosti. Mě osobně se BN líbí více a tuhle tu někdo koupil krásnou 121 kW s pidi najezdem a v bílé kůži. Je to ještě plnotucne bez vypínání válců. Samozřejmě BP má o level krásnější interiér a taky vypadá velmi pěkně. Škoda že dostala vlecnou nápravu oproti multilinku na BN. Zase má už HUD promítání na sklo oproti plosce v BN. Každý má svoje. Záleží, co ti více sedne.
Já jsem nadmíru s BN spokojen. Takže ani s jedním chybu neuděláš.



Samsung S22 256GB Tapatalk
Díky za odpovědi, právě to dilema BP/BN řeším asi nejvíc. U BN už by mělo být snad všechno ohledně motoru za ty roky vychytané, ale vzhledově vede BP.
 
Poslední úprava:
Back
Top