• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Nákup ojeté Mazdy 6

Ahoj chci se zeptat co si myslíte o tomto autu: https://auto.bazos.cz/inzerat/179860192/mazda-6-combi-22-135kw-2009.php Je to první auto, které kupuji a nechci udělat chybu. Na co si při koupi dát pozor, jak moc jsou auta poruchová a kolik tak stoji roční údržba. Jak dobře se shání náhradní díly. Popřípadně zda máte ještě nějaké rady. Díky za každou pomoc. <3
Ahoj. Je to 15 let starý auto. Dej si pozor na krozi spodku. Zkontroluj i vejfuk, protože dost často hnije v přírubách na tlumiče a i v tom Yku na středový rouře.
Zkontroluj zadní brzdy jestli jsou v pořádku - nejsou moc orezlý kotouče, ručka funguje správně a některý z kol (nebo obě) nepřibržďují.
Ono můžeš zkontrolovat i přední brzdy.
Ohledně tohodle motoru a DPFka ti určitě poradí místní co s tímhle motorem mají nějaký zkušenosti.

Vevnitř určitě zkontroluj jestli všechno funguje - od stahování oken po rádio. Obzvlášť jestli funguje BlueTooth.
Koukni i na strop jestli na něm neuvidíš mokrý fleky od zatejkající vody okolo hágusů.
 
Ale špatny to bylo jen se SkyactivD bez adblue ne? Nebo i tyhle starší motory za moc nestály?
 
Takže za tebe lepší benzin a co automat to je v pohodě? Například tohle? https://auto.bazos.cz/inzerat/179757679/mazda-6-114kw-automat-benzin.php
Benzín určitě lepší volbou - jen si pohlídej spotřebu oleje, protože auta do kterých se lil míň kvalitní olej a měli delší servisní interval, tak ho rády papají (je jedno jestli 1.8, 2.0 nebo 2.5).

Automata bych se nebál, pokud na něm někdo někdy vyměnil olej. To zjistíš už při zkušební jízdě - nesmí cukat a celkově musí klidně řadit.
Problém bych spíš viděl, že ten automat v GH ten 2.0 motor totálně zabije. Teda totálně ne, ale když máš možnost sednout do 2.0 v manuálu, tak to máš pocit že sedíš v raketě oproti tomu automatu.

Jen pozor: U tohodle inzerátu se píše "slabší účinnost posilovače řízení", tak tam to bude chtít asi zrepasovat snímač nebo možná komplet zrepasovat celej posilovač.
 
Ahoj,
do hledáčku se mi dostala Mazda 6 od BUDCARS.


Co si o něm prosím myslíte? Jak už to tak bývá, je to moje první větší auto, tak váhám co a jak.

Díky

Pro:
+ prodejce poskytl CEBII, CarVertical, TP i zaznam z technické
+ na sauto velmi pozitivní recenze na prodejce
+ vše ostatí vypadá OK

Proti:
- na CEBII i CarVert. je uvedeno jedno poškození (cena 1300 €), fotky nenalezeny
- graf kilometrů pouze ve 3 bodech
- asi tudíž nebylo servisováno v autorizáku

Ke zvážení:
- Je to dánská verze, kterou koupil člověk z Německa jako první majitel
 
No zaznam to ma az z prvni STK a dalsich po dvou letech, pokud je to kupovano nove v CZ. To odpovida 2019 21 23. A z toho to pravdepodobne bere i CEBIA atd. Jinak protokoly STK si muzes snadno zobrazit i sam po zadani VIN na kontrolatachometru.cz. Uz se tam zobrazuji asi dva roky i prorokoly.
A kdyz sem hodis VIN, tak ti to nekdo zjisti jestli to jezdilo do autorizaku.

e zvážení:
- Je to dánská verze, kterou koupil člověk z Německa jako první majitel
Joo to jsem nedocetl. Takze to ma stejny zaznamy v Cebii jako na STK? Nebo i nejaky v D? Protoze jestli to oni vsude proverili jak to dovezli a nebylo nikde nic, tak nez to vzali na prvni STK v CZ, tak to mohli klidne stocit.
 
Ahoj,
do hledáčku se mi dostala Mazda 6 od BUDCARS.


Co si o něm prosím myslíte? Jak už to tak bývá, je to moje první větší auto, tak váhám co a jak.

Díky

Pro:
+ prodejce poskytl CEBII, CarVertical, TP i zaznam z technické
+ na sauto velmi pozitivní recenze na prodejce
+ vše ostatí vypadá OK

Proti:
- na CEBII i CarVert. je uvedeno jedno poškození (cena 1300 €), fotky nenalezeny
- graf kilometrů pouze ve 3 bodech
- asi tudíž nebylo servisováno v autorizáku

Ke zvážení:
- Je to dánská verze, kterou koupil člověk z Německa jako první majitel

1300 € bych neřešil, je to tak malá částka, že tomu nic vážného rozhodně být nemohlo.
Jestli to jezdilo někde na severu (i Německa), zkontroloval bych pečlivě korozi.
Servisy by tě taky až tak moc zajímat nemusely, pokud ti nějak doloží, že byl měněn pravidelně olej a nepřetahovaly se intervaly.
Jinak jde spíš o skutečný stav, než o to, co je na kterém papíře.
 
VIN je možno vidět v inzerátu :)

JMZGJ697661327765

Graf Nájezdu (z dostupných dat z Carvert., inzerátu, technické a TP) je víceméně lineární

1708436308703.png
 
Prodejce poskytl i výpis el.servisní knizky, jsou tam jen základní kontroly po koupi včetně výměny oleje (poslední ve 44tis.).

Budějovice jsou pro mě dosti daleko (jsem z Uh.Hradiste).

Napadlo mě proto nechat to zkontrolovat technikem (např.Automato, AutoBezObav), nemáte s tím někdo zkušenost?🙂

Diky za odpovědi!
 
Prodejce poskytl i výpis el.servisní knizky, jsou tam jen základní kontroly po koupi včetně výměny oleje (poslední ve 44tis.).

Budějovice jsou pro mě dosti daleko (jsem z Uh.Hradiste).

Napadlo mě proto nechat to zkontrolovat technikem (např.Automato, AutoBezObav), nemáte s tím někdo zkušenost?🙂

Diky za odpovědi!
Tady bych asi "trval" na nějaké záruce na motor, že nebude žrát olej a důkladně si naposlouchal chod motoru, jestli už to náhodou nemůže být přidřené. Jestli je tam výměna oleje zaznamenaná jen ve 44tis, tak je tam šance, že se intervaly přetahovaly. Ale samozřejmě to tak být nemusí. Bez dokladů může tvrdit kdo chce co chce a je to věštění z křištálové koule. Na druhou stranu vzhledem k ceně asi nelze žádné velké záruky očekávat a pokud bude auto jinak v pěkném stavu, možná to i za risk stojí. Ty motory běžně nepadají a zase až takový problém vyměnit v nejhorším kus za kus (motor) nebude.
 
Auto je bohužel prodáno, i tak díky za pomoc.
Pořád bych rád věděl zda někdo využil služeb profi kontroly (Automato atd.)?
 
Auto je bohužel prodáno, i tak díky za pomoc.
Pořád bych rád věděl zda někdo využil služeb profi kontroly (Automato atd.)?
Koukal jsem jen tak pro zajímavost na to Automato a za tu cenu s tím, že dojedou kamkoliv v republice se mi to úplně marné nezdá. Něco je asi dost diskutabilní (např. posouzení celkového stavu motoru a převodovky), ale když jsem občas slyšel ceny individuálních dovozů apod., tak vzhledem k ceně asi ok a člověk od toho nemůže čekat zázraky ☺️.
 
Ahoj, nezajimal se nekdo o toto auto?


Prodejce ho ma v nabídce minimálně od listopadu a porad nezmizelo, tak přemýšlím co s ním může být špatně....jediné co vidím je nějak divně navazujici chromovy spodek masky.

Diky
 
Ahoj, nezajimal se nekdo o toto auto?


Prodejce ho ma v nabídce minimálně od listopadu a porad nezmizelo, tak přemýšlím co s ním může být špatně....jediné co vidím je nějak divně navazujici chromovy spodek masky.

Diky
Podle první fotky nejspíš p. Zalabák, který inzeruje na FB a má ty auta většinou brutálně předražený. Takže je to tam asi dlouho, protože postupně zlevňuje, než se dostane na plus mínus normální cenu. P. S. nebude to asi úplně voňavka, v motorovém prostoru to bude už asi dost vokyslý, je dost zrezlý šroub plechového křídla, spony sání atd. atd. takže asi ani ten podvozek nebude z pohledu koroze úplně ve stavu, že by se mu na to zájemci hrnuli.
 
Poslední úprava:
Prodejce poskytl i výpis el.servisní knizky, jsou tam jen základní kontroly po koupi včetně výměny oleje (poslední ve 44tis.).

Budějovice jsou pro mě dosti daleko (jsem z Uh.Hradiste).

Napadlo mě proto nechat to zkontrolovat technikem (např.Automato, AutoBezObav), nemáte s tím někdo zkušenost?🙂

Diky za odpovědi!
Pokud cestování po ČR ti přijde moc, tak pak by jsem chtěl vidět co by jsi řekl na to jet se podívat na Auto do Německa k Frankurtu. :)
 
Back
Top