• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Navigace - podle čeho jezdíte?

Muzes si to upravit sám v jejich editoru. :)
Okolo baráku co jsem věděl jsem si upravil mapové podklady. Kdy se to dostane do aktualizace, ví Bůh.
Vlastně už používám z karty už jen čtení rychlostních značek a to je zoufalost sama aspoň okolo Brna a v Brně. Nejspíš to vypnu natrvalo a kartu zahodím.
 
Aha..díky..zkusím jak reportovat, tak kouknu i na ten editor. Ale je to spíš jen dobrý skutek, pro ty kteří podle ní jezdí, stejně z 99% mám zaplé AA a Waze.
Jinak databáze rychlostních limitů je zastarálá značně, ale samotné čtení mi na 6ce funguje dobře a spolehlivě. Občas si akorát nevšimne značky konec omezení, ale jinak to spíše předčilo mé očekávání.
 
Čtení značek auto zvládá na 1- Tady ani půl slova proti. Následující logika, kdy mne svítí značka s 3 pruhy ukončení omezení ještě 20 km už beru jako diletantstvi programátorů. A přitom stačilo, “30s a nacti data z karty”.
 
otázka na @GinBook a : chystá Waze ukazování pruhů ? Vlastně nechápu, proč to nemá, když to kdysi v mobilně navigačním pravěku před cca deseti lety bývalo i v Sygic na Symbianu, jehož jsem byl testerem..... ?
 
@Vitus, už jsem viděl první náznaky (video z aplikace jak to bude fungovat) navigování do pruhů ve Waze. Začíná se na tom vyšívat. :)
 
Vo waze cez AA by to chcelo trošku väčšie zobrazenie aktuálneho rýchlostného limitu. Rozoznať 110 od 130 je dosť problém.. Keby sa ten limit zobrazil spolu s pokynom na HUD, bolo by to dokonalé.

A zobrazenie pruhov by úplne stačilo ako to majú google mapy, žiadne super animácie v štýle Sygic.
 
Velikost prvků si určuje Google a Apple v AA a CP. Dokonce v CP není ukazování tachometru. Důvod, řidič má čumět na palubní a ne do displeje na malé kolečko.

Pruhy ve Waze budou. Ale zda v AA a CP nevíme. Blokují to Googe a Apple. To že to kluci hackuji na úrovni Mazda systemu pro AA je věc jiná.

Pruhy ve Waze budou jen jako lišta zobrazující šipky s pruhy kde budou zvyraznene šipky kudy dál.
A mimochodem. V Google mapách jejich navigování do pruhu je 4-5 let staré dle street view a jen tam kde jsou naváděcí cedule nad cestou takové ty velké. Bere se to z street view automaticky. Za 4 roky my měnili ve Waze asi 30% názvu z těchto tabulí. Tak si vemte aktuálnost.
 
Poslední úprava:
No práve aby som nemusel pozerať na malé koliesko, tak by som to chcel na HUD. Ale chápem, že by už vôbec nikto nechcel navigáciu za skvelú cenu..

Ešte by potešil výber trasy podľa mapky, lebo orientácia podľa čísla cesty je o ničom keď to niekde nepoznám. :)
 
Počkej, aspoň v CP vidím návrhy tras v mapce dle barviček. A tuším, něco podobného je/má být v AA.
 
Co teď jezdím starším provedením Mazdy, tak jsem musel oprášit tento typ navigace. Navigační jádro je trochu zastaralé a občas mu trvá něco najít, ale zatím jsem se dostal vždy kam potřebuji. Ovládání hlasem funguje výborně, ale z mnou neznámých důvodů jen když navigaci používá spolujezdec. Bohužel jsem nikde nenašel tlačítko ZOOM, ale aspoň že v základním zobrazení je to měřítko ještě OK. Mapový podklady se mi podařilo zaktualizovat na verzi 2018/2019, bohužel radary tam nejsou.
Ale celkově jsem spokojen.
IMG_20181228_084203.jpg
Hezké prožití svátků :)
 
I když dáš na telefonu zobrazení na šířku, tak tam ukazatel vzdálenosti není.. Nevěřil jsem jak mi to bude chybět, když jsem musel mít v MX-5 držák naležato, takže plně rozumím :)
To jsem si nikdy nevsiml, zajimave. Ikdyz jsem mel za to, ze jsem u AA to mereni vzdalenosti videl a ted uz to tam neni. Kazdopadne je to velka skoda.
 
Nevíte kdy bude "podzimní" update map? Mazda toolbox pořád hlásí že nejnovější mapy evropy jsou "May 2018".
Tohle vypadá skoro jako že přešli na jen jednu aktualizaci ročně...
 
Taky ty stránky checkuju pravidelně a pro EU zatím nic. V Americe vyšel update map December 2018 pro MZD Connect, tak jsem věřil, že v EU to bude hned v lednu a dávají si na čas. Aktualizace určitě budou, navigace se doteď prodává v ostatních modelech, kde opět garantujou 3 roky.

Bohužel oficiální stanovisko je, že vycházejí maximálně 2 aktualizace za rok. Tzn, že vyšla jen jedna ve 2018, nic neporušuje.
 
Tak som si konecne spomenul vybrat kartu z auta a Mazda Toolbox zahlasila novu aktualizaciu:
Version: February 2019 (up to date)
 
Back
Top