• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Navigace - podle čeho jezdíte?

Tak to je vtipný, oni vydají Leden 2019 aktualizaci a pak hned Únor 2019 a máme zase vystaráno a dlouho nic nebude :D i takhle se to dá řešit....
 
Já s Waze nejezdím, když už tak google mapy, vyhovuje mi grafické rozhraní více, asi síla zvyku... ale ani interní navigace mi nepřijde špatná...
 
Pokud porovnám neaktuální GM s neaktuální Here, tak tomu rozumím. Jinak nic proti. Každý má rad něco jiného.
 
Ahoj,taky jsem aktualizoval na February 2019 a od té doby mě naviguje anglicky. Celé je to dál v češtině,ale hlasové pokyny anglicky.Nepřišel jsem na to kde to změnit ( pokud to vůbec jde).Máte někdo podobnou zkušenost?
 
zeptám se. Mám Mazdu 3 Takumi 2018 a mám HUD displej, který mi aktuálně ukazuje pouze rychlost.
Předpokládám, že pokud si aktivuji originál Mazda navigaci, tak i bez navigování mi bude HUD displej zobrazovat rychlostní limity (značky).
Chápu to dobře nebo se zobrazují pouze při aktivním navigování?
 
Jenže mimo čtení značek “od cesty” a z kamionů a dalších falesnych nesmyslů si pořád načítá i nějaké data značek z navigace. A ty data jsou cca 2 roky a více let staré. Také má dost velký problém načíst ukoncovani omezení a když už, drží tam ten obrázek i 20km. Nájezdy na dálnici má Here všechny špatně. Většina 30km/hod ve městech co se v posledních letech přidávali jsou také špatně. Atd.... ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pak nechápu proč se tomu někdo nevěnuje. Je to příjemná funkce a její správné zobrazování bych hrozně uvítal. Snad se něco zlepší. No po aktivaci navigace sám tedy uvidím jak to maká...

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
 
Uvidíš. Já kartu už vyhodil.
A proč se tomu někdo nevěnuje netuším. Mé úpravy v editoru Here do doby než jsem kartu vyhodil nebyli promítnuty. A to prej má být 2x za rok aktualizace. Chichi. Tak jednou za 2 roky snad. :D

Jo, a pouhých 800 změn v editoru Here mne dostalo do TOP 50. Dostat se v editoru Waze do TOP 50 je práce 6-7 let tak 8 hodin denně. Dostal jsem se na 46 místo. Pro porovnání jak to je s aktivitou v editorech dvou navigací. ;)
Nakonec, můžeš se tomu začít věnovat a Here vylepšit. :p


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
tak aktuálně zatím dál testuji nové auto s originál navigací (v plánu mám koupit a namontovat AA modul).
Jako celkem se dá používat a třeba se mi líbí ty tabule směrů, pokud se blíží nějaké odbočení nebo vykreslení pruhů a tunelů. Je to hodně upovídané, takže si vystačím s vypnutým hlasovým povelem a sleduji jen vizuální obraz na displeji a na HUD. Na HUD se mi zobrazuji značky i směr a odpočet do odbočení + občas se mi tam zavlní takové orandžové vlnky s akustickým tónem a nevím, jestli to promítá mrtvý úhel nebo co tahle detekce občasná znamená. Snímání značek není špatné. Kombinuje to mapové podklady a značky u silnice. Bohužel nechápu, že ačkoli mám zapnuté online služby a telefon jako hot spot a všechny dopravní info v menu online, tak to podle mě vůbec nepracuje s aktuálními daty. Třeba když jedu do prace do Modletic a celý čas je dálnice zužena a se značením snížení rychlosti, tak mi to neukazuje žádné práce na silnici a pokud jedu déle bez značky u cesty tak to ukáže max rychlost z mapových podkladů a to třeba zde 130km. Nechápu tedy jak zprovoznit online data k dopravě do této navigace. Jestli ještě něco někde zapnout? Dále bych rád zapnul, aby na obrazovce tabletu se zobrazovala max povolená rychlost stejně jako na HUD. Viděl jsem vide, kde to na této navigaci ukazuje, ale já to mám pouze na HUD. No a dále mě celkem vadí to kostrbaté zadání cíle. Tak třeba nškde jsem a chci dojet na parkoviště v hradu ve vzdálenosti třeba 70km. Vůbec nevím, jak efektivně hledat nebo že třeba musím vyklepávat přesné adresy. Ve waze a google mapach něco řeknu nebo napíšu a tam to prostě hned najde. Třeba zámek lednice parkoviště a hop a už hledá, ale tady vůbec nevím, jak hledat třeba takový cíl.
 
Zdar pánové, mám předfaceliftovou šestku z roku 2018, u které zvažuju instalaci AA a související dotaz: Ve chvíli, kdy připojím AA, mám přístup pouze k Androidu a pro práci s původním infotainmentem musím telefon odpojit, nebo se AA bere jako aplikace a je možný se z ní zase vracet k původnímu Mazdímu infotainmentu?

Dá se vracet...Když dáš tlačítko home, nabídne ti základní obrazovku Android Auto a tam je ikona mazdy kde je odchod nzpět do infotaimentu Mazdy....Zpátky zase přes menu


Mě spíš štve jedna věc na Waze....Když jedu nějakou trasu a udělám si přestávku (nedojedu do cíle), tak mě někdy znovu po nastartování v trase nepokračuje, ale musím cíl zadat znova...A také někdy Wazu trvá šíleně dlouho najít trasu.
Jak jsem jel teď z Chorvatska, tak jsem si ve Wazu vypl Slovinskou známku aby mě to tama nehnalo a dal jsem navigovat domů a snad 5 min hledal waze cestu....Když jsem dal nějaký bod v Maďarsku, našel to hned....někdy to trochu hapruje
Ale jinak s AA spokojenost
 
To mne sa vo Waze stávajú dve divné veci:
Prvá, že si na mobile nájdem cieľ, zvolím trasu a v aute po pripojení AA sa mi tam hodí iná (prvá na zozname). Napr. keď chcem z Ostravy ísť do Prahy cez Hradec, tak v Olomouci zrazu chce ísť do Brna a trvá jej dosť dlho kým si to rozmyslí.

Druhá je, že navigácia chce ísť inou trasou než sa mi páči (typicky odbočiť z cesty I. triedy na nejakú poľňačku a za 5km sa na tú cestu vrátiť) ale ak sa nedám a idem si svoje, tak klesne aj čas aj kilometre - takže nechápem, čomu chcela pomôcť.

Uvítal by som, keby pri podobných zmenách svietilo na mape prečo mám tak razantne zmeniť trasu, (ako občas tam píše to +2min a podobne). Nerád schádzam z dianice preto, že je to o 0,2km a 1 min kratšie, radšej by som vedel že mám zísť, lebo sa vyhnem nehode alebo zápche.
 
Ano, souhlasím, Waze je poslední dobou neuvěřitelně divný. Tahá mě různými silnicemi skoro 3. třídy, přitom si akorát zničím tlumiče - prostě navigace delší a horší cestou. Kolikrát se nechce přes CarPlay vůbec chytit GPSka nebo úplně zmizí navigační čára. Vyřeší to až force-quit Wazu. Nevím, co tam ten @GinBook vlastně dělá (joke kámo ;)).
 
Je to marný, už léta tvrdím, že Waze klient je echtovní programátorský šajzebastl... A beztak je to karma, neměli tenkrát parazitovat na GPL práci jiných. :D
 
Back
Top