• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Navigace - podle čeho jezdíte?

Včera 160km s Waze, cca 30MB přeneseno (dle výpisu), zahrnuje veškerou datovou komunikaci z telefonu (emaily, ...).

Tarif Mini (4kč základ + 1.80 za každou provolanou minutu) a internet L (1.5GiB za 140Kč a případně reset po vyčerpání další 1.5GiB za 70Kč) od emtecko.cz.
 
Waze má spotřebu 1000km/50MB pokud jezdíš stejně trasy tak 20MB.
Běžný řidič (95%) potřebuje na Waze do 200MB za měsíc a to jsem si zapřeháňel.

Otázkou je, jaký mas tarif a zda nejseš profi řidič. ?
 
Dnes jezdím na Waze, takže by mne zajímalo jak je na tom vestavěná navigace s dopravní situaci?

U nás hodně špatně, snad s výjimkou Prahy, kde to jakž takž funguje. Ale nic extra to teda není. Naprosto geniálně to funguje jen v Rakousku nebo Německu, vyzkoušeno. Jezdím tam často, hlavně do Vídně a lepší přehled o dopravní situaci si nemůžu přát. U nás je to k ničemu.
 
Myslíš RDS-TMC?
Samozřejmě že to stojí za houby.
Je to už 3-4 roky co jsem sedel na NDIC v Ostravě, ale z hovoru s ředitelem jsem pochopil, že to nemůže fungovat. Prej se v ČR zobrazí jen 500 událostí ze všech. Prostě ten systém je cely zastaralý a funguje jak funguje.
Naopak Německo a Rakousko je jiná liga v tomto směru. Proto tam lidi zase moc nepoužívají Waze. ;)
 
Malá zajímavost z mého dnešního testu navigací. Cesta ze Zlína na Prahu a Mladou Boleslav, samozřejmě na 4. km D1 nehoda, takže nucená objížďka a zpátky stejně tak kvůli stavebním uzávěrám. Zapnul jsem Waze a Mazda navigaci, kolega měl Sygic a Google Maps. Potvrdilo se to, čeho jsem se bál. Waze naviguje úplně zoufale a naprosto jinak, než zbývající tři navigace. @GinBook asi nebude spokojen s tímto mým konstatováním :), ale Waze umí jen upozornit na policajty a radary. Navigaci dělá jinak než všichni ostatní.

Všechny tři navigace mi doporučily objížďku na Říčany, pouze Waze mi s klidem oznámil "Vjíždíte do zácpy." Sjezd byl totiž těsně před začátkem kolony, vyšlo nám to tak tak. Waze mi objížďku opravdu nenabídl, umanutě trval na tom, že mám stát v koloně. Ok, asi si řeknete, že třeba ta kolona nezabrala tolik času, aby se vyplatilo objíždět Prahu. Jenže v okamžiku, kdy jsem Waze donutil přepočítat trasu, najednou se příjezd do cíle zkrátil o 7 minut! I přesto Waze neustále doporučoval jinou a pomalejší trasu než ostatní navigace. Protože jsem ho ignoroval, mohl jsem krásně pozorovat, že po každém přepočítání trasy se mi zkrátil příjezd do cíle o další 2-3 minuty. Ten algoritmus je nějaký divný. Do cíle jsem nakonec přijel přesně na čas a podle předpokladu ostatních navigací. Ty od začátku spočítaly dojezd o 20 minut kratší než Waze.

Nevím, co si o tom mám myslet. Je zvláštní, že tři jiné navigace se celkem spolehlivě shodovaly. Mazda navigace sem tam nabídla jinou cestu, Sygic a Google Maps se shodovaly 100%. Waze, bez přehánění, mě posílal víc jak v polovině případů na jinou cestu. Z minulosti už přitom vím, že Waze hodně často doporučuje totálně rozbité okresky, to je za mě velká chyba. Škoda, že Sygic neumí policajty jako Waze, protože jinak by byl dokonalý.
 
Ja se nezlobim.
22.11. Byla nasazena oprava pro všechny servery.
24.11. Byla oprava stažena pro chybu.
27.11. ....čekáme na info.

Jinak ten pocit nemáš sám. Začíná se to řešit všeobecně všude ve světě. Jen se ta chyba špatně “nalézá”.

Doporučuji zatím před jakýmkoliv problémem, dopravním!, ručně přepočítat trasy. A také před příjezdem do cílového města. Řešení na kočku, ale lepší než nic.
 
jezdím podle Waze denně nejen po Praze a i když není bezchybný, nic lepšího s podrobnými informacemi o dopravě a přijatelným uživatelským prostředím zatím není. Ale uznávám, že poslední krátkou dobou občas volí dost podivný trasy.... dneska se rozhodl mě táhnout dlouhou a pomalou trasou vymletými šoustkami Střešovic, přitom o pár minut později byla běžná odbočka na hlavní o spoustu stametrů kratší, úplně volná....
 
Poslední úprava:
Všiml jsem si toho taky, že už mě to několikrát chtělo z Evropské do Blanky tahat různě přes Ořechovku nebo aspoň Pevnostní, přitom před sebou vidím až na kruháč normální plynulý provoz.
 
:confused:Asi blbá otázky,skoro všichni jezdíte podle Waze,to musíte mít asi neomezený internet v mobilu,že?Většinou asi služební telefony?Nebo jak jsem to zkoušel,tak po 1,5 hodině mě to zahlásilo,že mám splněný limit.:eek:.Nebo ví někdo o nějakém super tarifu pro normálního člověka?
Když si naplánuješ trasu předem na WiFi, natahá si to okolní mapové dlaždice už předem. Jinak pro běžné lidi (bez protekce, bez retenčních nabídek) je nejlepší asi nějaký rodinný tarif od Vodafone. Neomezené volání/SMS a 10 GB sdílených dat s Red+ na 4 telefony je myslím za 1499 OK (375 za 1 telefon). Navíc s aplikací Vodafone je možné ještě 2 GB získat měsíčně jako dárek. Nastavíš každému číslu DataStrop podle toho, jak nutně to potřebuje využívat. Jen pro představu Vodafone má třeba tarify pro zaměstnance a jejich známé nebo rodinu a za Red Naplno 10 GB (+2 GB dárek) platím 538,50.
 
Jen drobná otazecka na ty co jezdí s Waze. Jooo přesně, ty omalovánky.

Mate všeci nastavené ty nové dálniční známky v nastavení, ze jo?
 
dálniční známku mi to ukazuje, jenom furt nechápu proč to průjezdové radary hlásí v angličtině. Už jsem si na to zvykl, ale občas se mě na t spolucestující ptají.....
 
dálniční známku mi to ukazuje, jenom furt nechápu proč to průjezdové radary hlásí v angličtině. Už jsem si na to zvykl, ale občas se mě na t spolucestující ptají.....
jj dneska jsem po delší době zkusil Waze a taky mne to nemile překvapilo, jdu mrknout někam do nastavení, třeba tam něco bude
 
A co ti ukazuje Waze ve Velký Dobrý, když jedeš z domova na Prahu po D6 ? Chybí tam asi tak kilometr dálnice a na google mapách není vyznačený nic, ani práce na silnici.:confused:
 
Anglická hláska u usekovek je bohužel chyba kterou nechce HQ řešit. Nemá to prioritu.
 
Back
Top