• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Navigace - podle čeho jezdíte?

Já tedy u Waze používám oznámení jen v angličtině a nemám s tím problém. Více mne tedy štve, že na Android Auto to u těch úsekových měření neumí zobrazit i tu vzdálenost, kolik km úseku ještě zbývá, tak jako klasicky přímo na mobilu. Nebo je to chyba jen Mazdy? Nicméně celkově nemá pro mne Waze tady v Bruselu a okolí konkurenci. Každý den jedu z práce domů ve špičce a době takzvaných velkých až nehybných kolon a běžně je to tak že Google ukazuje délku cesty v rozmezí 45 minut až 1 hodina, waze většinou najde trasu okolo 35 - 40 minut, kdy tento čas je reálně dosažitelný. Jen pro zajímavost, v době bez provozu je to trasa na cca 25 minut, v době evropský summitů a podobných ******* to bývá i hodina a čtvrt, kdy mě už pak Waze bere po cestách 4. - 5. tříd přes něčí dvorky, jak to všude jinde stojí. :D Samozřejmě nechci tvrdit, že je to dokonalá navigace, ale to není nejspíše žádná.
 
Asi takto, trpí tím všechny jazyky/země mimo angličtinu, hebrejštinu, španělštinu, a tuším franinu.
Problém je jinde, 80% uživatelů používá TTS jazyk, tedy nemají s tím problém.
20% uživatelů má proste smůlu s tou jednou hlaskou.

U nás se TTS testuje a ladí. Pocitam polovina 2019 bude spuštěno pro všechny.

A důvod odchodu ke GM, protože jedna hláška ve Waze je anglicky, se mne vždycky přirovnává k důvodu, nesplachuje na stadionu ze sto pisoárů jeden, na tyto hajzly už chodit nebudu. Vydrzim to až domů. ;)
 
Ne ne Google mapy mi celkově vyhovují lépe svým zpracováním a prostředím, jen jsem po dlouhé době narazil na aplikaci Waze v telefonu, tak jsem ji zkusil
 
mě je ta hláška celkem ukradená, už dávno to nevnímám .... jenom mě překvapuje, co všechno se musí stát, aby se odstranila jedna hláška :) Ale jelikož IT nerozumím, nehodnotím... spousta věcí vypadá na první pohled jednoduše :)
 
Pokud jde o Waze, někdy zůstává rozum stát. Máme to každý den na talíři při komunikaci.
 
Má tu niekto dlhodobejšie skúsenosti s kartou z ebay? Funguje tam normálne aktualizácie a tak aj keď som nemal navigáciu kúpenú s autom?
 
Více mne tedy štve, že na Android Auto to u těch úsekových měření neumí zobrazit i tu vzdálenost, kolik km úseku ještě zbývá, tak jako klasicky přímo na mobilu.
I když dáš na telefonu zobrazení na šířku, tak tam ukazatel vzdálenosti není.. Nevěřil jsem jak mi to bude chybět, když jsem musel mít v MX-5 držák naležato, takže plně rozumím :)
 
Za 3 roky kľudne kúpim ďalšiu, za tých ušetrených 12500 ich môžem mať cca 7 na 21 rokov.. dovtedy možno začne fungovať waze na HUD.. :)
 
No tak to pozor, karta se váže na VIN kód auta, pokud by sis zakoupil novou kartu po 3 letech (po vypršení aktualizací zdarma), fungovat ti bude, ale aktualizace na ní už nebudou (v mazda toolboxu bude datum registrace první karty)...

Na druhou stranu je tu spoustu možností jak to řešit...
 
A ako sa to správa keď tú SD kartu s mapami vytiahnete? Ukazuje to niečo iné? Nejaký warning? Alebo sa to správa ako keď tam tá karta predtým nebola?

Ja mám služobné na operatívny leasing na 4 roky, takźe aktualizácie po 3 rokoch ma už trápiť nebudú, skôr rozmýšľam, či leasingovka má pri vrátení ako prísť na to, že som im tam nainštaloval niečo neoficiálne a nemôžu robiť problémy.
 
když vytáhneš kartu z AUTA (pokud jsi to myslel), tak ti zobrazí KOMPAS když stiskneš tlačítko NAVI a hlásí že tato Mazda není vybavena navigačním SW .... když tam kartu zasuneš, tak zase normálně najede NAVIGACE.
 
A čo sa teda stane ak niekto po tých 3 rokoch chce aktualizáciu? Koľko stojí aktualizácia potom? Napríklad u Škodovky to bolo tiež s aktualizáciami na pár rokov ale potom to zmenili na doživotne...

Nerád by som po 3 rokoch ostal s nefunkčnou navigáciou bez možnosti riešenia, ale 12500 sa mi dávať nechce...
 
Android Auto mám a predpokladám použitie waze v 95% ciest. Toto som chcel ako záložné riešenie + vylepšenie čítania značiek.. preto karta z ebay a nie originál za ťažké peniaze. Ak bude systém vedieť písať aktuálny rýchlostný limit a ukazatele smeru na HUD z waze, karta bude nepotrebná. Ale to možno potrvá.

Uvedené sumy za aktualizácie podľa mňa vôbec nereflektujú kvalitu navigácie (aspoň čo som mal možnosť skúsiť v M6).
 
Mazda navigace je pro mne dobrá právě jedině v ukazatelích směru v HUD a taky v dobré databázi bodů zájmu, což ale vlastně umí Waze, které vše nalezne přes Google vyhledávání. Nevím jak v ČR nebo SK, ale v B je jinak navigování v městech nepoužitelné, hlavně v Bruselu se mne neustále snaží posílat do jednosměrek, které rozhodně byly jednosměrkama i před poslední aktualizací.
Dá se toto vlastně někam reportovat, aby to v příštím update upravili?
 
Back
Top