• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Nefunguje vyhřívání sedačky

trex

nový člen
10
Ahojte, nikde jdem nenašel podobný problém, takže zakládám nové téma.

Jakmile teplota venku klesne asi pod 5°C, přestane mi fungovat vyhřívání sedačky u řidiče (u spolujezdce jsem to zatím neověřoval). Jakmile je trochu tepleji, tak zase všechno ok. Čím by to mohlo být? Slabší baterka?
 
Připojím se s dotazem, je v polokožených výhřev jen spodku nebo i zad ?
 
Mam GTA výbavu, tj. polokůže a vyhřívané jak záda, tak sedák. Jen sedák je cítit více.
upload_2019-11-1_12-58-54.png
 
Neřešil někdo náhodou že mu záda nahřály? Dělá mě to sedačka u řidiče, u spolujezdce topí celý sedadlo. :-(
 
Neřešil někdo náhodou že mu záda nahřály? Dělá mě to sedačka u řidiče, u spolujezdce topí celý sedadlo. :(
To je mi novinka, opěradlo má hřát taky?
V tom případě mě taky asi nehřeje, nebo to jen není tolik cítit.. Musím se na to víc zaměřit..
 
Ahoj, mám problém s vyhříváním sedačky řidiče. Byl jsem s tím u Auto scream v Brně a Ti mi řekli, že je upálené spojení mezi sedákem a bederkou. Což by problém nebyl ovšem je tam údajně nějaká jednotka, která je nejspíš mrtvá, pač nedává šťávu. Nevíte někdo co s tím? Je možné to opravit? Také mi hned v úvodu řekli, že když tam dají jinou deku, tak celá soustava má jiný odpor, čili nemusí to fungovat. Moc tomu nerozumím, ale co jsem si tak pročítal, lidé si tu vyhřívání měnili...Poradíte případně někoho Brno a okolí (klidně Morava), kdo by si s tím poradil?
 
Tak mě topí i to opěradlo, jen to chce víc času, ale zjistil jsem že na 1. stupeň opěradlo topí stejně, jen spodek topí míň, tím se to víceméně vyrovná ;)
 
Zdravim,mam take problem s vyhrivanim sedacek mam 2009 2.2 120 kw a sedacky s kuzi jsem koupil z 2012 a konektori jsou jine ,co s tim ?
 
Ahoj, mám problém s vyhříváním sedačky řidiče. Byl jsem s tím u Auto scream v Brně a Ti mi řekli, že je upálené spojení mezi sedákem a bederkou. Což by problém nebyl ovšem je tam údajně nějaká jednotka, která je nejspíš mrtvá, pač nedává šťávu. Nevíte někdo co s tím? Je možné to opravit? Také mi hned v úvodu řekli, že když tam dají jinou deku, tak celá soustava má jiný odpor, čili nemusí to fungovat. Moc tomu nerozumím, ale co jsem si tak pročítal, lidé si tu vyhřívání měnili...Poradíte případně někoho Brno a okolí (klidně Morava), kdo by si s tím poradil?
Nikdo nic?
 
Náhradní "jednotku"(je to jen termostat) zkus sehnat u Mazdagenlemen

Odesláno z mého VTR-L29 pomocí Tapatalk
 
Taky se přidám. Přestalo mi fungovat vyhřívání sedáku řidiče. Záda topí. Nejprve (asi měsíc) to občas hřálo, občas ne. Pak už vůbec ne. V servisu mě "potěšili". Je vadné topení v sedáku, asi přerušený vodič uvnitř. Dá se to objednat pouze jako celý set - ta pěnová část i s topením za 7.600,- + práce. Za hubičku... :(
Zkoušel to někdo nahradit jinou levnější variantou?
Našel jsem http://www.htcar.cz/poduska-sedak-el-vyhrivani-hts-03
Ještě nevím, jak bez ztráty kytičky oddělat čalounění ze sedáku.
Díky za případné rady.
 
Taky se přidám. Přestalo mi fungovat vyhřívání sedáku řidiče. Záda topí. Nejprve (asi měsíc) to občas hřálo, občas ne. Pak už vůbec ne. V servisu mě "potěšili". Je vadné topení v sedáku, asi přerušený vodič uvnitř. Dá se to objednat pouze jako celý set - ta pěnová část i s topením za 7.600,- + práce. Za hubičku... :(
Zkoušel to někdo nahradit jinou levnější variantou?
Našel jsem http://www.htcar.cz/poduska-sedak-el-vyhrivani-hts-03
Ještě nevím, jak bez ztráty kytičky oddělat čalounění ze sedáku.
Díky za případné rady.
Ahoj, vyřešil si nějak problém s vyhříváním? Pasuje tato dečka do gj? Mám také problém, že mi sedadlo řidiče hřeje pouze na zádech a spodní sedák nic... :( Chtěl bych to taky pořešit. Děkuji.
 
Zatím mi jen výrobce potvrdil, že dečku může vyrobit. Ještě potřebuji znát hodnotu termistoru, co monitoruje teplotu, ať to tam přidá. V zapojení je čidlo právě v dečce v sedáku. Budu to čalounění muset sundat na prozkoumání a proměření, ale zatím se na to nechystám. Jednak nemám nyní čas, druhak počasí - nebudu to dělat v garáži. Možná to odsunu až na jaro. Našel jsem návod na demontáž sedadla http://www.mcx5.org/seats-755.html
Nepodařilo se mi najít žádné video, nechci něco podělat (váhové čidlo apod.). Chce to trochu přípravy.
 
Nechcem zakladat novu temu tak to hodim sem. Vymenil som sedacky bez ohrevu za sedacky s ohrevom. Samozrejme mam panel bez tlacitok na vyhrievanie sedaciek a nastavenie intenzity. Ako zlozite je dorobit vyhrev? Staci iba najst panel s tlacitkami na vyhrev alebo treba riesit aj kabelaz a poistky?
 
Asi tam musí být i řídící jednotka, zapojení viz příloha (dostal jsem ji v servisu). Nevím, zda je ve všech výbavách.
 

Přílohy

  • MAZDA CX5 vyhřívání sedadel zapojení 1b.pdf
    745 KB · Zobrazení: 27
Nechcem zakladat novu temu tak to hodim sem. Vymenil som sedacky bez ohrevu za sedacky s ohrevom. Samozrejme mam panel bez tlacitok na vyhrievanie sedaciek a nastavenie intenzity. Ako zlozite je dorobit vyhrev? Staci iba najst panel s tlacitkami na vyhrev alebo treba riesit aj kabelaz a poistky?
0948717212
Ak máš záujem, ozvi sa
 
Čauves, má někdo fotku konektorů pod sedačkou? Mam tam 4 štekry a nevím, který je od výhřevu sedačky. Zlobí mi výhřev, když jsem všechny štekry rozpojil a prostříkal kontaktolem, tak sedačka chvíli topila, teď už zase netopí.
 
Back
Top