• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

motor Notifikace na servis

mr.neo

člen KLANu
52
Ahoj, včera mě docela překvapila notifikace v autě, kdy mě M3 upozornila, že je potřeba v příštích 1000km zajet do servisu na, předpokládám, výměnu oleje. Vím, že některá auta mají senzor na kvalitu oleje, ale tohle jsem nečekal.

Automobil má 2700km najeto, je to AT. Jízdy 80% klidná zajížděcí jízda po okreskách, 20% město. Notifikace na servis nastavena automaticky.

Stalo se Vám to taky? Přišlo mě to překvapující.
 
Co je na tom překvapujícího?Blíží se jeden rok od první prohlídky při koupi vozu a tudíž i první servis.
Každý rok to hlásí a nebo před dosažením 15000 km,když je to dřív než 1 rok.
Žádné hlídání kvality oleje tam není.
 
Co je na tom překvapujícího?Blíží se jeden rok od první prohlídky při koupi vozu a tudíž i první servis.
Každý rok to hlásí a nebo před dosažením 15000 km,když je to dřív než 1 rok.
Žádné hlídání kvality oleje tam není.
Je tam počet startů a styl jízdy, který upravuje interval. U mne je zkrácený cca o 3000km.
 
No mě přišlo, že 2700 je fakt hodně málo. Je možné, že tu auto stálo nějakou dobu v salonu (kupoval jsem skladovku) a možná tam naběhl servisní interval dříve, ne az 12/2020. No uvidíme, resetoval jsem to, půjdu na servis standartně a pak uvidime, kolik to ukáže dál.
 
Zdarec já kupoval svou Mazdu 3 /BP/ letos7.10. vyrobena v únoru . Info v servisu na prvni výměnu. Buď do 1 roku nebo vic jak 20 000 Km

najeto 650km
 
Back
Top