• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

karosérie Ochrana motorového prostoru před hlodavci

On by byl možná lepší materiál neoprene - je vlastně dost podobnej jen je černej a trochu poddajnější
Ještě jsem se díval do objednávky..., neb černý neoprene byl taky ve hře, ale toho času jsem preferoval lepit pouze jeden kus na po poničenou plochu. Ten červený byl dostupný v rozměru XL (1000x700mm) a myslím, že neoprene nikoli, ale už je to dlouho... 🤔
 
Neoprene byl dřív taky 1000, ten jsme dávali na kapotu místo potrhanýho tapecu, ale máme už nějakou dobu jen 700, protože to dáváme už jen do torpéda a tam se to stejně stříhá.
 
Máte to ještě dobré, Já mám v izolační dečce díry až na plech. Dealer za ní chce kolem 2500?_ Kč. Žádný postřik nefunguje. ani wc kupičky, Ani pdí hovna. Koupil jsem deramax auto a po víkendu s tímto zabezpečením jsem našel na krytu motoru stupy od kun celkem 3 velikostí. Zástupce deramax tvrdil že kuna mohla být nemocná ( čti hluchá). Krabičku jsem vrátil.
Vyzkoušel jsme kdeco a jediné co skutečně funguje je pletivo na králikárnu. Vyrobil jsem z desek rámeček který na noc zasouvám pod auto, obdélník který jde těsně zasunout mezi přední kola pod celý motorový prostor. Na rámečku je natažené pletivo pro králikárny o průměru ok 3 cm. Kuna na to nevleze.je opatrná. 4 nábytková kolečka a jedno madlo, to je cena rámečku. Letos nahradím rozsápanou dečku samolepící protihlukovo ufolií a shliníkových povrchem. nevím z čeho je ta originální protihluková clona, řekl bych že z masokostní moučky . Pokud má někdo zájem o krabičku z číny, prodám nepoužitu za 3 stovky + doprava. Nevěřím tomu.

plašič hlodavců.jpg
 
Zkus ještě tuhle: https://odpuzovace-zvirat.heureka.cz/kemo-m180/#prehled/
S tou mám nejlepší zkušenost. Měl jsem ji na na šestce, teď ji mám na už druhé trojce a mám klid. Na trojkách jsem ji dávál hned od novoty. U šestky až když jsem měl rozežranej tapec. Ale je potřeba motor trochu umýt a stříknout nějakým sprejem proti kunám, ať tam necítí svoje pachy. Pak dát odpuzovač a měl bys mít klid. Kuny v okolí máme, chodí k sousedům na auta, ale já mám už asi 15 let klid. Na ty Deramax lidi dost nadávají.
 
Kemo montujeme docela často, máme i zákazníky, kteří přijeli několikrát, vždy když zakoupí další auto. Takže to asi fungovat bude
 
Kdyby tohle tema trápilo mě, tak namontuji sadu akustického odpuzovače a elektrod, rozmístěných po motorovém prostoru. A když už by si kuna troufla, tak po zásahu elektrikou nevěřím, že to bude zkoušet znovu.
 
To šoupneš pod motorový prostor?
přesně tak, rozměr na šířku je přesný pasuje to těsně mezi přední kola...trvalou nebo pravidelnou přítomnost kuny lze zjistit tak že se pod auto, pod motorový prostor na noc položí vajíčko, které se musí se uchopit rukavicí , opatrná kuna vajíčko objeví, první noc a nechá být, další noc odnáší pryč...pokud na místě zůstanou skořápky byla to straka, sojka nebo jiný pták
 
Poslední úprava:
Back
Top