• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

karosérie Ochrana motorového prostoru před hlodavci

Ty voňavý stromečky je dobrej nápad. Dostal jsem vůni do auta Homer Simpson a bylo to tak intenzívní, že to vyhnalo z auta i lidi. A to i potom, co jsem ji strčil do kufru. Vyhodil jsem ji, protože pověsit ji k motoru mě nenapadlo.
 
@romin No kontroluji to prakticky obden a zatím musím teda říct, že neproběhl žádný zákeřný útok (raději ale zaklepávám na dřevo :) ).
Ale možná to bude tím, že jsem přestal parkovat auto před barákem a zajíždím dovnitř, kde máme stání pro auta. Druhé auto, se kterým už moc nejezdíme, tak sem šoupl víc dozadu, takže pod střechou je jen prdel rencka a za ním jsem švihl mazdicu a ta má tedy předek pod střechou a kousek zadele mimo :). No prostě to stání pro auto není dělané na dvě auta, ale jen na jedno. Tak aby se nehádali, tak každé je tam vražené tak nějak na půl :).

Jinak máme 4 malé psy, kteří ale dokáží vyprodukovat celkem dost hnojiva, takže možná to bude i tím, že se kunám moc nechce útočit, bo máme obesratů celů zahradu :). Proto asi za celý rok byl rencek netknutý... No uvidíme. Budu to dál sledovat, tak kdyby něco, tak hodím echo ;)
 
Tak nás zase navštívil nějaký živočich.Když jsem otevřel kapotu ,tak mně málem ranilo.Celý mot.prostor spatlaný jako sviňa.
Nejvíc se tomu líbí na akumulátoru.Zkoušel jsem Tschuss-marder,nic,pak jsem zkusil voňavé stromečky,nic,potom jsem
nastříkal stromečky Tschuss-marder,do mrazíků dobrý,teď to samé:(
Aby mi to ukázalo kdo je tady pánem,tak mi to okousalo kus stromečku.
IMG_20161226_145223.jpg
Malí pejsky mám taky,které k něčemu podobnému byli používany,ale tohle jsou pokojáci jako sviňa;)
Poradí někdo???
 
Ten silikonovej olej ve spreji si zkoušel? Já nepoužívám nic jinýho a naprostej klid (ťuk ťuk). Nějak jim to potom nechutná. Tak zkus a uvidíš ;)
 
Ten silikonovej olej ve spreji si zkoušel? Já nepoužívám nic jinýho a naprostej klid (ťuk ťuk). Nějak jim to potom nechutná. Tak zkus a uvidíš ;)
Silikonovej olej jsem na tvoji radu použil,přidal jsem ještě sprej na ochranu kabeláže proti hlodavcům,zatim klid.Aplikováno 1.1.17:)
 
Tak Tschüss Märder už není. Značka einszett koncem roku 2015 ukončila svou výrobu. Po požáru počátkem roku 2015 se pokusili o obnovu výroby, bohužel se potýkali s mnoha komplikacemi, po kterých se rozhodli výrobu zcela ukončit a značku einszett stáhnout z trhu. Po požáru výrobní haly jsme reagovali na výpadek výroby a spojili jsme se se zástupcem pro prodej značky einszett v Rakousku. Jeho 53 letá zkušenost v oblasti autochemie u einszett přispěla k náhradě produktů einszett obdobnými a to pod značkou X-CLEAN. http://www.autokosmetika-einszett.cz/

Možná náhrada? http://www.chemcar.cz/technicke-spreje/74-sprej-proti-kunam.html
 
tak nevím jestli je to náhoda, ale dokud jsem měl u motoru daný voňavý stromečky měl jsem klid. Když jsem čistil motor po zimě, tak jsem stromečky vyhodil, říkal jsem si, že jsou stejně vyčichlý a jaké překvapení bylo dnes, když jsem motor otevřel a byla tam nezvaná návštěva. Ťápoty po motoru a rozkousané odhlučnění..... Takže se zase vracím ke stromečkům
 

Přílohy

  • IMG_20170314_165259.jpg
    IMG_20170314_165259.jpg
    851 KB · Zobrazení: 128
  • IMG_20170314_165310.jpg
    IMG_20170314_165310.jpg
    851,4 KB · Zobrazení: 128
Bydlím u lesa a pravidelně v zimě, když jsem přijel po 11té v noci, tak mě navštívila kamarádka kuna a chyběl kus izolace z kapoty. Pak jsem párkrát zaparkoval přes ulici, kudy chodí pejskaři a jejich mazlíčci mi označkovali kola a od té doby klid.
 
IMG_0107.JPG
Dnes ráno som objavil toto. Takže zatiaľ aplikovaný silikónový sprej a poistil som to aj sprejom proti hlodavcom. Uvidíme, čo to bude robiť ďalej. :mad:
 
Smutné! Tie malé svine dokážu narobiť paseku. Ja som to radšej riešil v rámci havarijky a 01.06.2017 idem na kontrolu kabeláže atď. Totiž, v to ráno keď som to zistil, auto vydávalo čudný chrapčavý zvuk a keď som vypol svetlá, zvuk prestal. Potom sa ešte na chvíľu vrátil pri zapnutých svetlách, ale už je v nenávratne. Ešte pozorujem, že pri zapnutí svetiel sa o 100 rpm zvýšia otáčky :confused: a pri vypnutí klesnú späť. V číslach : voľnobeh 500 rpm - zo svetlami 600 rpm. Pred návštevou hlodavca bez zmien! Dúfam, že nič nepoškodil dôležitého. :mad:
 
Ahoj,

Také bych se rád s vámi podělil o mou zkušenost s kunami. Parkuji na místě, kde je velká možnost, že mi kuna auto navštíví a proto jsem si pořídil tento ultrazvukový přístroj. https://www.deramax.cz/deramax-auto...avcu-do-auta?gclid=CIvSwJbhjNQCFY4V0wod6fMBLQ

Popravdě nevím jestli to funguje, ale zdá se, že jo, protože celou zimu jsem měl tento přístroj při parkování zapnutý a žádnou návštěvu od kuny jsem neměl. Jinou ochranu v autě nemám.;)

Plašič není třeba připojovat k autobaterii, k provozu mu stačí jedna 9V baterie. Při levnější verzi baterie v přístroji, sní dokázal běžet cca 6 měsíců.

Přeji vám co nejméně kun a hlodavců v našich autíčkách :)
 
Já si myslím, že nikdy nepoznáš, že to funguje, ale okamžitě poznáš, když to nefunguje. Asi 6 let jsem nové auto parkoval cca 100m od lesa bez jakékoliv ochrany a nic. Kdybych použil jakýkoliv prostředek proti kunám, tak jsem 6 let mohl žít v domění, jak perfektně funguje. Až najednou, roztrhaná deka na haubně a příčce mezi motorovým prostorem a kabinou . Ten rok jsem použil snad všechny možné prostředky od stromečků přes elektronické plašiče, až po speciální spreje a přesto se návštěvy opakovaly až do doby, než jsem začal parkovat o kousek vedle. Vysvětluji si to tím, že auto stojí na trase pejskařů a jejich mazlíčci si označkovali moje kola a to se kunám nelíbí. Nic jiného mě nenapadá, ale jistej si samozřejmě nejsem. Teď už mám tři roky pokoj, i když parkuju pořád na obou předchozích místech.
 
Ahoj,
tak mám taky "vykuněný" auto! Nějaká mrcha hlodavá mi vyžrala do izolace na haubně asi 15 cm díru! Neřeším teď, jak tomu předejít (vyzkouším něco z toho, co se tu probíralo), ale přemýšlím o tom, jak to opravit. Nevíte, co se dá na to použít, aniž bych musel kupovat novou izolaci nebo ji shánět po vrakáčích?
Díky!
 
Back
Top