• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

diesel Odstavení EGR ventilu

kostihar

nový člen
1
Ahoj jsem tu nový a měl bych hnedka dotaz, mám mazdu 6 2.2D 129kw najeto 126t.km.Jelikož budu absolvovat čištění sání a už bych chtěl zmírnit problémy s karbonem bylo by nějakým způsobem možné vyřadit z provozu egr ventil?
 
Ahoj, dá se odpojit konektor od EGR? Chybu EGR to bude samozřejmě psát, ale dá se s tím normálně jet? Nebude to padat do nouzáku? Potřeboval bych takto najet třeba 100km, abych měl jistotu, že je EGR pořád zavřený. Mám podezření, že nefunguje ten ovládací motorek co ventil otevírá.
 
Ahoj, dá se odpojit konektor od EGR? Chybu EGR to bude samozřejmě psát, ale dá se s tím normálně jet? Nebude to padat do nouzáku? Potřeboval bych takto najet třeba 100km, abych měl jistotu, že je EGR pořád zavřený. Mám podezření, že nefunguje ten ovládací motorek co ventil otevírá.
Kdyby nefungoval ovládací motorek, měl bys tam chyby P0401/P0402 a P0488.
 
No, chtěl jsem odpojením docílit toho, aby se EGR za jízdy vůbec neotevíral. Tím ho v podstatě trvale zaslepím a budu mít jistotu, že mi tam nezpůsobuje problémy. Chyby ať si klidně píše, ty pak vymažu, ale dá se s tím jet? Pojede to normálně?
 
Back
Top