• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

diesel Olej do převodovky a údržba

JaMiJa

výkonný člen KLANu
534
Můžu vás poprosit o rady a zkušenosti?typ oleje,atd...chystám se na výměnu oleje,tak chci obnovit i olej v prevodovce.Děkuji :)
jen doplnim:2,0DI r.v.2003 100kw

Odesláno z mého HUAWEI P7-L10 pomocí Tapatalk
 
Poslední úprava:
preventivne..uz sem nejake info nasel,treba jaky olej,kolik...ale nevim jestli je dobre prevodovku proplachnout nejakym olejem nebo ne,auto mam 3 roky a nikdy sem olej v prevodovce nemenil.Tachometr ma 185K
 
čauves, jako většina japonců tam budeš mít 75w-90 podle mě :) jinak mužu doporučit BG vyplach převodovky - BG 105 a olej od BG, který je vylepšení pro maximální životnost a kvalitu oleje (olej stojí cca 700kč/l dozjistil bych ale olej splnuje speficikace i pro audi R8 a pro jeho převodový ústrojí) takže mužu jen doporučit případně se obrat na mě :)
 
preventivne..uz sem nejake info nasel,treba jaky olej,kolik...ale nevim jestli je dobre prevodovku proplachnout nejakym olejem nebo ne,auto mam 3 roky a nikdy sem olej v prevodovce nemenil.Tachometr ma 185K

u benzínu je předepsaný interval pro převodový olej 120 tkm , u dieslu to bude nejspíš podobné. Měnil jsem olej v převodovce při 120 tkm, dával jsem myslím Traxon Snythetic W75-90 od PetroCanada. S BG produkty bys taky neměl udělat chybu i když zastávám heslo, že co funguje, do toho nestrkám nos = pokud řadíš dobře, výplach není třeba
 
jednou za mesic slysim ozubeny kolecka jak se spletu:D
Jinak motor spis tocim,nez podtacim,ale ne hrube a ne za studena.
 
u benzínu je předepsaný interval pro převodový olej 120 tkm , u dieslu to bude nejspíš podobné. Měnil jsem olej v převodovce při 120 tkm, dával jsem myslím Traxon Snythetic W75-90 od PetroCanada. S BG produkty bys taky neměl udělat chybu i když zastávám heslo, že co funguje, do toho nestrkám nos = pokud řadíš dobře, výplach není třeba
Jasne souhlas :) PC oleje jsou supr BG jsou uz naaditivovany na lepsi vykon. Ps. Vyplach kterx se pouziva na prevodovky je urcen pro lehky neporadek jako maz apod. :) mam ozkouseno zas na 15 aut a nebyl problem. Mazdu 6 GH 114kw r.v. 2011 jsem delal a po 120t km je to v pohode. :) majitel je spokojeny.
 
Back
Top