• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

motor Olej na veku chaldiacej kvapaliny

Miroslav H

nový člen
4
Nazdar, chcem sa poradiť ked mám na veku od chladiacej kvapaliny olejové stopy bude to prasknuté tesnenie pod hlavou alebo môžu byt aj ine príčiny? začalo blbnuť kurenie a v chladiči sa stráca voda ale vo vyrovnávacej nádobke nepripúda, ked som dolial vodu tak začalo kuriť, ale všimol som si ze tlakové veko od chladiča je od oleja.
diky za rady
 
A pod olejovým víčkem je čisto?
Ano olejove je čisté, aj meritko je čiste žiadne naznaky kvapaliny v oleji, prave preto mi to je čudne, ani nedými. Zatial odkedy som doljal vodu do chladiča tak kurí dobre ziadne ine priznaky nie su, len to viečko zasrane od oleja.
 
Nazdar, chcem sa poradiť ked mám na veku od chladiacej kvapaliny olejové stopy bude to prasknuté tesnenie pod hlavou alebo môžu byt aj ine príčiny? začalo blbnuť kurenie a v chladiči sa stráca voda ale vo vyrovnávacej nádobke nepripúda, ked som dolial vodu tak začalo kuriť, ale všimol som si ze tlakové veko od chladiča je od oleja.
diky za rady
Taky se mi ztrácí kapalina a mám na krytu motoru od ní fleky. V Mazdě mi řekli, že to může být těsnění pod hlavou mezi třetím a čtvrtým válcem. Dneska jsem se všiml, že topení chvílemi špatně topí.
 
No tak nakoniec to bol olejový vymeník, nechal som to prepojiť napriamo (odpojili olejový vymeník) a zatial ok, všetko prečistili.

Taky se mi ztrácí kapalina a mám na krytu motoru od ní fleky. V Mazdě mi řekli, že to může být těsnění pod hlavou mezi třetím a čtvrtým válcem. Dneska jsem se všiml, že topení chvílemi špatně topí.
Ja som praveže nemal nikde žiadne flaky, len sa stracala kvapalina, uvidim či to už bude ok., menil som aj rozvody aj s pumpou, a odpojili mi olejový výmeník..
 
Back
Top