• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Panel displeje CMU vytváří náhodně fantomové dotyky

Chleba

člen KLANu
30
Zdravím mám problém s dotykem na hlavním panelu, pořád mi kliká nahodně po obrazovce i když ho vůbec nepoužívám, dělá to bordel, nevíte někdo jestli nejde dotyk úplně odpojit nebo vypnout aby obrazovka reagovala pouze na yoistick ? Děkuji
 
Ano jde, ale nepůjde pak v servisním menu volit tlačítka, protože ty jsou jen na dotyk. Nicméně do doby, než je to potřeba se s tím fungovat dá. Je potřeba to odpojit mechanicky uvnitř displaye

Jinak to způsobuje vadný digitizer a je potřeba vyměnit celé vrchní sklo včetně digitizeru
 
Děkuji moc, dá se někde najít co mám odpojit? No nechce se mi to měnit, pač dotyk nepotřebuji a myslím že to nebude ani moc levný ?
 
No já se tím zrovna zabývám ? No.... pár tisíc to je ? Někde to asi na netu bude, pokud by se to nedalo najít, případně můžu asi skočit do garáže a vyfotit to ?, pár displayů se mi tam válí.

Je to takový ohebný široký kablik v prusvitnym plastu, který vede od tišťáku do displaye

Musí se po rozebrání odcvaknout pojistka z té "svorkovnice" a pak jen vytáhnout.
 
Je to toto?

Popr. Odkud jste, máte nejaky display naprodej? Popř. Kolik by to u vas stalo komplet opravit? Přemýšlím že bych si tam dal android auto, ale netuším kdo by mi to tam dal, včetně opravy dotyku. Diky
 
Jj, to je ono. Se správným nářadím to jde dokonce odpojit bez demontáže toho černého plastu. Ceny se pohybují od 3500,- za starší display se zárukou půl roku, případně pak jdou záruky prodlužovat. Jinak výměna digitizeru a vrchní vrstvy přímo na Vašem displayi je možná také, ale není to úplně na počkání, poměrně dlouho trvá demontáž původního skla, je tam zatraceně dobré lepidlo a dostat ho komplet dolů, aby se vlepil nový display na pořádně očištěný rámeček chvilku zabere. Android/Apple instaluji také, včetně případného upgradu FW. Dokonce tu mám teď i zařízení na bezdrátový Android ? Můžeme si napsat, pokud budete mít zájem a vymyslet nějakou zajímavou cenu za komplet, podle toho, co by to všechno bylo. 724 347 304
 
Určitě bych zájem měl, jen nevím odkud jste, ja jsem z Českých Budějovic.. Abych nemusel přes celou Republiku?
 
Tak to není daleko to budu mít zájem, tak tedy jestli mi udelate cenovou nabidku na android včetně toho displaye a práce.. Děkuji popř. Moje tel. 737454787. Děkuji
 
Než zakládat nové téma, tak raději se přiseru sem.

Loni se mi na display v rohu objevilo poškození, něco jako když z displaye sloupneš folii a pak ji dáš nazpět. Vše fungovalo OK. Ale teď se začaly objevovat fantomové dotyky. Asi odešla vrstva digitizéru. Nechce se mi ho odpojovat. Nezkoušel někdo měnit ten digitizér? Našel jsem pár odkazů kde je ke koupi za cca 1000Kč, jenže jsou to vše zahraniční stránky. A tak než se spálím tak bych uvítal zda nemá někdo nějaké zkušenosti s výměnou. Dík DAveDOG
 
Takže nový digitizér vyměněn a funguje skvěle. Dokonce nám pocit jako by byl obraz displeje ostřejší a jasnější. Ale to může být tím, že ten starý dostal po 10 letech patinu od sluníčka a horka v autě.
Digitizér objednán zde: https://www.aliexpress.com/item/1005002581082051.html , za 14 dní byl doma. Postup opravy viz třeba zde:
Hotovo za hodinku, ale nechal jsem to rozmontované a přilepené a zatížené přes noc, aby si lepidlo sedlo. Otravné bylo očištění původního lepidla. Ale pomocí lihu to šlo mnohem líp. Nakonec se mi podařilo málo zastrčit pásku s kontakty od digitizéru do konektoru, takže mě to trochu vystrašilo. Nefungovalo to totiž vůbec. :) Ale po kontrole a doražení už jede vše jak má.
 
Takže nový digitizér vyměněn a funguje skvěle. Dokonce nám pocit jako by byl obraz displeje ostřejší a jasnější. Ale to může být tím, že ten starý dostal po 10 letech patinu od sluníčka a horka v autě.
Digitizér objednán zde: https://www.aliexpress.com/item/1005002581082051.html , za 14 dní byl doma. Postup opravy viz třeba zde:
Hotovo za hodinku, ale nechal jsem to rozmontované a přilepené a zatížené přes noc, aby si lepidlo sedlo. Otravné bylo očištění původního lepidla. Ale pomocí lihu to šlo mnohem líp. Nakonec se mi podařilo málo zastrčit pásku s kontakty od digitizéru do konektoru, takže mě to trochu vystrašilo. Nefungovalo to totiž vůbec. :) Ale po kontrole a doražení už jede vše jak má.
Díky za info. Toto přesně jsem potřebovala vidět, vědět..

Můj displej vytváří občas fantomové doteky a dnes mě tak naštval, že už dostal pěstí 😂😂 protože mi přepíná hudbu! A to psychicky nezvládám, když jedu delší cestu 😂 bolelo to určitě víc mě, než tu dotykovou blbost..
 
mne sa to tiez stalo raz, potom uz nie. ale ak sa to bude opakovat urcite jednotku rozoberiem a odpojim dotyk uplne. Nikdy som ho nepouzival takze mi chybat nebude a vyriesi to problemy bez kupy a vymeny digitalizeru.
 
Taky možnost. Jenže mě by to moje ocd neodpustilo, takže jsem se pustil do výměny.
 
Díky za info. Toto přesně jsem potřebovala vidět, vědět..

Můj displej vytváří občas fantomové doteky a dnes mě tak naštval, že už dostal pěstí 😂😂 protože mi přepíná hudbu! A to psychicky nezvládám, když jedu delší cestu 😂 bolelo to určitě víc mě, než tu dotykovou blbost..
Dotyková vrstva jde odpojit. Pak ovládání jen přes commander.
 
Back
Top