• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Parkovací kamera pro CMU systému MZD/Mazda Connect s dotykovým displejem (od roku 2014)

Hellboy

nový člen
7
Zdravím mám dotaz neobjednával. někdo nebo nemá zkušenost s Venturatechnology.com tam jsem viděl parkovací kameru s připojením bez zásahu do instalace jen ta firma je v Mexiku což je trochu z ruky a v Evropě pobočku nemá.Dik za odpovědi jinak ta kamera je na Mazdu cx 3
 
Ahoj, myslím, že téma instalace parkovací kamery na CX-5 moc nesouvicí s CX-3. Dle videa, které jsem našel dle odkazu od Hellboy
, je instalace mnohem snazší. Ba dokonce nebude potřeba ani žádná redukce. Ale mám však jisté pochybnosti. Kamera pro r.v. 2016 - 2017 má označení DB3R-67-RC0A, pro r.v. 2018 -2019 D24M-67-RC0. V čem jsou jiné jsem nezjistil. Ví někdo? Na eBay a jsou k sehnání kamery právě do roku výroby 2017.
Druhá věc, která mě zaujala je konektor kamery a délka kabelu. Originál kamera se "jen" připojí ke konektoru, který je někde ve dveřích, nedaleko kamery? Ačkoliv, kamera pro CX-5 má podobný obrázek a kabeláž se vede skrz celé auto.
Další věc, která mě trochu znejistěla je, že právě návody, a různé neoriginální řešení popisují, že je vhodné pro 2014-2017. Jakoby model 2018 to měl mít snad nějak jinak.
Asi se tam na tu kabeláž podívám. Nevím, zda jít do originálu, či ne. Je trochu problém sehnat 6V kameru, co jsem našel řešení pro CX-3, tak kamery na 12V, ale dá se vyřešit step-up z 6V na 12V. Pak už to není tak snadné pro každého.
Díky za info.
 
Zdravím mám dotaz neobjednával. někdo nebo nemá zkušenost s Venturatechnology.com tam jsem viděl parkovací kameru s připojením bez zásahu do instalace jen ta firma je v Mexiku což je trochu z ruky a v Evropě pobočku nemá.Dik za odpovědi jinak ta kamera je na Mazdu cx 3
Já jsem ji objednával už před 2 roky a za dva dny byla doma (neuvěřitelné jak DHL funguje)
Montáž jednoduchá, přesně podle videa http://www.venturatechnology.mx/pro...-3CAM-05&mcat=backup_camera_products&mlan=ing
A FUNGUJE !!!
Neboj se toho, naprostá spokojenost.
 
Ahoj, myslím, že téma instalace parkovací kamery na CX-5 moc nesouvicí s CX-3. Dle videa, které jsem našel dle odkazu od Hellboy
, je instalace mnohem snazší. Ba dokonce nebude potřeba ani žádná redukce. Ale mám však jisté pochybnosti. Kamera pro r.v. 2016 - 2017 má označení DB3R-67-RC0A, pro r.v. 2018 -2019 D24M-67-RC0. V čem jsou jiné jsem nezjistil. Ví někdo? Na eBay a jsou k sehnání kamery právě do roku výroby 2017.
Druhá věc, která mě zaujala je konektor kamery a délka kabelu. Originál kamera se "jen" připojí ke konektoru, který je někde ve dveřích, nedaleko kamery? Ačkoliv, kamera pro CX-5 má podobný obrázek a kabeláž se vede skrz celé auto.
Další věc, která mě trochu znejistěla je, že právě návody, a různé neoriginální řešení popisují, že je vhodné pro 2014-2017. Jakoby model 2018 to měl mít snad nějak jinak.
Asi se tam na tu kabeláž podívám. Nevím, zda jít do originálu, či ne. Je trochu problém sehnat 6V kameru, co jsem našel řešení pro CX-3, tak kamery na 12V, ale dá se vyřešit step-up z 6V na 12V. Pak už to není tak snadné pro každého.
Díky za info.
Takže CX 3 2018-2019 potrebuje 6 V kameru?
 
Ahoj, už jí máš ozkoušenou? Nebyl problém s instalací, nebo kvalitou obrazu? Stačí koupit set 1, nebo máš set 2. Taky plánuji koupit tento kit pro svojí M2. Díky
Ještě nedošla, objednával jsem 2 pro M2. CX-3 má stejnou elektroinstalaci jako M2.
 
V CX3 by sa malo dať napojiť len v zadných dverách netreba to ťahať k displeju len treba zistiť, ktorý drót je video, spúšťač, napájanie, kedze nemame org. prepojovaciu 18pinovú spojku ako to je na tom ventura videu.
 
Dnes jsem kameru nainstaloval. Celkem pohodička. Velice opatrně jsem vše sundaval a dělal asi 40 minut. Podruhé bych to měl za poloviční čas.
Ovšem narazil jsem na nějaký nesoulad. Na konektoru mám vodiče navíc, takže se to nyní trochu obávám zapojit.
Našel jsem toto zapojení https://www.cx3forum.com/threads/aftermarket-backup-camera.3449/page-2#lg=thread-3449&slide=4
na https://www.cx3forum.com/threads/aftermarket-backup-camera.3449/page-2.
Ten žlutý+modrý vodič ve mě vyvolává, že tohle je právě na kameru, když to dále nevede.

Hledám zapojení tohoto konektoru už několik hodin a nejsem moc úspěšný.
DSC_0980.jpg DSC_0978.jpg DSC_0977.jpg DSC_0976.jpg 18pin_CX3.png
 
Poslední úprava:
c13.png c08.png cam-cmu.png
 

Přílohy

  • CX3ECES0920_2g_ALL.pdf
    1,1 MB · Zobrazení: 79
Poslední úprava:
Super, moc děkuji. Je to tedy tak, jak je popisováno. Ten žlutý (Q) a modrý (R) mě jen znejistili. Zapojím a dám vědět.
 
Tak hotovo. ;)
Mazda CX-3 Challenge r.v.2019.
Kamera: Sinosmart 6V z Aliexpress
Montáž: Byla celkem snadná, plasty jsem demontoval podle videa Ventrura Technology
Zapojení: Sledoval jsem i zahraničním fórum, tam jsem se dozvěděl, že je to všechno jednoduché a jak zapojit. Bohužel mě zmátly 2 vodiče v konektoru navíc, nebyl jsem si tedy jistý, zda je zapojení konektoru totožné. Díky shr3k jsem si ověřil, že zapojení je tedy stejné. V příspěvku výše je i pdf, ze kterého jsem si myslel, že poblíž kamery se nachází konektor. V mé CX-3 2019 Challenge nenacházi.
Takže jsem tedy zapojil vodiče z kamery docela na prasáka a to tak, že jsem je strčil a zafixoval ze zadní strany konektoru (pak jsem přišel na to, že se musí vodič videosignálu přerušit, aby nevedl dále a na tenstřihnutý konec jsem připojil video signál viz obrázky). Nechtěl jsem zasahovat do instalace, ale musel jsem. Raději bych použil redukci mezi konektory na které se to dá připojit rychleji. A hlavně by to šlo vše vrátit do původního stavu, kdyby něco.
Oživení: Po zapojení jsem zařadil při spuštěné elektrice (nebo při nastartovaném autě) zařadil zpátečku a provedl restart multimediální jednotky. Restart se provádí stiskem NAV + mute na 10 vteřin.

Nakonec musím napsat, že instalaci jsem prováděl na svém autě, na své vlastní riziko a nikoho nenavádím, jak instalaci kamery provést. Pouze popisuji svůj postup.
konektor_z_pravé_strany.png konektor_z_levé_strany.png dveře_s_popisem.png popis_konektoru.png DSC_0994.jpg DSC_0993.jpg DSC_0992.jpg IMG-20200305-WA0003.jpg schéma_rozvodu_kabelu.png
 
Poslední úprava:
A na kolik to přišlo? Mě stála originální kamera 11 500,- Kč. Je to výrazně levnější?
 
Back
Top