• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Parkovací kamera pro CMU systému MZD/Mazda Connect s dotykovým displejem (od roku 2014)

Vezmi relé na 6 V, připoj k CMU na tu video redukci a na 12 V kameru spínej napájení z ACC.

Odesláno z mého MI 9 pomocí Tapatalk
 
image.jpeg Zdravim mam dotaz zda se tato kamera da zapojit na moji cx 3 objednal jsem ji z aliexpresu ale bylo mi zaslano na mazdu 3 sedan Konektor je 12 pinovej a cx 3 ma 18ti pinovej předem dik za rady
 
Zdravím, mám dotaz ohledně přidání couvací kamery na CX3 výbava Atraction, manuální řazení , benzin 89kw ,vybavené parkovacími senzory. Myslím kameru z Číny ne origo. Jak bude fungovat zobrazování na displeji jestli je to vůbec možné. Dík
 
Mně funguje na 2 čínská kamera normálně, vidím obraz a přes něj info od senzorů.
 
Zkoušel jsem to zapojit podle Vivita a nic pořád jen couvací senzory, i po restartu rádia. Kamera je na 6 voltů odzkoušel jsem ji externě a je funkční. Co můžu dělat špatně. Dík

20200715_175606.jpg
 
Ahoj, tak už se mně povedlo tu kameru zprovoznit. Akorát napájení kamery jsem zapojil podle foto. Ostatní podle návodu co je zde. Důležité je při restartu rádia mít zaplé zapalování a zařazenou zpátečku. U auta s parkovacími senzory to po zapojení kamery vypadá jak na fotce.

Screenshot_20200717-132159_YouTube.jpg 20200802_101217.jpg
 
ahoj ja som to konečne tiež sprovoznil, no mám ešte problém , že rádio si kameru nepamatá, vzdz ho musím resetovať, poradte ako dalej, dakujem...
 
ahoj, neviete niekto kde by som našiel poistku alebo výstup 15-, ako u škodoviek a vw? potrebujem tam napojiť plašičku hlodavcov, potrebujem to tak že keď zamknem auto vtedy sa tento výstup prepne na +
 
Já mám plašičku napojenou přímo na autobaterii. Jestli bzučí 23 hodin nebo 24 hodin denně je mi celkem jedno. Mám ji přichycenou 2 šroubky do obalu autobaterie a akorát směřuje do volného prostoru za motorem.
 
Ahoj, myslím, že téma instalace parkovací kamery na CX-5 moc nesouvicí s CX-3. Dle videa, které jsem našel dle odkazu od Hellboy
, je instalace mnohem snazší. Ba dokonce nebude potřeba ani žádná redukce. Ale mám však jisté pochybnosti. Kamera pro r.v. 2016 - 2017 má označení DB3R-67-RC0A, pro r.v. 2018 -2019 D24M-67-RC0. V čem jsou jiné jsem nezjistil. Ví někdo? Na eBay a jsou k sehnání kamery právě do roku výroby 2017.
Druhá věc, která mě zaujala je konektor kamery a délka kabelu. Originál kamera se "jen" připojí ke konektoru, který je někde ve dveřích, nedaleko kamery? Ačkoliv, kamera pro CX-5 má podobný obrázek a kabeláž se vede skrz celé auto.
Další věc, která mě trochu znejistěla je, že právě návody, a různé neoriginální řešení popisují, že je vhodné pro 2014-2017. Jakoby model 2018 to měl mít snad nějak jinak.
Asi se tam na tu kabeláž podívám. Nevím, zda jít do originálu, či ne. Je trochu problém sehnat 6V kameru, co jsem našel řešení pro CX-3, tak kamery na 12V, ale dá se vyřešit step-up z 6V na 12V. Pak už to není tak snadné pro každého.
Díky za info.
ano, zkusil. Po restartu se nedělo nic, ověřoval jsem zda je všechno dobře zapojeno a až poslední možnost jsem zvolil přerušení kabelu. Před přestřižením kabelu jsem na RCA konektoru měřil odpor mezi signálem a kostrou a zdálo se, že signální vodič je napojen na kostru. Po přerušení OK.
 
Instaloval jsem kameru podle Vás a vše proběhlo jak jste popsal. Pak jsem zjistil že po opuštění auta tedy vypnutí asi po půl hodině
si to monitor nepamatoval a musel jsem opět restartovat obrazovku. Máte nějaký tip jak to vyřešit. vamars
 
nazdar presne tento problem mam aj ja , po zapojeni a restarte kamery si ju auto pamata max pol hod. a potom nič. neviem či to ma niejaky vplyv alebo nie ale ked som mal starý softver 56......, kamera fungovala v pohode ale po oktualizacii na 70.... je to tak ako to pišem. takže skusim vratiť verziu 56..... a uvidim potom
 
nazdar presne tento problem mam aj ja , po zapojeni a restarte kamery si ju auto pamata max pol hod. a potom nič. neviem či to ma niejaky vplyv alebo nie ale ked som mal starý softver 56......, kamera fungovala v pohode ale po oktualizacii na 70.... je to tak ako to pišem. takže skusim vratiť verziu 56..... a uvidim potom


Mám verzi 70.00.352 a funguje normálně.
 
Tak jsem se pustil do úpravy, ale jelikož nemám rád zásahy do originální elektroinstalace, tak jsem si za 15 dolarů koupil na Ali 18pin mezikus s vývodem na Cinch a napájení. Provedení a kvalita mezikusu byla dobrá a konektory byly k nerozeznání od originálu. Připojení bylo plug n play s tím, že se musel akorát udělat restart jednotky.
Naneštěstí jsem zjistil, že je potřeba stejně udělat zásah do kabeláže, ale naštěstí jen v případě mezikusu. Napojení na videosignál u konektorů stejných jako bylo popsáno v první stránce, jsem musel přetnou (u země si nejsem jistý, ale všechna světla a elektronika po přerušení jela) jelikož videosignál a jeho odstínění jsou někde po cestě zkratovány a to ovlivňovalo vstupní signál a rozeznání kamery autem. Toto způsobilo, že jsem koupil kamery dvě jelikož u první jsem myslel, že je rozbitá. Takže pokud někdo chcete mám na prodej CX3 kameru ověřenou, že je funkční :)
Moje rada zní: kupte mezikus a 6V kameru a je to za 600kč a jednoduše!
 
Back
Top