• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Parkovací kamera pro CMU systému MZD/Mazda Connect s dotykovým displejem (od roku 2014)

Černé musí na kostru, takže někam pod šroubek, ale propísknout, že to vede, dost často to nekostří. Červený je napájení 6V, které je vytažené z toho mezikusu. V tom kabelu, kde je cinch budou nejspíš 3 žíly a těch 6V se vede přes ten červený až ke kameře, resp. k tomu napájecímu konektoru, co jde pak do kamery. Takhle to chápu, ale nikdy jsem nad tím nijak moc nepřemýšlel, nicméně by mi to tak dávalo smysl. Ale bacha, tohle není origo zapojení, takže Katky se to netýká. To jsem odpovídal na zapojení kamery z číny.
Cinch video je drát a jeho stínění dva kontakty tři nedávají logiku.
 

KllR007


Mám túto,teraz je aj v akcii: https://www.aliexpress.com/item/400...o.order_list.order_list_main.4.683718024SEY8I
Montovali sme to už asi pred 7 rokmi s kámošom na takej istej M3, jemu odišla asi po roku a mne funguje doteraz. Pred časom mi začala tiež blbnúť a plávať obraz a aj som hneď objednal druhú s tým že je kaput,ale nebola. Prekontroloval so všetky kontakty vystriekal kontoxom a maká ďalej perfektne už asi rok. Rezervnú mám v šuplíku keby niečo.
 
Dik pridávam so výberu teda. V balení je všetko potrebné a je to len na štýl pripojenia konektoru áno?
 
Čemu říkáte čínský kabel? Já vidím prasárnu s vago svorkama a to se už blbě hledá problém.
No to vidím sama, že je to prasárna.. takových tam bylo víc, ale něco se už povedlo opravit..

Proto potřebujeme schéma, ať se to dá nějak dokupy, a není tam tento bastl..
 
Cinch video je drát a jeho stínění dva kontakty tři nedávají logiku.
Skočil jsem do garáže a ten kabel proměřil a je to tak, jak píšu. Má opravdu TŘI žíly. Mně to naopak logiku dává, místo toho, aby se tahaly dva kabely paralelně, tak prostě vyrobili jeden extra třížilovej a vše se vede v jednom káblu. Proč by tam taky jinak ten kus červenýho drátku z toho cinch kabelu byl vyvedenej, že jo 😉 To, že je někde žlutý CINCH přeci vůbec nic neznamená. Jasně, tenhle kabel je na vedení videosignálu (proto žlutý CINCH), ale zároveň slouží jako přivedení napětí ke kameře po tom třetím červeném kablíku, který je do toho s cinchem integrovaný.

Našiel som túto tému a premýšľam že by som to spravil na mojej M3 BM Sedan. Aký kkt z AliExpress máte konkrétne overený?
Třeba Sinosmart
 
Skočil jsem do garáže a ten kabel proměřil a je to tak, jak píšu. Má opravdu TŘI žíly. Mně to naopak logiku dává, místo toho, aby se tahaly dva kabely paralelně, tak prostě vyrobili jeden extra třížilovej a vše se vede v jednom káblu. Proč by tam taky jinak ten kus červenýho drátku z toho cinch kabelu byl vyvedenej, že jo 😉 To, že je někde žlutý CINCH přeci vůbec nic neznamená. Jasně, tenhle kabel je na vedení videosignálu (proto žlutý CINCH), ale zároveň slouží jako přivedení napětí ke kameře po tom třetím červeném kablíku, který je do toho s cinchem integrovaný.
Tři žíly a dva kontakty. Spíše problém s rušením signálu.
 
Tři žíly a dva kontakty. Spíše problém s rušením signálu.
Prosim te, jaky dva kontakty? Počítej se mnou, kolík na cinchy jeden, ten kruhový plech je mínus, což je druhý a třetí je ten červený drátek, co čouhá z toho kabelu. Prostě tam jsou tři a hotovo 🙈
 
Prosim te, jaky dva kontakty? Počítej se mnou, kolík na cinchy jeden, ten kruhový plech je mínus, což je druhý a třetí je ten červený drátek, co čouhá z toho kabelu. Prostě tam jsou tři a hotovo 🙈
A červený drátek je napojen na kolík nebo mínus. Nepochopil jsi co jsem myslel.
 
Konečně jsem to pochopil kabel je třížilový a jedna žila je vyvedená přes konektory. 😆
Ale o tom zde už dobrou čtvrthodinu hovoříme, Mlho! 😅 Včera mi to nedalo a aby to bylo zcela jasné, udělal jsem ještě večer jednu instalaci 😅... Viz foto. Takže je to opravdu tak, jak jsem psal výše. Je tam jeden červeno-černý drát, který je jako mínus/kostra, což je lehce matoucí. Na foto jsem ho provizorně chytnul společně s druhým minusem (černý) pod jednu matku, ale ve finální instalaci musí být jinde, protože sem nedosáhne. Snad se v těch drátech na fotce někdo vyzná 😅🙈. Případně to ještě pak přefotím za světla, auto stálo pod přístřeškem, kde mi 2 ze 4 světel v podhledu přestaly fungovat, tak to není moc vidět.

20231031_213338.jpg 20231031_213327.jpg
 
Opravdu nikdo nemáte schéma zapojení origo kamery na BM? Ráda bych to dala dokupy.

Dnes se mi záhadně připojila s takovým supr obrazem...

IMG_20231104_084112.jpg
 
Škoda.. Tak to asi budeme zkoušet pokus omyl 😅
Co tam dát neorigo? Ta origo stejně za moc nestojí a časem do ní zateče a odejde. Jinak bych řekl, že by to mělo jít po stejných kabelech, jako neorigo, takže jeden kabel musí být video signál+, druhý video-, pak 6V plus a kostra, takže buď 3 nebo 4 káble, podle toho, jestli bude kostra společná nebo ne. Tipl bych si 3 dráty. Tím pádem by se to podle mně dalo odvodit z té neorigo.
 
Co tam dát neorigo? Ta origo stejně za moc nestojí a časem do ní zateče a odejde. Jinak bych řekl, že by to mělo jít po stejných kabelech, jako neorigo, takže jeden kabel musí být video signál+, druhý video-, pak 6V plus a kostra, takže buď 3 nebo 4 káble, podle toho, jestli bude kostra společná nebo ne. Tipl bych si 3 dráty. Tím pádem by se to podle mně dalo odvodit z té neorigo.
On už tam někdo kabeláž právě předělával, ale kamera zůstala očividně původní.. A je to tam na 4 kable..
Ale něco zkusíme vymyslet 😅

Po pár hodinách mi ukázala už i trajektorii, při sepnutí zpátečky.. Ale obraz jinak nic.. Uvidíme..

Ale díky 🙂
 
Dokupoval som k tomu tento kábel:
Je ten istý predajca.
A je to potrebne? lebo kamera na tom linku ten kabel ma v baleni nie?
 
Vtedy to bolo potrebné, bola to táto kamera:

Tú druhú som dokúpil lebo mi začala haprovať, ale nakoniec to bol iba kontakt. Od vtedy ju mám v rezerve.
Vyzerá naozaj že ten kábel je identický ale neskúšal som to zapájať do starej montáže,
 
Zdravím všetkých. Prosím o radu. Mám CX 5 rok 2021 s tým displejom, čo sa predáva do teraz.
Nemám tam parkovaciu kameru a fakt mi chýba :(. Všetky návody na montáž čo som našiel sú iba pre staršie ročníky. Nemá niekto skúsenosti s domontovaním cúvanej kamery. Prípadne či je tam ten istý adaptér ako u starších ročníkov. A akú kameru kúpiť ... a či sa to vôbec dá
Ďakujem za každú radu :)
 
Back
Top