• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Parkovací kamera pro CMU systému MZD/Mazda Connect s dotykovým displejem (od roku 2014)

Díky za radu. Mám dotaz kde najdu 6V výstup z CMU ? Napájená z ACC znamená trvale napájení?


Až se dostanu do auta vyfotim. Spinané napájení sem připojoval myslím u toho výstupu u cinche. Takže pokud bych ji připojil na stále napájení a ukostril tak by ti mělo fungovat? Dekuji
v podstatě by mělo stačit vzít ten mezikus, hodit mezi CMU a origo konektor a pripojit do kamery. Ten 6V vystup totiz leze z CMU a ten konektor (mezikus) je na to "pripravenej". Takze bych nic na 12V zatim nepripojoval a zkusi to tak.

v podstatě by mělo stačit vzít ten mezikus, hodit mezi CMU a origo konektor a pripojit do kamery. Ten 6V vystup totiz leze z CMU a ten konektor (mezikus) je na to "pripravenej". Takze bych nic na 12V zatim nepripojoval a zkusi to tak.
tzn. jediný drát, co kam budeš "připojovat" k autu, je kostra.

v podstatě by mělo stačit vzít ten mezikus, hodit mezi CMU a origo konektor a pripojit do kamery. Ten 6V vystup totiz leze z CMU a ten konektor (mezikus) je na to "pripravenej". Takze bych nic na 12V zatim nepripojoval a zkusi to tak.
Teď ale koukám ještě na ten "tvuj" konektor a nevidim tam vytaženej drat pro napajeni kamery, jen video cinch ? No...já snad rozeberu mojí 6ku ?

Možná tu nějaký konektory na M6 mám, tak na to pak mrknu, až budu v garáži
 
Teď ale koukám ještě na ten "tvuj" konektor a nevidim tam vytaženej drat pro napajeni kamery, jen video cinch ? No...já snad rozeberu mojí 6ku ?
No právě? když jsem to zabojoval tak sem zkoušel různé způsoby bez napájení jen do toho konektoru a to neslo vůbec, zkoušel jsem ze zpátečky to strašně zrnilo ( mám v ni ledku, po vytažení obraz čistý ) no ale to kameru zapomelo v podstatě hned a nakonec jsem to udělal jak to mám teď a to na spinane po kličku a to tu kameru někdy vidí a někdy ne proste se třeba po 5 startech najednou ukáže . Já zkusím ještě dnes nafotit jak to mám připojené ?

Možná tu nějaký konektory na M6 mám, tak na to pak mrknu, až budu v garáži
Super to by mi moc pomohlo

Zkus spíš vyfotit, jak jsi to zapojil, ale na 12V reverse by se nemělo připojovat nic. Jestli jsi tam něco připojil, bude to tím (můj případ poprvé). Auto zapomene kameru do cca 20min, takže když nastarruješ v tomhle čase, ješťe jí uvidí, pak už ne. Je to interval, kdy ti auto odpojí napájení od vnitřního osvětlení atd.

14D0C62C-C9FA-442F-ADD9-0CA27E6EF41F.jpeg
Červený drát mám připojeny na spínané plus .
 
Poslední úprava moderátorem:
Červený drát mám připojeny na spínané plus .
Červený kabel, pokud je vyvedený z redukce, je napájení 6V kamery z CMU.

US $38.54 35%OFF | For Mazda 6 Mazda6 Wagon GJ 2016 2017 2018 6V HD Car Rear Vision Backup Reverse Camera & 28 Pin Connector Compatible OEM Monitor
https://a.aliexpress.com/_mrx08HS takto má vypadat správná redukce, video cinch, kostra a napájení.

Odesláno z mého Mi 10 pomocí Tapatalk
 
Červený kabel, pokud je vyvedený z redukce, je napájení 6V kamery z CMU.

US $38.54 35%OFF | For Mazda 6 Mazda6 Wagon GJ 2016 2017 2018 6V HD Car Rear Vision Backup Reverse Camera & 28 Pin Connector Compatible OEM Monitor
https://a.aliexpress.com/_mrx08HS takto má vypadat správná redukce, video cinch, kostra a napájení.

Odesláno z mého Mi 10 pomocí Tapatalk
Červený kabel je vyveden z kamery a na návodu ke kameře byl ze se má připojit na spinane plus jako napájení kamery. Dle toho co jste zaslal tak to na moji redukci vůbec není . Já mám pouze vyveden cinch nic víc .

Takže pokud tomu rozumím dobře tak musím najít kde je výstup z rádia CMU a kostra jako je to v té správne redukci ? Nebo někdo ví kde je to vyvedené?

Až budu mít výstup tak tím ze mám 12V kameru tak přes 6V relé připojené na výstup CMU spínat napájení pro kameru které muže být klidně stálých 12V ?

Díky moc
 
Tak to je špatná redukce.
Je to vyvedené opět na pinu 1B
Je fajn přidat si auto do podpisu.
 

Přílohy

  • MZ6ECES0920_3h_ALL.pdf
    1 MB · Zobrazení: 39
  • MZ6ECES0920_2g_ALL.pdf
    1 021,7 KB · Zobrazení: 27
Na 6V výstupu z CMU musí být odběr.
Ahoj, zde výsledek mého postupného laborování se zapojením kamery:

- proudový odběr na CMU 6V výstupu je možná podmínkou pro detekci kamery (a zobrazování jejího obrazu), ale rozhodně ne jedinou - proudový odběr jsem na tomto výstupu simuloval v rozumném rozpětí a kameru to stále "úspěšně" zapomínalo :-(
- protože mám kameru v provedení 12V napájení plus propojený systém s parkovacími senzory (jednotka od senzorů umí do obrazu kamery dodat informaci o vzdálenosti), použil jsem 6V relé ovládané 6V výstupem z CMU, v pojistkách u řidiče jsem si po nastartování V-metrem našel 12V, ze kterých přes kontakt relé napájím senzory a kameru - funkčnost rozhodně ne 100%, někdy kamera funguje (displej zobrazuje obraz při zařazené zpátečce), jindy nastartuji a obraz žádný, pak zase třeba ok
- další pokus - v pojistkách u řidiče jsem si našel 12V, které jsou přítomny i bez nastartování a toto napětí použil jako napájení kamery a senzorů spínané kontaktem relátka, zatím mi kamera funguje a doufám že to bude dlouhodobého rázu :)

Pro zajímavost - 6V výstup z CMU se chová více než "zajímavě". Krom dobu, po kterou je zařazena zpátečka, je 6V také aktivní hned po nastartování, ba co víc - 6V výstup je aktivní okamžitě po odemčení auta (okamžik deaktivace jsem nezkoumal). Netuším samozřejmě přesnou logiku, jak to kluci v Hirošimě vymysleli, ale intuitivně tuším, že okamžiky před/po startování jsou klíčové pro detekci přítomnosti funkční kamery CMUčkem, předpokládám na základě přítomnosti či nepřítomnosti platného video signálu (tj. video synchronizační směsi) na CMU video vstupu.
 
ba co víc - 6V výstup je aktivní okamžitě po odemčení auta (okamžik deaktivace jsem nezkoumal).
To IMO souvisí se startem CMU, je to linuxový stroj s HTML rozhraním v Opeře. Deaktivace bude zřejmě až když CMU zase usne, 20 minut po vypnutí.
 
Pro zajímavost - 6V výstup z CMU se chová více než "zajímavě". Krom dobu, po kterou je zařazena zpátečka, je 6V také aktivní hned po nastartování, ba co víc - 6V výstup je aktivní okamžitě po odemčení auta (okamžik deaktivace jsem nezkoumal). Netuším samozřejmě přesnou logiku, jak to kluci v Hirošimě vymysleli, ale intuitivně tuším, že okamžiky před/po startování jsou klíčové pro detekci přítomnosti funkční kamery CMUčkem, předpokládám na základě přítomnosti či nepřítomnosti platného video signálu (tj. video synchronizační směsi) na CMU video vstupu.
Edit: 6V výstup z CMU je aktivní po startu CMU (např. po odemknutí auta, obrazovka nic neukazuje, ale uvnitř to žije ...) cca 40s, pak 6V napětí spadne. Dále je 6V výstup aktivní vždy při zařazené zpátečce, napětí spadne o kousek později než zpátečková světla.
 
Na M6 das mezikus s konektorama za radio (CMU) a protáhnes kable až dozadu na víko kufru, tam ukostris, nápojis cinch a je to. Takhle jsem to dělal já, ale třeba máš jinou verzi kamery, nevím, nečetl jsem příspěvky, není čas ??
 
Ja mám túto
€ 12,39 | Rear View Reverse Camera For Mazda CX-3 CX 3 CX3 2018 2017 2015 2016 CCD Night Vision 4 LED Rearview Backup Parking Car Camera
A ešte toto
€ 10,93 | Original Video Input Switch RCA Adapter Connector Convertor Wire Cable For Mazda 2 Demio DJ 2014~2017 Rear View Camera
Všetko mi ide len potrebuje nájsť niekde vzadu špinavých 12v inak si ju rádio nepamätá takisto mám jednu kameru navyše ak niekto chcete pošlem na dobierku tiež som myslel že mi prišla tá prvá nefunkčná ale problem bol práve v tom napajani
Ahoj chcem sa opýtať ci si nakoniec zapojil tu kameru

Ahoj Lupo promiň že tě ještě otravuju, myslíš že s tim co mam, viz foto by to měl už někdo zprovoznit? Díky Standa

Zobrazit přílohu 35156
Ahoj zapojil ti niekto tu kameru? Mam problém neviem kam pripojiť červený a čierny kábel ktorý ide od kamery. Kamera má dva káble zlty cinch je na video signál tam sa napoji 6 metrový cinch kábel na video a ten červený sa pripojí čiernym konektorom ktorý má dva káble červený a čierny. Poradí niekto?Napojiť ten červený a čierny kábel do toho medzi kusu? Je tam tiež červený a čierny kábel.
 
Koupil jsem na AliExpresu couvací kameru na mazdu cx3. Nechal jsem namontovat v autoservisu a všechno fungovalo jak má . Odjel jsem domů a asi za hodinu přestala fungovat . Znovu do servisu kde mě proměřili napájení a údajně je všechno v pořádku a bylo mi doporučeno koupit novou kameru. Koupil jsem tedy novou a vyměnil . Provedl jsem restart systému a kamera krásně fungovala . Druhý den zařadím zpátečku a kamera opět nefunguje . Poradí mi někdo kde může být chyba popřípadě jak opravit a nebo kontakt na dobrého autoelektrikáře v Brně . Díky .
 
Má někdo prosím el. schéma zapojení originální parkovací kamery v BM?
Jestli jsem ho někde přehlédla, tak se omlouvám.

Mám origo kameru, nebo tam minimálně origo dřív byla, ale nefunguje už od koupě auta..
Zjistili jsme, že co bylo origo zapojení, tak dráty někdo přerušil a připojil na ně nějaký čínský neorigo kabel, a ten je vedený do kamery. (je možné, že už to komplet někdo měnil)

Potřebujeme zjistit, zda je zapojení správně, nebo je kamera KO.

Díky moc.

IMG_20231030_143835.jpg
 
Poslední úprava:
Má někdo prosím el. schéma zapojení originální parkovací kamery v BM?
Jestli jsem ho někde přehlédla, tak se omlouvám.

Mám origo kameru, nebo tam minimálně origo dřív byla, ale nefunguje už od koupě auta..
Zjistili jsme, že co bylo origo zapojení, tak dráty někdo přerušil a připojil na ně nějaký čínský neorigo kabel, a ten je vedený do kamery. (je možné, že už to komplet někdo měnil)

Potřebujeme zjistit, zda je zapojení správně, nebo je kamera KO.

Díky moc.

Zobrazit přílohu 48541
A sakra, nějakej dobytek řádil koukám 🙈 Když nepochodíš, tak budu nejspíš dělat kameru na jednu BM revo, tak se mrknu, jestli je tam vyvedení na origo kameru a případně nafotím.

Koupil jsem na AliExpresu couvací kameru na mazdu cx3. Nechal jsem namontovat v autoservisu a všechno fungovalo jak má . Odjel jsem domů a asi za hodinu přestala fungovat . Znovu do servisu kde mě proměřili napájení a údajně je všechno v pořádku a bylo mi doporučeno koupit novou kameru. Koupil jsem tedy novou a vyměnil . Provedl jsem restart systému a kamera krásně fungovala . Druhý den zařadím zpátečku a kamera opět nefunguje . Poradí mi někdo kde může být chyba popřípadě jak opravit a nebo kontakt na dobrého autoelektrikáře v Brně . Díky .
Takhle se mi to projevovalo, když jsem to poprvé špatně zapojil. Schválně zkus původní kameru, podle mně bude fungovat 😉 Když auto vypneš a zapneš, tak to půjde. Vypni to, počkej 25min a podle mne auto kameru zapomene. Což je pak důkaz špatného zapojení.
 
Má někdo prosím el. schéma zapojení originální parkovací kamery v BM?
Jestli jsem ho někde přehlédla, tak se omlouvám.

Mám origo kameru, nebo tam minimálně origo dřív byla, ale nefunguje už od koupě auta..
Zjistili jsme, že co bylo origo zapojení, tak dráty někdo přerušil a připojil na ně nějaký čínský neorigo kabel, a ten je vedený do kamery. (je možné, že už to komplet někdo měnil)

Potřebujeme zjistit, zda je zapojení správně, nebo je kamera KO.

Díky moc.

Zobrazit přílohu 48541
Čemu říkáte čínský kabel? Já vidím prasárnu s vago svorkama a to se už blbě hledá problém.
 
Ahoj chcem sa opýtať ci si nakoniec zapojil tu kameru


Ahoj zapojil ti niekto tu kameru? Mam problém neviem kam pripojiť červený a čierny kábel ktorý ide od kamery. Kamera má dva káble zlty cinch je na video signál tam sa napoji 6 metrový cinch kábel na video a ten červený sa pripojí čiernym konektorom ktorý má dva káble červený a čierny. Poradí niekto?Napojiť ten červený a čierny kábel do toho medzi kusu? Je tam tiež červený a čierny kábel.

Screenshot_20231030_163900_Chrome.jpg
 
Podle obrázku žlutý cinch je video a nechápu proč tam je červený kabel. Červený cinch je napájení to zapojit na červený a černý drát z redukce.
Černé musí na kostru, takže někam pod šroubek, ale propísknout, že to vede, dost často to nekostří. Červený je napájení 6V, které je vytažené z toho mezikusu. V tom kabelu, kde je cinch budou nejspíš 3 žíly a těch 6V se vede přes ten červený až ke kameře, resp. k tomu napájecímu konektoru, co jde pak do kamery. Takhle to chápu, ale nikdy jsem nad tím nijak moc nepřemýšlel, nicméně by mi to tak dávalo smysl. Ale bacha, tohle není origo zapojení, takže Katky se to netýká. To jsem odpovídal na zapojení kamery z číny.
 
Našiel som túto tému a premýšľam že by som to spravil na mojej M3 BM Sedan. Aký kkt z AliExpress máte konkrétne overený?
 
Back
Top