1. Aby bylo snadnější používat naše webové stránky, používáme soubory cookie. Protože však Evropská unie ve své nekonečné moudrosti stanovila povinnost jasně vás o této skutečnosti informovat, činíme tak tímto textem. Používáním těchto stránek souhlasíte s používáním souborů cookie. Zde se dozvíte více.
 2. Ahoj Host,

  dovolte nám předem několik poznámek k problematice ochrany osobních údajů na těchto stránkách. Veškeré osobní údaje, které zpracováváme a které jsou uživatelem zadávány při registraci, spadají pod oprávněný zájem - údaje jsou nutné k provozu internetového fóra a k věkovému omezení jeho uživatelů (nad 13 let). Zpracovávané osobní údaje lze kdykoliv odstranit pomocí funkce Odstranit účet. Mimo osobních údajů zadávaných při registraci zpracováváme (a periodicky odstraňujeme) IP adresy příchozích návštěvníků formou logů. Tyto de facto technické údaje jsou nezbytné pro diagnostiku, vyhledávání možných bezpečnostních incidentů atp. a taktéž spadají pod oprávněný zájem. Jiné osobní údaje nezpracováváme, ani nevyžadujeme.

Pět hvězd Mazda na ženevském autosalonu

Diskuzi v 'Novinky Mazda' zahájil News RSS, 6. 2. 2018.

 1. News RSS

  News RSS host

  Praha, 6. února 2018. Stánek Mazda na 88. ročníku autosalonu v Ženevě bude velmi atraktivní. Na jednom místě bude k vidění světová premiéra nového kombi Mazda6 Wagon, nová Mazda6 Sedan v evropské premiéře, dva fascinující koncepční vozy Mazda VISION COUPE a Mazda KAI CONCEPT, ale také revoluční benzinový motory nové generace Mazda SKYACTIV-X.  • Světová premiéra nového kombi Mazda6 Wagon, Mazda6 Sedan v evropské premiéře
  • Koncepty Mazda Vision Coupe a Mazda Kai
  • Revoluční benzinový motor příští generace s technologií kompresního zapalování SKYACTIV-X

  Mazda6 v nejnovějším provedení přináší dosud nejrozsáhlejší balíček vylepšení, která zvyšují kvalitu tohoto modelu téměř v každém ohledu: elegantnější a vyspělejší vnější design, důkladně přepracovaný interiér se zcela novými sedadly, posílené pohonné jednotky SKYACTIV, vylepšené jízdní vlastnosti, lepší odhlučnění a potlačení vibrací a v neposlední řadě širší paletu bezpečnostních funkcí i-ACTIVSENSE, například 360° view monitor a inteligentní omezovač rychlosti.

  Mazda VISION COUPE, nedávno oceněná jako nejkrásnější automobilový koncept roku, vychází ze základní formy čtyřdveřového kupé. Zříká se rytmického pohybu, který předchozí vývojové fáze designového směru KODO naopak zdůrazňovaly, a podle zásady „méně je více“ se zbavuje všech nadbytečných prvků. Do tvarování karoserie bylo investováno obrovské množství úsilí a času, které se projevuje jemnou hrou světla na jejím povrchu.

  Slovo „Kai“ znamená v japonštině průkopník. Studie kompaktního hatchbacku Mazda KAI CONCEPT ukazuje další krok v budoucím vývoji značky Mazda. Spojuje příští generaci průlomových technologií Mazda a nejnovější evoluci designového jazyka KODO. Nová generace konstrukce SKYACTIV-VEHICLE ARCHITECTURE naplno využívá vrozených lidských schopností, aby vytvořila dokonalé spojení mezi řidičem a autem. O pohon se stará revoluční motor.

  Unikátní pohonná jednotka Mazda SKYACTIV-X přináší revoluční způsob spalování pojmenovaný Spark Controlled Compression Ignition (SPCCI). Bude prvním komerčně nabízeným motorem, který zákazníkům přinese výhody kompresního zapalování*. SKYACTIV-X spojuje výhody zapalování svíčkou u zážehových motoru, tedy čistší emise a větší rozpínavost zapálené směsi ve vysokých otáčkách, s přednostmi vznětového zapalování známého z dieselových motorů – rychlé počáteční reakce a nízkou spotřebu. Spojením těchto principů vznikl motor, který jako jediný nabídne výhody obou druhů spalovacích motorů.

  Pokračujte ve čtení...
   

Sdílet tuto stránku