• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

podvozek Pneumatiky

Jaké letní pneu 225/45 R18 pro lehce sportovní jízdu ? (každý 2 hlasy)


  • Celkem voličů
    49
Já pořád všem doporučuju Michelin Pilot Sport... neměl jsem lepší, na suchu snad úplně k neutržení, navíc super výdrž. I když co se týká výdrže, původní Bridgestony (myslím T001) mi na šestce vydržely kolem 40tkm ještě s docela vysokým vzorkem (cca 4mm), takže mi přišlo, že nový majitel na nich ještě třeba 15 - 20k najede, než budou mít 2mm. Tím by daly 60 tisíc km, což je taky dobré.

Ty zimní Blizzaky jsem teď vzal protože Michelin má Pilot Alpin 5 na CX5 jen ve verzi se zvýšenou nosností a zesílenou bočnicí, což jsem nechtěl... CX je docela lehká a narvat na ní pneu, které je na dvoutunové a těžší obludy, mi přišlo nesmyslné. Nicméně jestli vydrží stejně jako Michelinky, tak jsem nakonec tím útěkem k Bridgestone i pár stovek ušetřil. Jinak podle mě dřív platilo, že Michelin díky malému opotřebení (což ukazovaly i testy, nejen tvrzení výrobce) nevychází dráž, než jiné prémiové značky.
 
Mimochodem ty Blizzaky LM005 mám teď obuté na Cx5 a paráda. Sníh ještě nevím, ale sucho mokro bezva. Hodně pozitivně překvapily. A mají bezva měkké bočnice, jsou velmi pohodlné.
Mohu potvrdit, že nejsou špatné. Ale výrazněji hučí (v porovnání s letními). A nebo je to tím, jak jsou už starší / sjeté; buď jsem to minulý rok tak nevnímal, a nebo se jejich zvukový projev výrazně zhoršil.
 
Na PS4 mám políčeno, na konci zimy objednávám.
 
@no_hits Je to nutný od té doby, co tu uživatelé byli schopni odmazat úplně každý příspěvek v rámci pálení mostů. Stačí se stát ověřeným uživatelem a limit je o něco delší.
 
Mohu potvrdit, že nejsou špatné. Ale výrazněji hučí (v porovnání s letními). A nebo je to tím, jak jsou už starší / sjeté; buď jsem to minulý rok tak nevnímal, a nebo se jejich zvukový projev výrazně zhoršil.

Byly uvedene na trh az letos v unoru... Nikdo asi moc nevi, jak se chovaji ojete.
 
Aha, tak to asi musí být jiný Blizzak LM. Každopádně ještě minulou zimu jsem si pochvaloval, jak jsou tiché.
A už když jsem je letos nasadil na auto, tak se mi to nezdálo. Hrozně totiž pískaly při rejdu na místě, to minulý rok také nedělaly.
Takže pravděpodobně to stáří. Po zimě je už vyhodím, a pořídím ty LM005, nebo GY9.
 
@no_hits Je to nutný od té doby, co tu uživatelé byli schopni odmazat úplně každý příspěvek v rámci pálení mostů. Stačí se stát ověřeným uživatelem a limit je o něco delší.
@shr3k OT: Doufám že nebudu za blbce, ale jak se stát ověřeným uživatelem prosím?

Odesláno z mého SM-G975F pomocí Tapatalk
 
@shr3k OT: Doufám že nebudu za blbce, ale jak se stát ověřeným uživatelem prosím?

Odesláno z mého SM-G975F pomocí Tapatalk
Ty nemusíš, protože už jsi... Popis procesu je v popisu Interní diskuze.

Odesláno z mého MI 9 pomocí Tapatalk
 
Já pořád všem doporučuju Michelin Pilot Sport...
100%. Dostal jsem je k M3 když jsem ji kupoval a naprosta spokojenost. Tento rok jsem kupoval nove letni po 3 letech a koupil jsem GOODYEAR 215/45 R 18 EAGLE F1 ASYMM 2 93Y XL. Jsou sice taky super jak na suchu tak na vode ale najezdim s nimi o sezonu méně. Takze az pristi sezonu dojedu ty GY tak si trochu priplatim a zase se vratim k Michelinum.
 
@shr3k tušil jsem že to bude mít příčinu v minulosti. Já tu funkci používám spíš pro doplňování příspěvků, ideálně když např dělám nějakej návod kde se postupně upřesňují informace, upravuju hlavní příspěvek aby bylo veškerý info pohromadě a ne na 10 stránkách mezi ostatními příspěvky.
Pokud jsou na klubu pořád lidi, kteří by tuto funkci spíš zneužívali, je to přinejmenším smutný.
 
Ty GY mam, i kdyz v jinem 18" rozmeru a za me super. Tiche a spolehlive.

Nejak se tu rozjizdi pro-Michelinska kampan. Me ta znacka jednou velice zklamala (prave hlucnosti u mirne jete pneu) a cesta zpet nevede. Ta cena je pro me neospraveditelna, at se na to chveji chvalozpevy sebevetsi.

Nakonec...mne auto stejne nikdy nevydrzi po celou zivostnost pneumatik :D
 
Pilot sport jsou hlučné, dokonce velmi hlučné, to asi nikdo nepopírá. Ale já osobně radši být nahlas přilepený k silnici, než potichu plavat ;)
 
Nej gumy co jsem měl, tak když jsem kupoval GH, tak tam byly nějaké Dunlopy a byly super, jediné co, tak po 25000km byly KO. Byly to Dunlop - MADE IN JAPAN. A tady se nedaly sehnat.

Odesláno z mého FRD-L09 pomocí Tapatalk
 
@M3grey A byly to Michelin Pilot Sport případně Super Sport, nebo některý z nižších modelových řad?
Protože vždy má smysl brát jen nejvyšší řady pneu. Ostatní modely označený slovem, fuel, safe, eko, eco a podobně označený prostě nefungují. Což u Michelinu připadají v úvahu jen řady Alpin, CrossClimate a Pilot
 
Mám trochu opačnou zkušenost - na Michelinech fuel save jsem najel přes 100k km a stále měly kolem 4 mm.
Ale byly to užovky na Fordu Focus TDDi...

Odesláno z mého SM-G975F pomocí Tapatalk
 
ony ty eko gumy jsou tvrdý, takže mají malej valivej odpor (nízká spotřeba) a velkou výdrž (nesjíždí se) ... no a nefungují :D
 
Ondrej K....ja to mam jinak. Hlucnost pneu je pro me takrka nejklicovejsi parametr. Samozrejme ostatni musi byt adekvatni. Nevytlumim si preci cele auto, abych tam pak dal hlucne pneu.

No_hits: nikdy si nekupuji nic v nejnizsich radach. A na nazev EKO jsem primo alergicky, na to se spolehni. Proto jsem si ani nekoupil benzinoveho Forda, nebot to byl pod.lany EcoBoost. A na Shellku jezdim maximalne na zachod ;)
 
Což u auta co má 66kW nový, není po pěti letech problém...

Odesláno z mého SM-G975F pomocí Tapatalk
 
Back
Top