• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

podvozek Pneumatiky

Jaké letní pneu 225/45 R18 pro lehce sportovní jízdu ? (každý 2 hlasy)


  • Celkem voličů
    43
Na základě pro-Michelinské kampaně tady jsem si Michelin Pilot Alpin 5 SUV na CX-5 koupil asi jenom já:) Pak už doporučení poněkud ochladlo. Cena nebyla výrazně vyšší než u Nokian 4, takže nebylo co řešit. Piloty jsem obul už na Fabii a naprosto super. Jsou gumy a jsou Micheliny:D:D
 
To asi ne, maximálně to mohli dovézt z Měsíce, na Jupiter ještě nelítaj:D Tohle hodnocení už dávno říkal jeden pan závodník. Ještě tam ale patří: Jsou auta a jsou ........! Ale to zase nepatří na tohle fórum:D
 
Jestli vy to kluci s tou adorací Michelinů trošičku nepřeháníte :D jezdil jsem za svůj řidičský život na lecčems včetně pneu jako Wanli atd. a nikdy jsem neměl problém, že bych kvůli pneu třeba v zimě někam nevyjel, přes rok měl problémy na mokru či na suchu. Vždy když jsem měl nějaký problém, bylo to jen kvůli tomu, že jsem jel s prominutím jako to hovado a v těch zřídkavých chvílích by mě nezachránily ani nejlepší gumy z nejlepších :) samozřejmě nic proti michelinu, sám jsem na nich na letních i zimních jezdil, ale že by jsem byl u vytržení a nic jiného nechtěl se říct nedá. Zimní alpin 4 jsem letos vyměnil za nokiany wr d4 a že by byly horší je asi mimo mé rozlišovací schopnosti :) jediné co vím je že byly o něco levnější :)
 
Tak myslím že je bez debat, že rozdíly mezi pneu jsou znát až v extrému, což ale i mezi auty... Proto třeba osobně až tak neodsuzuju lidi ve velkých městech, kde si třeba na dojížděcí a nákupní auto za kilo, co najede 3 tis ročně, dají i tu Čínu.
 
Vždy když jsem měl nějaký problém, bylo to jen kvůli tomu, že jsem jel s prominutím jako to hovado a v těch zřídkavých chvílích by mě nezachránily ani nejlepší gumy z nejlepších
Ano když uz prezenes rychlost v zatáčce o hodne tak te nezachrani ani svaty dyndy...Jenze adheze prémiových pneumatik v zatackach je o dost vetsi nez tech levných, ale jak pise @Ondrej K pokud si kupuješ auto jen aby si dojel do obchodu a zpatky, nebo do prace a zpet tak si kupte klidne 18" pneu z ciny za tisícovku kus ;)
 
Ale to já nerozporuju a s Ondřejem souhlasím :) jen říkám, že Micheliny většinou nejsou o tolik lepší o kolik jsou dražší. Kdo mě zná, ví, že nejezdím zrovna na důchodce s platem vajec za oknem, ale rychlou jízdu v zatáčkách si velice rád užívám a i na Toyo proxes r32 které mám na letních 17 je limit tak daleko, že jediné co mě v zatáčkách omezuje je pud sebezáchovy ;)
 
Tak myslím že je bez debat, že rozdíly mezi pneu jsou znát až v extrému, což ale i mezi auty... Proto třeba osobně až tak neodsuzuju lidi ve velkých městech, kde si třeba na dojížděcí a nákupní auto za kilo, co najede 3 tis ročně, dají i tu Čínu.
A ve městě nepotřebuješ aby tě gumy podržely když ti třeba za mokra někdo skočí do cesty kde nemá? I třeba cyklista co bez rozhledu přejede z chodníku na silnici?
 
Tak ve městě pokud jezdíš alespoň trošku podle předpisů a hlavně se snažíš předvídat, tak si myslím že tě podrží i levnější pneu. Já samozřejmě od té doby co pracuji neobouvám "číny" ale vždy jsem měl alespoň Barumky a většině jezdců kolem komína takové gumy stačí.
Samozřejmě Oktávka 1 Tdi na bravurisech mi držela o dost hůře než Mazda 323f BA ale to bylo jaksi dosti špatným podvozkem a né pneu a bavíme se o mimoměstských cestách daleko za hranicí povolené rychlosti. Na barumky na 323f si nemůžu mimo hlučnosti stežovat.
 
Ono můžeš předvídat jak chceš ale když ti tam někdo na poslední chvíli s telefonem u hlavy skočí, tak jsi rád za každej decimetr o kterej to zastaví dřív ... teda aspoň v tom blázinci co v Brně máme. Stejně tak když před tebou někdo kvůli takovýmu člověku prudce zabrzdí se hodí, když guma poslechne příkaz od volantu při vyhýbacím manévru.
Zrovna před chvílí se mě v zatáčce objevil cyklista v černých hadrách na černým kole a bez světla. Byl vidět opravdu až na poslední chvíli a jediná možnost byla trhnout volantem a to jsem se teprve rozjížděl ze světel, rychlost cca 40km/h. Být starší člověk, nebo přijíždět napřímo z dálnice, těžko říct jak by to dopadlo....
Všichni myslí, když nejsou závodníci , lepší gumy nepotřebují ale v krizové situaci se tě fyzika neptá jestli seš nebo nejseš závodník ;)
 
Já bych si ty čínský ani do města nekoupil. Právě protože se bojím, že nastane ta krizová situace. Ale to neznamená, že nemůžu mít pochopení pro lidi, co to u městského poskakovátka udělají. Stejně tak i chápu chudé (i vzdělané, ale s opravdu velmi napnutým rozpočtem) nebo hloupé (neschopné přemýšlet v delším horizontu) lidi, co si dávají do stoletých domů standardní laciná plastová okna. Finance, možnosti. Neznamená to, že jsem za to rád. Ale možná i lepší nová Čína, než deset let stará ztvrdlá prémie se vzorkem 1mm, jestli mi rozumíte (u těch plastových oken možná lepší nové plastové, než totálně zkřivené zplesnivělé staré dřevěné - aspoň chvíli z hlediska užívání, než ten levný prast popraská :))...

Nechápu to spíš u lidí, co utopí mega za auto, a přitom i u nich je to dost časté. Teď jsem se o tom zrovna bavil v pneuservisu, také se s tím často setkávají a kroutí nad tím hlavou... lidi si koupí BMW za mega plus, a obujou Čínu za patnáct stovek. Pak prej ti normálnější to to druhej rok vyhazují buď kvůli sjetí, nebo protože se s tím fakt nedá (obecně jezdit, nebo vyjíždět pidikopce Čského Středohoří...), a kupují aspoň Barum atp.

Mně Michelin dvakrát v historii držel pokaždý tak dlouho, že jeho třeba o 20 % vyšší cena se dá obhájit tím, a nemusel by mít ani o těch 20 % lepší jízdní vlastnosti :). Nejdražší pneu, co jsem měl, byly Vredesteiny. Držely taky velmi dobře, na mokru byly nepřekonatelný, ale dal jsem na nich jen 20 tisíc km.
 
Poslední úprava:
Zdravím všechny znalé,dotaz či zkušenost by byla o tom jaký vidíte rozdíl mezi Michelin pilot sport 4 a Michelin primacy 4 ?
 
Asi jako nebe a dudy, Pilot sport 4 je asi to nejlepší co na GH v rozměru 225/45/18 můžeš dát. Primacy je Eco guma která má snížit spotřebu o pár deci za cenu znatelně horší přilnavosti a delší životnosti.
 
Nej gumy, co jsem kdy na GH měl, tak byly ty, co dávali v Japonsku. Byly to nějaké Dunlopy (made in Japan) a tady se nedaly sehnat.
 
Nej gumy, co jsem kdy na GH měl, tak byly ty, co dávali v Japonsku. Byly to nějaké Dunlopy (made in Japan) a tady se nedaly sehnat.
Áno,
Dunlop SP Sport 2020 , made in Japan, prvovýbava aj M3 MPS
Leto 2019 bola ich posledna sezona na mojej M3 po cca 40000 km.
V brzdeni-zastaveni auta neprekonatelne, drzanie stopy vynikajuce, ale mali o 0,5 litrov / 100 km vyssiu spotrebu nafty , ako zimne
Niečo za niečo....
 
Back
Top