• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

podvozek Pneumatiky

Jaké letní pneu 225/45 R18 pro lehce sportovní jízdu ? (každý 2 hlasy)


  • Celkem voličů
    38
2500 Kč mi přijde velice solidní cena za TOP pneu, nedejbože mít 18tky a větší, tam to jde diametrálně vzhůru....

Jako jestli jsou TOP tak nic nenamítám a zrovna včera jsem se bavil se strejdou a říkal že koupil zrovna taky Nokian pneumatiky že mají nejlepší hodnocení na vlhkost.
Já teď začínám spíš pomalu řešit koupení nemrznoucích směsí, pokud by měl někdo nějakej tip tak klidně PM, uvítám. :D
 
koupení nemrznoucích směsí

rozhodně bych to nekupoval na Shell. Zrovna včera při tankování se mě snažili uvrtat do koupi 2ks 4l zimní směsi, že prý za to dostanu super škrabku na okna. Po dotazu na cenu se paní nerada vytelila že 4l toho zázraku stojí 299 Kč :D
 
Tak zase pomalu, ale jistě přichází období přezouvání. Měl jsem tuhle sezónu možnost jezdit letní Barum Bravuris 3 HM v rozměru 225/40 R18 Y XL, tak si dovolím napsat opět nějakou tu recenzi.
Byly na autě při koupi, jinak bych je sám nekoupil a to se mi potvrdilo. Ale je mi líto je vyhodit :) Ve zkratce. Kdo hledá pneu za dobrý peníz, která vydrží hodně velkou porci kilometrů, tak tato guma je právě pro něj. Je to takový balvan a musím říct, že ze vzorku po sezoně (cca 15tis. km) skoro nic neubylo. Tomu odpovídají i jízdní vlastnosti. Na mokru při jízdě rovně vodu odvádějí slušně. Avšak zatáčky na mokru už jsou v jiné režii, prostě tvrdá guma, takže zákonitě nelepí (oproti Dunlop SportMaxx RT propastný rozdíl několika tříd). No a zatáčky na suchu také nejsou žádný zázrak, hlavně v teplých letních dnech guma nedrží a píská snad už jen při pohledu na zatáčku. A poslední měřítko, které hodnotím je hluk. Ten je hrozný respektive se mi zdá, že ze začátku to nebylo tak hrozné, ale postupným sjížděním se hluk hodně zvyšuje a to není pro komfort cestování to pravé.
Prostě není to žádná guma na blbnutí ;)

Na druhou šedou GH mám v plánu zkusit příští sezonu nový vzorek od Dulnopu - SportMaxx RT2 v rozměru 225/45 17 , tak určitě napíšu zase nějaké zkušenosti.

Na zimu se žádná revoluce nechystá a už se těším jak nazuju klasické Nokian WR A3, se kterými jsem obrovsky spokojen.

Více o pneumatikách na předchozích stránkách této diskuze ;)

Mazdár

Potvrzuju zkusenost s letnima Barumkama, najel jsem na nich tri sezony, ale uz bych je nechtel.... na nenarocne jezdeni jsou ok, v krizovych situacich nazvladaji
Další potvrzení :) Letní sezóna se blíží, tak přikládám aktuální info.
http://www.autoforum.cz/zivot-ridic...2017-barumky-se-ani-nekvalifikovaly-co-dalsi/

Hlásím nazuty a připraveny pro šedou GH avizované Dunlop SportMaxx RT2 , tak dám po sezóně zase nějaké to resumé, jako vždy. Testování v Alpách snad také proběhne :)
 
Také chystám koupit alespoň dvě, OEM T001 jsou už notně jeté, krom jedné, kterou jsem měnil před 10000 km při defektu. Bohužel v 225/45/19 si moc vybírat nemůžu, takže dojde asi na SportMaxx RT bez dvojky. Ale vidím v testu nový model od Falkenu, kdoví jak na tom je (brzdná dráha není vše, hledám i nízkou hlučnost). Jinak @Alamaster Ventus Prime je dlouhodobě pneumatika, jejíž kvalita roste, vůbec bych se toho nebál, zvlášť pro 2.0 GH.
 
Také chystám koupit alespoň dvě, OEM T001 jsou už notně jeté, krom jedné, kterou jsem měnil před 10000 km při defektu. Bohužel v 225/45/19 si moc vybírat nemůžu, takže dojde asi na SportMaxx RT bez dvojky. Ale vidím v testu nový model od Falkenu, kdoví jak na tom je (brzdná dráha není vše, hledám i nízkou hlučnost). Jinak @Alamaster Ventus Prime je dlouhodobě pneumatika, jejíž kvalita roste, vůbec bych se toho nebál, zvlášť pro 2.0 GH.
Jojo tohle byla "kvalifikace" , uvidíme potom, co řekne komplexní test ;)
co říkáte na ty Hankooky na druhým místě?
Měl jsem v 205/55 nějakou předchozí verzi (zkusím pohledat konkrétně) a na běžnou jízdu naprosto v pohodě i výdrž ;) Takže jak psal @shr3k taky bych se vůbec nebál.
 
Jasný, díky za zkušenost, budu kupovat nový 18" kola, tak koukám i na ty gumy. Nechci kupovat nic nekvalitního, ale zase se mi neche dávat 5 litrů za jednu gumu. Takže nějakej dobrej poměr cena/výkon. Možná to nakonec budou ty Dunlopy co má @Natural
 
Tak všechno přehnaně vysokorychlostní se sjede rychle, s tím je třeba počítat. Holt není to Michelin Energy... :) Optimum je kupovat V nebo H podle toho, jak rychle tvůj stroj jede.
 
Jaké pneu budete obouvat JAKO NOVÉ na letošní sezonu? Co kupujete na aktuální přezutí? Pochlubte se a přidejte i důvod proč zrovna tu/kterou pneumatiku. Ať mají i ostatní, byť třeba ne moc aktivní členové inspiraci ;)
 
Třeba takové Continental sportcontact 5 ve všech testech jedny z nej a když si je koupil kamarád s mps a byli jsme jezdit tak byl nešťastný že vůbec nefungují. Pamatuji si přesně jak mi psal,že "hodí v Otrokovicích granát" co to dělají za pneumatiky. Potom přešel na Bridgestone potenza S001 a byl tak nadšený ,že za hodinu projezdil celou nádrž.
 
Tady zkušenost slovenského mazďáka :)

Po jeseni oživujem tému...
Keby náhodou niekto išiel kupovať nové letné, nech ani nepozerá po ContiSportcontact 5. Kúpil som ich spolu s autom, relatívne nové, 18''. Bol som s tým na jeseň Slovakia Ringu na škole šmyku a to auto na nich totálne plávalo. Na klzkých plochách to vôbec nezatáčalo. Bol som tam za debila celej skupiny. Chlapík na berlingu rýchlejšie kľučkoval medzi prekážkami. Inštruktor na záver zhodnotil, že tie gumy mám okamžite zahodiť a kúpiť nejaké iné.
 
čeká mě teď výběr nových letních pneu a chtěl bych něco, kde vychází dobře poměr kvalita/cena. @shr3k mi vonehdá doporučoval Nexen nBlue HD plus co vyšly dobře v testech, ale nemají je v rozměru na GH nemáte někdo zkušenosti s Nexen N Fera SU1 XL RPB nebo http://www.testpneumatik.eu/falken-azenis-fk510
 
Poslední úprava:
Viděl jsem, že ty nové FK510 vyšly hodně dobře. Falken je budget značka Dunlopu, za ty peníze je to fajn.
 
Back
Top