• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Přední mlhovky

Strny

nový člen
10
Zdravím, mám M6 GH před facelift a chci se zeptat, když chci vyměnit mlhovku, musím sundavat naraznik nebo to jde nějak bez demontaze? U řidiče mi po srážce se zajicem drží na 1 drzaku a na nerovnostech proste boucha. Tak bych to chtel před technickou dat do poradku
 
Pokud máš benzín, vyměň spodem / podběhem ;)
Sundání nárazníku bude jistě pohodlnější.
 
V tom případě tam zavazí intercooler a bude to jistě lepší po sundání.
 
Zdravím, u své M6 GH předFL jsem objevil problém, mám zevnitř orosenou mlhovku, jak pršelo, tak tam někudy nateklo a teď ani při těch vedrech to nechce vyschnout.
Na podzim jdu na STK, tak to budu muset vyřešit, asi by se jim to nelíbilo.
Díval jsem se po mlhovkách co jsou k dostání, nabízí se od několika značek - Abakus, TYC, Johns, Diederichs, Van Wezel, atd. - nemáte někdo zkušenost s kvalitou a trvanlivostí? V některých vláknech jsem četl, že TYC vydrží pár měsíců, než se začnou loupat, atd. - nerad bych investoval do něčeho, co nevydrží.
A další věc - jak na výměnu? Je mi jasné, že budu muset k mlhovce spodem/přes podběh, ale raději bych měl nějaký servisní manuál, abych něco neulámal a neponičil - nemáte někdo něco, kde by byl popsaný nějaký servisní postup?

20220615_164123[1].jpg
 
Co zkusit chvíli jezdit za hezkeho pocasi s vytazenou zarovkou, vlhky vzduch se dostane ven, až bude odmlzeno, tak nasadit zarovku zpatky? Možná byla žárovka jen nesprávně nasazená.
 
Poslední úprava:
Jo to už mě také napadlo, ale protože jsem zkusil zepředu zahýbat krycím sklem mlhovky a připadá mi, že se s ním dá rozeznatelně naklánět shora dolů, tak tipuji, že bude někde odlepené, což bude stejně asi znamenat výměnu. Ale v obou případech se k mlhovce musím dostat zevnitř, takže se pokusím jemně rozpitvat spodní kryt před podběhem a uvidí se.
 
Nebo chvíli jezdi se zaplou mlhovkou a ona to žárovka vysuší, jinak by mělo stačit shodit kolo a přední část podbehu a seš tam ;)
 
Hoši, k čemu jsou vlastně přední mlhovky? Dnes jsem se snažil soustředit na rozdíl zapnuto/vypnuto a téměř bez povšimnutí. Naprosto minimální přínos.
 
Ve dne proto abys byl líp vidět, v noci to pomáhá líp vidět cestu. Taky je prokazaný že žlutý světlo prostupuje mlhou líp než bílý, proto některý starší auta měly žlutý mlhovky, dnes taková barva není moderní, takže se tento odstín nepoužívá, ovšem pořád je schválenej. Když jsem na Almeře dal žlutý folie na mlhy, tak to bylo v mlze opravdu znát, líp byl vidět okraj cesty. Taky je potřeba aby byly mlhovky co nejníž s jen mírným sklonem aby byl vidět okraj cesty co nejlíp, proto u některých SUV kde jsou mlhy nahoře u hlavních světel jsou mlhovky více méně k ničemu
 
Modrý světlo (krátké vlnové délky, kolem 420nm) reagují s kyslíkem (vlhko) a proto hůře svítí v mlze. To je i důvod, proč ráno a večer je slunce oranžový a v poledne je obloha modrá.
Mlhovky mají smysl jen a pouze při použití světelného zdroje se středními (zelená) a dlouhými (červená) vlnovými délkami.
LED (tak jak jsou použity dnes) v autě nemají v mlze smysl.
Jinak mi připadá, že mlhovkama si každej svítí jak chce a neuvědomuje si, že osilňuje protijedoucí :(
 
Poradíte prosím, jak se seřizuje u BN přední mlhovka? Svítí to asi dvacet čísel před auto do země, potřebuju to zvednout. Verze s LED. Díky.
 
Poradíte prosím, jak se seřizuje u BN přední mlhovka? Svítí to asi dvacet čísel před auto do země, potřebuju to zvednout. Verze s LED. Díky.
Ahoj, musíš vytrhnout ten plastovej rámeček okolo přední mlhovky. Potom tam uvidíš šroubky, kterýma tu čočku nakloníš.
foto rámečku, kde je vidět, že je jen nacvaknutej:
 
Back
Top