• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

interiér Výměna sedadel za elektrická s pamětí a v kůži

Jsou tyto informace užitečné?


  • Celkem voličů
    20
@Diamond1980 obdivuji s jakou odvahou jsi do této akce šel. A ještě více mě mile udivuje, jak se dělíš o své zkušenosti. Ačkoli asi sám tušíš, že tyto Tvé informace využije minimum zdejších členů Klanu...
I když se sám (zřejmě) nikdy do podobné akce nepustím, se zájmem toto téma sleduji. Děkuji. :)
Třeba to někomu pomůže. Já sám jsem byl v informační nouzi a není jednoduché dohledat informace. Mám to jako koníčka a další vzdělávání.
 
Tvoja vymena sedadiel ma veľmi zaujala, prave nad tym premysla. Poradis konkretne, kde zozeniem original systemove kable (pripadne ich orig. obj.cislo Mazda) na pripojenie prednych sedadiel (pre prave aj lave sedadlo)? Postacuje potom tien kable len zasunut niekde do nejakeho konektoru (kde konkretne v aute???) a bude ovladanie sedadiel fungovat? Nechcem vyrabat nejake kable a hladat kde a ako ich v poistkovej skrinke amatersky napojim). Nepotrebujem riesit pamat sedadiel ale len to, aby sa dal ovladat ich pohyb a sklon.
Pripadne je mozne aj osobne stretnutie pre pokec o tom ako si to robil? ;)
 
Este jednu otazku doplnim - vsetky sedadla co je moznost kupit sa predavaju bez airbagov, nechapem preco...Da sa airbag z mojich sedadiel potom vlozit do novych kozenych? Akym sposobom?
 
Po čase jsem našel místo věnovat se mazdě a dotáhnout do konce započaté akce na autě. Jsem u konce. Auto je teď ve výbavě TOP a já o kousek dále, asi.
Přidal jsem
1) sedadla v kůži s pamětí
2) přístrojku
3) projekční display
4) zadní dveře el.otvírané
5) komplet bose
6) radar (SBS,DRSS,MRCC with LIM)
7) LDWS, LAS, DAA, HBC... atd.
8) bezdrátový sys. otevírání
9) otevírání kufru kopnutím
všechno co šlo.

Pokud budete někdo potřebovat, zkuste napsat. Pokusím se poradit. Zdroje informací k naprogramování jsem čerpal na webu mazda3revolution (viz.google). něco jsem pořešil sám.
 
Pokud by chtěl někdo upgradovat svou CX5 KF a přidat SBS/MRCC tak se ozvěte. Investice je na ebay koupit přední znak, tlačítka volantu a radar s držákem a kabel. Pro LDWS stačí koupit tlačítko. HBC je pouze softwarová záležitost.

20190413_083111.jpg 20190412_155808.jpg 20190412_142119.jpg 20190413_083115.jpg
 
Cenovo je to cca ako náročné? Ešte ma zaujala tá možnosť toho lepšieho HUD bez sklíčka, je to tiež tak jednoduché na inštaláciu? Predajca mi tvrdil, že sa to nedá (neveril som mu už vtedy)..
 
1) HUD - musíš mít přístrojovou desku s grafickým displejem a taky je jiná celá palububovka. Má v sobě otvor na displej. Kabeláže jsou připravené, staci zapojit do konektoru a jede. Je s tím drbačka a práce na den.
2) MRCC - radar 7t, znak 3t, tlačítka 0.5t. Instalace cca.4h. Programování a kalibrace radaru. Ač to může být pro někoho neuvěřitelné, tak odrazový nerezový uhelník mně zapůjčili borci z Mazdy na dobré slovo domů, kde jsem si radar nakalibroval sám.
 
Pro představu, cena HUD 1.5t palubovku koupíš a prodáš původní, takže +-0. IC je 2,5tis. Ono se to dá šikovně poskládat, když chceš. Já mít k tomu mentora a nemuset se tím prokousávat, tak bych neváhal. Na druhou stranu, vždycky musí být někdo první.
 
Jo, to máš za 15minut hotové. Funguje to naprosto skvěle. Osobně jsem to vyzkoušel. Potřebuješ projekcni HUD a límec. Oboje mně leží doma. Ale,.... má to háček . Musíš si rozbít přední sklo
 
Důvod, proč potřebuješ jiné sklo, je, že na projekční display je sklo upravene. V mezivrstve je rozšiřující se fólie.

Hud.jpg
 
Díky. Náklady na získané know how a práci nepočítám. 15tis mě stál kompletní interier, což byla dle mě super cena. Počítám, že původní ještě zpeněžím. Nový kožený interier byl netknutý. O jednom v černé kůži ještě vím, ale je dražší. Jako bonus jsme dostal kompletní elektroinstalci do celého interieru vozu s keyless systémem :). Ještě jsem obětoval 4tis za systém Bose - tam bude investice do tuneru a jednotky bose. Jinak všechny repro, subwoofer a zesilovač mám. To nechám na jaro či léto, ať to můžu dělat venku. Keyless asi dotáhnou taky na jaře pokud se mně nebude chtít dříve, ale vzhledem k tomu, že mám dvě děti, tak času moc není. Navíc dávám přednost veteránovi, to je jiné kafe a taky úplně jiná elektroinstalace :)
Čau, mohu se zeptat na dodatečnou montáž BOSE? Co všechno to obnáší? Je nutná i úprava kabeláže?
 
Poslední úprava moderátorem:
Back
Top