• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Problémy s ostřikovače předního skla

Ruman

člen KLANu
65
Ahoj,

mám takový problém s moji Majdou 6;2009;2,5. Nejde mě ostříknout přední sklo ale světlomety a zadní sklo jde. Zkoušel jsem prostříknout vzduchem abych zjistil, jestli to není zacpaný a není. Vím, že motorek je dvojčinný a není tak drahý takže zkusím objednat a vyměnit? Díval jsem se do motoru kolem nádrže a neviděl někde kapalinu vylitou.

Předcházelo to, že když byli první mrazy tak jsem nechal letní směs v nádržce. Když jsem si po nějakých dnech vzpomněl, že ji tam mám tak jsem okamžitě dolil nemrzku ale už po vyzkoušení nešlo ostříknout přední sklo.

Máte někdo zkušenosti?

Díky za rady a odpovědi. :(;)
 
a nebude to jenom zamrzlý...? Nech to přes noc někde v garáži ať to rozmrzne ,-)
 
Taky bych řekl, že to bude zamrzlý, měl jsem to taky.. Před mrazy jsem dolil nemrzku, ale měl jsem tam ještě zbytek letní a i když jsem všechny okruhy, včetně ostřikovačů světel, řádně prostříkal, asi to bylo málo a přimrzlo to...
Druhý den na sluníčku to povolilo a už to funguje normálně.. Snad to budeš mít stejně. ;)
 
No kéž by! Vite někdo kde je přesně to čerpadlo? Že bych zkusil fénem pomoct.
 
Vypadá to, že na spodku nádobky, takže pěkně blbě přístupný... Ani nádobka není pořádně vidět...
81fd1c6ef3876f6ae223d2d3a780e623-604x849.gif
 
Pokud nemáš možnost dílny (dostat se pod auto), tak otoč volantem úplně do levá. 8kou klíčem (nebo malou ráčničkou) povolit čtyři šroubky (nebo aspoň tři) co drží pravý přední plastový podběh zespoda předního nárazníku. Jak jsis vytočil kolo tak se ti odkrejou plastový zácvaky plastovýho podběhu, tak je plochým šroubováčkem opatrně vycvakni. Teď můžeš částečně odkrýt přední pravý plastový podběh aby jsi se dostal na nádržku ostřikovače a na ty motůrky.
Přibližná fotka (kolo se sundávat nemusí)
http://www.mechanexpert.com/wp-content/uploads/2016/05/INA-fig1-1.jpg
http://rs412.pbsrc.com/albums/pp206/jayjayonthego/IMAG0036.jpg?w=480&h=480&fit=clip
 
Takže jsem to rozebral a výsledek je takový. Motorky jsem zkoušel postupně abych věděl, který je který. Ten pro přední sklo ani nevrčí a nic nedělá. Provizorně jsem přehodil hadičky s pumpou pro zadním sklo abych aspoň viděl na cestu. :D

No nic objednám nový, vyměním a uvidíme.
 
Back
Top