• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

karosérie Ostřikování předního skla, ostřikovače, náplně

S dovolením bych si přisednul... :grinning: Ty origo trysky se zimní kapalinou opravdu moc nefungují, jak fungují ty rozprašovací trysky? Je to lepší? Jaké se komu osvědčily? A hlavně, jak se vyměňují??? Děkuji..
 
S dovolením bych si přisednul... :grinning: Ty origo trysky se zimní kapalinou opravdu moc nefungují, jak fungují ty rozprašovací trysky? Je to lepší? Jaké se komu osvědčily? A hlavně, jak se vyměňují?? Děkuji..
kdysi jsme s tím nějak zkoušely experimentovat s @Max6 a @romin , ale nějak to nedopadlo. Třeba se někdo dostal dál
 
kdysi jsme s tím nějak zkoušely experimentovat s @Max6 a @romin , ale nějak to nedopadlo. Třeba se někdo dostal dál
Jj, pročetl jsem celý vlákno, v létě to tak nějak funguje, ale jakmile se dá zimní kapalina, tak to sotva stříká... Jakoby dávalo čerpadlo malý tlak, nebo mají trysky velký průměr a jestli je ta zimní kapalina hustší, tak už jí to nezvládne dopravit tam kam má.. Každopádně při 90km/h to dostříkne sotva nad stěrače..
 
A co teprve ty ostřikovače na steracich :D to je teprve žůžo na dálnici třeba :D
 
Tak jest, stačí i úplně obyčejné od Sheronu. Mám Angelwax H2GO a moc velký rozdíl nepozoruju.
Taky jsem používal Sheron a v pohodě.Teď používám Hydrofobní čistič oken Carbon Collective Clarity Hybrid Glass Cleaner.Trochu dražší,ale krásně se s ním dělá a odvádění vody taky funguje dobře.
 
Mám zase dotaz, jen nevím, kam s ním.. :rolleyes:
Má GHčko v nádržce ostřikovačů něco jako přepad? Dnes jsem doléval a když jsem nalil cca 4,5 litru, zbytek začal vytékat spodkem nárazníku. Vždy jsem zkusil trochu nalít a co jsem nalil, spodkem vyteklo.
Je tam přepad, nebo mám hledat dírku? :D
 
Prepad tam neni. Me jde nalit kapalina tak, ze vidim hladinu v hrdle hned pod vickem a nikam se nic neztraci.

Odesláno z mého SM-G970F pomocí Tapatalk
 
Nedalo mi to a rozebral jsem podběh a zjistil jsem, že někde u zaústění nalévacího hrdla do nádobky bude prasklina, nebo nějaká dírka. Samozřejmě je to ze strany, kam není vidět, ani mobil tam nejde prostrčit. Ale bylo vidět, že když jsem fouknul do hrdla, tak z těch míst to prskalo... Zřejmě ještě následek střetu se srnkou.. Ale je to až úplně nahoře, takže to řešit nebudu, jen prostě nenaleju celý pětilitr, ale jen 4,5 litru.. ;)
 
Chtěl bych vás poprosit o radu.Na mé Mx5 NC jsem si všimnul, že po vyjížďce jsou u ostřikovače stopy po kapalině.Připadá mě to jako by malinko ucmrndával.Dělá to jenom tryska před řidičem, druhá ne.Nesetkal jste se s tím někdo?

IMG20210902185920.jpg
 
Já bych to viděl, že bude v háji tryska.Prostě když jedu tak tam asi vzniká nějaký podtlak a vytahuje to kapalinu přes tu vadnou trysku ven.Děla to jenom jedna.
 
Pokud se to děje při jízdě, může tu kapalinu z trysky vytahovat proud vzduchu - princip fixírky.
 
Já leju Sheron a spokojenost.

@dJn3o Pokud máš hodně náplně a potřebuješ nutně vypustit, tak se vypustit dá. Rozpojíš hadičku (viz. foto), strčíš konec do prázdné nádoby (nejlépe když bude někdo přidržovat), přivřeš kapotu, dáš stěrače nahoru (automaticky se při vypouštění spustí) a taháš páčku ostřiku do doby než je nádobka prázdná. A potom vše uvedeš do původního stavu a doleješ. Hlavně nezvedat kapotu, když jsou stěrače nahoře! Zbytečně se sedře lak na hraně kapoty. Po výměně zimní kapaliny doporučuju prostříknout i dozadu aby hadička (letní směs v ní) nezamrzla při teplotách pod bodem mrazu.
Zobrazit přílohu 6866
Pokud máš náplně málo, tak ji dostříkej na okno a je to ;)
Ahoj chci se zeptat, přelil jsem u Mazdy 3 nádobku ostrikovacu a trochu vyteklo spodem, což mě překvapilo, že ne vrchem. Je to normální? Směs neunika nyní a podle rysky vše ok.
 
Back
Top