• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

karosérie Ostřikování předního skla, ostřikovače, náplně

Roky odříkání a vždy směs BANZINA co tam mají venku v regale tu -20C.
Teda průser je jiný. @Natural mne naplácal na přední okno nějaký sajrajt (tekuté stěrače) a od té doby jsem nepoužil stěrače ani ostřikovače. Venku -10 a ja tam měl až po horní hranu letní směs. ;) Ještě teď mám pěnu v koutku úst jak jsem cucal přes hadicku letní náplň. :D
 
Neberu nic drahého a bez problémů, bral jsem - 40, ale poslední dobou stačí i těch - 20 spíš bych doporučil použít refraktometr a pro jistotu si ji změřit
 

Přílohy

  • IMG_20161109_141217.jpg
    IMG_20161109_141217.jpg
    728,2 KB · Zobrazení: 58
  • IMG_20171113_155937_1.jpg
    IMG_20171113_155937_1.jpg
    614,8 KB · Zobrazení: 55
poslední roky nemá cenu na ten týden tam lít tu zimní směs skoro :) jak byl ten problém s tím pančovaným alkoholem nedávno, tak jsem měl strach něco vypít (vyhrál jsem nějaké láhve menší z jedné malé likérky) a bylo mi to líto vylít, tak jsem to normálně šupnul do ostřikovačů, kde bylo ještě trochu letní směsi .... to pak byla jízda jak jsem použil odstřikovače :)
 
Tekute sterace funguji velice dobre a dlouho...navic kdy je ted okno zamrzle tak mam pocit ze jde i lepe oskrabat...
 
Ja som pouzil tekute stierace na optiku cuvacej kamery.. kedze je v tomto pocasi nepouzitelna a vyrazne to pomohlo.. uz sa na nej nedrzia kvapky vody..
 
Tekute sterace funguji velice dobre a dlouho...navic kdy je ted okno zamrzle tak mam pocit ze jde i lepe oskrabat...
Určitě to není jen pocit ;) Kór když je čerstvě po aplikaci, tak v mrazech pěkně naštveš sousedy, kteří úmorně škrábou námrazu a ptají se potom, jak je to možné :D
 
Leto je tu zas a s nim strasne vela hmyzu. Vcera som musel kazdych 200 km zastavovat na benzinkach a umyvat okna, lebo zmes, ktoru mam v nadrzke je dobra akurat tak na to, ze okno namoci a spinu rozmaze co po najvacsej ploche. Uz som z toho bol zufaly. Poradte prosim nejake znacky (pripadne kde ich kupit).

Co pouzivate za zmesy (letne a zimne) do ostrekovacov na umyvanie okien?

Dakujem
 
Ředím tím zimní směs.
A v lete ne? Ja nekde videl tip na destilku s octem. Vonet to bude asi "uzasne", ale tak my ocet uz pouzivame na prani i do mycky, tak proc ne do auta, ze jo :D. Takze misto destilky bych pouzil ten vystup ze susicky.
 
Tuto letnu sezonu som vyskusal rozne zmesi do ostrekovacov, no stale nie som spokojny ani s jednou co sa tyka odstranovania hmyzu.
Mam pocit, ze na CX-5 sa to sklo spini nejak velmi rychlo narozdiel od stareho Focusu. Len co okno umyjem na benzinke, tak po 5 km na dialnici je uz okno cele od hmyzu a stieracmi sa to odstranit neda ani ked na to pouzijem tretinu nadrzky na kvapalinu. Uz som premyslal, ze kupim nejake nove stierace. Myslite, ze to pomoze? Pripadne poradi mi niekto nejaku zazracnu kvapalinu do ostrekovacov, ktora to zmyje jednoduchsie?
Ja jazdim vacsinou dlhe trasy (700 km) a nebavi ma to kazdych 100 km na benzinke umyvat okna, aby som videl na cestu.

Dakujem.
 
Je dobré čelní sklo ošetřit tekutými stěrači, doporučuji koupit něco kvalitnějšího.Hmyz tolik na skle nepřilne a jde lépe dolů.Navíc jizda po dálnici s takto ošetřeným čelním sklem je naprostá pohodka... ti co tekuté stěrače používají, jistě potvrdí;)
 
Tak jest, stačí i úplně obyčejné od Sheronu. Mám Angelwax H2GO a moc velký rozdíl nepozoruju.
 
Tak jest, stačí i úplně obyčejné od Sheronu. Mám Angelwax H2GO a moc velký rozdíl nepozoruju.
Měl jsem i obyčejné tekuté stěrače a uplně nejhorší jsou ty od želvy.Dělaji hnusný mléčný film který nejde moc rozleštit a při jízdě v noci nepříjemně láme světlo protijedoucích aut.Mám taky Angelwax H2GO a naprostá spokojenost.
 
Pro doplnění ohledně tekutých stěračů ,jsem otestaval i ty jedny z nejdražších https://www.ahifi.cz/tekute-sterace-dodo-juice-supernatural-glass-sealant-kit-50ml.html Celá aplikace a nanesení, vyleštění naprosta pohoda.Výsledek v dešti mě nemile překvapil kdy i při 60km/h se jen ty největší kapky vody jen líně odvalovaly..o nějakým mrholení a následném nabalovaní kapek není ani řeč.Celé je to funkční okolo 80km/h.což splnují i ty za 130kč.Vzhledem ceně a obsahu jsem přípravu čelního skla opravdu nepodcenil.
 
Ahoj, s jakou zimní směsí máte dobré zkušenosti?
Mazda 6 GH s xenony... nejlépě aby se dala koupit například v Kellyně..

Díky
 
Back
Top