• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

brzdy Rucna brzda po vypnuti motora

Andy

člen KLANu
31
Zdravim, kupil som si 2017 BN Mazdu 3, fajn auto, ale RUCNA BRZDA mi strasne lezie na nervy, je tam moznost dajakeho specialneho nastavenia/programovania nech sa brzda automaticky zapne hned po vypnuti motor? na mojich ex autach s elektrickou som zaparkoval, vypol motor a brzda sa sama " zatiahla ". nechapem ze na mazde sa brzda sice sama pri rozbeho vypne, ale nezapne sa ked je to da sa povedat " normalne " .. za 3 dni co mam auto uz 2 odislo, lebo som zabudol na brzdu :)
 
Tak to by me spis rozcilovalo, kdyby se to aktivovalo automaticky. Proc treba pri parkování na rovince "zatahovat" rucku? Tim spis, pokud to auto tam bude stat napr. tyden? To se ti muze prihodit, ze uz ani neodjedes ;)
 
To je o zvyk. U starší trojky se musela zatáhnout sama a teď u nové se zatáhne automaticky a automaticky odbrzdí. Ze začátku jsem na to nadával, protože u baráku jsem ručku nikdy nedával, jen rychlost, ale teď mi to už nevadí. Pokud vím, že delší dobu nepojedu nebo bude velký mráz, tak automatickou ručku deaktivuji a mám tam jen rychlost.
 
Tak to by me spis rozcilovalo, kdyby se to aktivovalo automaticky. Proc treba pri parkování na rovince "zatahovat" rucku? Tim spis, pokud to auto tam bude stat napr. tyden? To se ti muze prihodit, ze uz ani neodjedes ;)
no som na to zvyknuty a hlavne je to pohodlne, nemusim sa starat o to ci je auto zabrzdene alebo nie, samozrejme v zime ak bol velky mraz tak som to vypinal a siel len na rychlost.. inak ty nepoužíváš na rovinke rucnu brzdu ? divne, nikdy by som nenechal auto len tak polozene bez rychlosti alebo brzdy, vies, vietor a tak .. auto sa moze pohnut....

To je o zvyk. U starší trojky se musela zatáhnout sama a teď u nové se zatáhne automaticky a automaticky odbrzdí. Ze začátku jsem na to nadával, protože u baráku jsem ručku nikdy nedával, jen rychlost, ale teď mi to už nevadí. Pokud vím, že delší dobu nepojedu nebo bude velký mráz, tak automatickou ručku deaktivuji a mám tam jen rychlost.
jj, tak som to robil aj ja ked bol velky mraz, vypol som to a brzdyl som spiatockou alebo 1tkou ... ale ono tu kde zijem az tak strasny mraz nie je, tak pohoda... inak je to fakt strasne pohodlna vec... ono ked som mal 2016 civic kde bola normalna rucna tak mi to prislo uz take neprirodzene a bolo to kopec srandy zvykat si zas na normalnu rucnu ...
 
Clovece, neznam vitr, ktery by na rovince pohnul autem se zarazenou rychlosti. A pokud ano, tak ani ta rucka by to uz nezachranila :). Navic zpravidla parkuji na zatravnovackach.

Ale mate pravdu, je to o zvyku.
 
Clovece, neznam vitr, ktery by na rovince pohnul autem se zarazenou rychlosti. A pokud ano, tak ani ta rucka by to uz nezachranila :). Navic zpravidla parkuji na zatravnovackach.

Ale mate pravdu, je to o zvyku.
no so zaradenou rychlostou urcite nie, to je jasne, pisal som o kompletne nezabrzdenom aute :) kurna minule som bol so zenou nakupovat, ostal som nastastie v aute (nemam nervy na to ist regal za regalom ) vietor jak hovado, normalne sa mi naklanalo auto ... zena mala problem ist s nakupnym vozikom k autu :) v kazdom pripade je to skoda ( aspoň pre mna ) ze ta elektricka rucna brzda je " poloautomat " :)
 
Back
Top