• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

karosérie Špatné lícování dveří / těsnění

JP25

nový člen
18
Já řeším reklamaci těsnění a lícování dveří jak řidiče tak spolujezdce. Při otvírání dveře škubají těsnění.
81195482_759760701196580_1292660138187948032_n.jpg 81228811_752076565282580_4309440850456215552_n.jpg
 
Totéž řeším už od léta. Jednou se měnilo těsnění vlevo a už je zase pryč, vpravo to teprve čeká. U mne to dost "chodí" s teplotou resp. viditelně s ohřátím boku od sluníčka. Už jsem i otvíral zadní dveře jako první, abych se vůbec dostal do auta. Zkusím servis, jestli mají něco nového.
 
To trhani je zvlastni. A nechybi tomu z vyroby nejaka lubrikace, takze to pak trpi teplotami a "primrzanim" nebo prilepenim (za horka) k laku? U starsich aut jsem vzdy pravidelne osetroval silikonovym olejem (bacha ale, aby se nedostal na lak), aby nepuchrelo a neprimrzalo. U novyho auta je to ale divny, to kazdopadne :)
 
Ne ne. Z přiložené fotky je jasné, oč jde. Těsnění na předních dveřích se zdá moc dlouhé nebo málo posunuté dopředu a opírá se o zadní dveře a ne o plech kastle. Tady lubrikace nepomůže, zabrala by Dremelka a zkrátit to, ale to v záruce nepůjde :-(. Po výměně za nové je to stejné. Zhoršuje se to za tepla zvlášť při parkování "kolmo" na sluneční paprsky. Pak se to těsnění viditělně prodlouží a je to ještě horší. Dveře jsou napasované dobře, kontrolovali to u nás v servisu. Vypadá to na dlouhé těsnění/možná montáž/materiál s velkou tepelnou roztažností. Nepříjemné je, že to bere ssebou i tu svislou plastovou lištu na zadních dveřích - já už ji mám vychýlenou a moc se netěším na skutečnou zimu, až to tam "zaplácá" ledovka. To ty dveře asi budu muset vypáčit.

ohřáté 1.JPG ohřáté 2.JPG za studena 1.JPG
 
Trable s těsněním určitě nepodceňujte. Já toto řešil začátkem prosince a řekl bych, že jste na tom ještě dobře, pokud vám to "pouze" škrtá.

Mně to škublo jen občas, tak jsem tomu moc velkou váhu nepřikládal. Když jsem pak jeden den chtěl vystoupit z auta, těsnění se zachytilo o tu lesklou lištu na B sloupku a celou ji zlomilo a vytrhlo.

Po opravě mi bylo doporučeno občas ta těsnění dorážet, protože očividně trochu cestují ven z té drážky ve dveřích, do které jsou zasunuty. O svolávačce zatím info není, byť o problému Mazda ví a mají ho údajně převážně hatchbakáři (info ze servisu).

@Michall odkud máš informaci, že jsou na toto postupy? Mně i po výměně lišty z B sloupku s těsněním stále zachytává. To těsnění na dvěřích mi nebylo.

IMG_3785.JPG IMG_3786.JPG
 
Trable s těsněním určitě nepodceňujte. Já toto řešil začátkem prosince a řekl bych, že jste na tom ještě dobře, pokud vám to "pouze" škrtá.

Mně to škublo jen občas, tak jsem tomu moc velkou váhu nepřikládal. Když jsem pak jeden den chtěl vystoupit z auta, těsnění se zachytilo o tu lesklou lištu na B sloupku a celou ji zlomilo a vytrhlo.

Po opravě mi bylo doporučeno občas ta těsnění dorážet, protože očividně trochu cestují ven z té drážky ve dveřích, do které jsou zasunuty. O svolávačce zatím info není, byť o problému Mazda ví a mají ho údajně převážně hatchbakáři (info ze servisu).

@Michall odkud máš informaci, že jsou na toto postupy? Mně i po výměně lišty z B sloupku s těsněním stále zachytává. To těsnění na dvěřích mi nebylo.

Zobrazit přílohu 25956 Zobrazit přílohu 25957
Ty vado. Já mám sedan a absolutně ok. Vím že na zahraničních fórech se to hodně řešilo a dealeři vše údajně vyřešili. Prý podle jednoho "nějakého" postupu.
 
No uvidím, přihlásím se při další návštěvě servisu, snad to bude až v květnu před dovolenou a ne dříve..
 
To trhani je zvlastni. A nechybi tomu z vyroby nejaka lubrikace, takze to pak trpi teplotami a "primrzanim" nebo prilepenim (za horka) k laku? U starsich aut jsem vzdy pravidelne osetroval silikonovym olejem (bacha ale, aby se nedostal na lak), aby nepuchrelo a neprimrzalo. U novyho auta je to ale divny, to kazdopadne :)
Ondřeji, na lak se ti ten silikon dostane tak i tak :)
 
Ondřeji, na lak se ti ten silikon dostane tak i tak :)

Ale jen na to místo proti gumě, kde je to jedno :). Z kastle (myslím na viditelném místě, situace kdy by si člověk stříknul někam na střechu) se v podstatě nedá vyčistit.
 
Ale jen na to místo proti gumě, kde je to jedno :). Z kastle (myslím na viditelném místě, situace kdy by si člověk stříknul někam na střechu) se v podstatě nedá vyčistit.
Nikdy nepoužíváš třeba vosky nebo detailery? V 99% je silikonový olej.
 
Ma niekto problem s tym, ze prave zadne dvere akokeby podfukuju? Okna su zavrete na doraz, zo zadnych dvier ide taky sum ako ked je okno pootvorene asi 1cm a fuci dovnutra....prejavuje sa to az nad 80kmh...tesnenie neni nijako poskodene...v servise sa vyjadritli tak, ze objedavaju nove tesnenie a budu ho menit. Mam ale verziu sedan.
 
Ma niekto problem s tym, ze prave zadne dvere akokeby podfukuju? Okna su zavrete na doraz, zo zadnych dvier ide taky sum ako ked je okno pootvorene asi 1cm a fuci dovnutra....prejavuje sa to az nad 80kmh...tesnenie neni nijako poskodene...v servise sa vyjadritli tak, ze objedavaju nove tesnenie a budu ho menit. Mam ale verziu sedan.
A z obou stran?
 
A z obou stran?
Ako myslis z oboch stran? Oboch stran tych dveri? Ci oboje zadne dvere?
Co som spozoroval za mojich 6600km co auto mam, tak asi od 2000km som to zacal pozorovat ale od zaciatku to boli len zadne prave dvere. Lave nepozorujem vobec a pride mi to tak, ze sum vychadza zo strany ktora je blizsie k prednym dveram. Ked som tam dal ale ruku nic nepodfukovalo citelne...len sum
 
Ako myslis z oboch stran? Oboch stran tych dveri? Ci oboje zadne dvere?
Co som spozoroval za mojich 6600km co auto mam, tak asi od 2000km som to zacal pozorovat ale od zaciatku to boli len zadne prave dvere. Lave nepozorujem vobec a pride mi to tak, ze sum vychadza zo strany ktora je blizsie k prednym dveram. Ked som tam dal ale ruku nic nepodfukovalo citelne...len sum
Tyjo...já mám najeto teď cca 5700 a nic. *ťuk ťuk*. Jak ti končí vinko? Poslední 6ti číslí.
 
Tyjo...já mám najeto teď cca 5700 a nic. *ťuk ťuk*. Jak ti končí vinko? Poslední 6ti číslí.
V mojom pripade som si este nejaky cas pockal, nakolko som si zvolil verziu ktoru nikde nemali tj. Sedan G122 Plus, deep crystal blue, vyroba september 2019 (září) VINko mi konci 137326
 
Back
Top