• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

karosérie Špatné lícování dveří / těsnění

V mojom pripade som si este nejaky cas pockal, nakolko som si zvolil verziu ktoru nikde nemali tj. Sedan G122 Plus, deep crystal blue, vyroba september 2019 (září) VINko mi konci 137326
Tak já mám G122 plus v Machine Grey. Výroba říjen. 138028

Dealer stihnul ulovit jednu na lodi, takže jsem čekal jen pár týdnů.
 
Ma niekto problem s tym, ze prave zadne dvere akokeby podfukuju? Okna su zavrete na doraz, zo zadnych dvier ide taky sum ako ked je okno pootvorene asi 1cm a fuci dovnutra....prejavuje sa to az nad 80kmh...tesnenie neni nijako poskodene...v servise sa vyjadritli tak, ze objedavaju nove tesnenie a budu ho menit. Mam ale verziu sedan.
Jak jsem již psal, tak tento problém mám taky. Od pravých zadních dveří jde slyšet, že těsnění dostatečně nedoléhá a jde slyšet okolní šum. Chtěl jsem při servisu, aby to opravily, ale prý poštelovali dveře, což nezabralo. Dále jsem to zatím neřešil.
 
No toto bol problem Mazdy 6 GJ od zaciatku. Zlepsilo sa to az po 2. facelifte a to instalaciou dvojitych okien vpredu. Nepomohli ziadne nove tesnenia ani nic podobne. Na druhej strane tesnenia okolo dveri boli vtedy oproti novym Mazdam prilis jednoduche.
 
Mám taky ten problém,u spolujezdce dobré,ale u řidiče natrhnuté.Marně se snažím vysledovat jestli to dělá ta plastová lišta a nebo ten gumový roh řidičových dveří.Asi se budu muset zmínit v servisu a pořešit to.

IMG_20200226_163035.jpg
 
Mám taky ten problém,u spolujezdce dobré,ale u řidiče natrhnuté.Marně se snažím vysledovat jestli to dělá ta plastová lišta a nebo ten gumový roh řidičových dveří.Asi se budu muset zmínit v servisu a pořešit to.

Zobrazit přílohu 26701
Černou plastovou lištu na předních dveřích je potřeba nabouchat ( dlaní) směrem dopředu. Pomalu vyjíždí a pak to drne o těsnění zadních dveří.
 
Černou plastovou lištu na předních dveřích je potřeba nabouchat ( dlaní) směrem dopředu. Pomalu vyjíždí a pak to drne o těsnění zadních dveří.
Díky za poznatek,už jsem to zkoušel a doufám,že to pomohlo.Každopádně mám dojem, že už ty dveře nezachytávají.
 
Ja mam za sebou vymenu tesnenia tych zadnych dveri...par dni to bolo v pohode ale mam pocit, ze je to uz take iste. Este si to musim overit ale podla mna to bude vnutornym tesnenym dveri a to tym, ze je upevnene len na bodoch a mimo bodov to nedolieha az tak poriadne :/
 
Tak se taky hlásím se zadrháváním těsnění. Stačilo cca 20 minut na sluníčku (okolní teplota vzduchu 9 stupňů) a dveře u řidiče začaly zadrhávat těsněním (horní plastovou lištou) o těsnění zadních dveří. Ujel jsem potom pár kilometrů, aby svítilo sluníčko na druhou stranu, zkusil to znovu a problém zmizel. Evidentně se tedy těsnění na slunci roztahuje. Nevím, jak to mají ostatní, ale mi dveře při otevření maličko "spadnou" vlastní vahou dolů. Kdyby se toto nedělo, tak by možná to těsnění nezadrhávalo i kdyby se trošku roztáhlo. Moc si ale neumím představit, jak by se to chovalo v létě, až bude příjemných 33 ve stínu..
Takže přidávám na seznam reklamací a pokusím se nechat řešit v rámci svolávací akce. Mimo prohnuté víčko palivové nádrže už mám tedy asi všechny problémy, co se na místním foru řeší :confused:.
 
Napíšu jen rychlou zprávu - problém je celosvětový, finální řešení bohužel zatím není vydané. Jakmile bude finální řešení, bude Vás dealer informovat, doporučuju však problém nahlásit svému dealerovi, aby bylo vidět, že není postiženo jen pár aut, ale že je jich více.
 
Jj, u mne se to pokusili řešit výměnou těsnění (už po druhé) za jiné s nepatrně odlišným part number, ale stačilo pár horkých dní a problém je zpátky. Roztahuje se ta věc s teplotou parádně. Tak se jdu příští týden zase připomenout. Fakt radost. Na parkovišti vypadám jako těžký případ, když si nejdřív otevřu zadní dveře a pak přední, zadní zavřu a tradá. Pocit, že mi klesají dveře jsem měl podobně jako kolega už dříve, ale to nedokážeme naměřit a dokázat. Jestli se teplem "hýbe" kaste, tak máme fakt problém.
 
Dle sledování je problém následující: Lišta na předních dveřích je nasunutá a podlepená oboustranou lepící páskou (přilepená), avšak vlivem tepla lepidlo povoluje a díky tomu se lišta posouvá dozadu, čímž se dostává do kontaktu s lištou zadních dveří a při otevření dochází k jejímu trhání. Při výměně lišty za novou se nová lišta opět podlepuje, ale stále po čase dochází k jejímu posunu, takže se problém opakuje. Musíme počkat jaké řešení výrobce vymyslí, finální řešení tedy zatím není, jedinou možností je měnit lišty nebo stávají jednou za čas posunout dopředu a počkat na konečné vyřešení výrobcem.
 
Ideální je se podívat na lícování hran dveří a dalších dílů, tím se ověří pohyb "kastle", neporovnávat však lišty.

Jj, u mne se to pokusili řešit výměnou těsnění (už po druhé) za jiné s nepatrně odlišným part number, ale stačilo pár horkých dní a problém je zpátky. Roztahuje se ta věc s teplotou parádně. Tak se jdu příští týden zase připomenout. Fakt radost. Na parkovišti vypadám jako těžký případ, když si nejdřív otevřu zadní dveře a pak přední, zadní zavřu a tradá. Pocit, že mi klesají dveře jsem měl podobně jako kolega už dříve, ale to nedokážeme naměřit a dokázat. Jestli se teplem "hýbe" kaste, tak máme fakt problém.
 
Mi tam při opakované reklamci dali na to těsnění nějaké svorky. 3 ks na každou stranu. Asi měsíc byl pokoj a už se to šoupe zase. Ty přední dveře při otevření spadnou asi o 0,5 cm. Je srandovní, když sedím za volantem a manželka otevže dveře, tak je to taky pěkně vidět i cítit, jak si sednou. Naposledy jsem se s tímhle setkal u Škody Garde za totáče.
Teď už jsem sám na sebe nasranej, že jsem se unáhlil a tohle auto koupil. Těch much to má na můj vkus až příliš.
 
Dneska jsem mezi pisnickama taky poslouchal sumeni od pravych zadnich dveri :joy: Servis s takovou nebude na den, ale na dva :cool:

Vyresili to uz nekomu?
 
Já už jsem ty pravé zadní dveře řešil, ale nepomohlo to. Dveře nějak štelovali, ale akorát jsou teď oproti zbytku karoserie "zapadnute". To bylo koncem ledna, když jsem nechal měnit olej ve 4.000km. Rozhodně něco s tím chci taky udělat, protože při jízdě to pořád slyším i u 90km/h.
 
U aerodynamickeho hluku se zkuste podivat na horni listu zadnich dveri, muze byt zkroucena nebo vyskocena a dostane se pod ni vzduch. Myslim tu cernou listu, co je zvenci dveri nad sklem
 
Mě se horní lišty posouvaly (nebo roztahovaly) v horku. Oprava se snad zadařila až podruhé dle ofiko postupu, kdy tam vetkli nějakou "zarážku". Letos v pozdním létě to bylo už ok, uvidíme příští léto...
 
Ahoj, koukám na tuhle debatu a nevím jestli to tady někde zaznělo. Na toto je servisní akce, kde se vyměňuje kompletně celé těsnění oken (postup R086/20). Zeptejte se na to v servise. U mě to určitě pomohlo a velká spokojenost (teda zatím).
 
Ahoj, koukám na tuhle debatu a nevím jestli to tady někde zaznělo. Na toto je servisní akce, kde se vyměňuje kompletně celé těsnění oken (postup R086/20). Zeptejte se na to v servise. U mě to určitě pomohlo a velká spokojenost (teda zatím).
Mně se problém začíná opakovat, gumový roh se posunuje a odchlípává boční lištu, navíc na obou dveřích klepou okénka v rohu, aby byl zážitek ještě kvalitnější :)
Díky, zkusím tentokrát vyrukovat s postupem.
 
Back
Top