• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

motor Spotřeba Mazda3 BK - pochlubte se, za kolik jezdíte

Orel

člen KLANu
66
Ahoj

Napište za kolik jezdíte.


Ja jezdím vlastně jen po dálnici každý den cca 10km spotřeba cca 10. Je to 1,6 a průměrná rychlost cca 160-180 km. Prý jde jezdit za 7, ale drž to na 110 ???? nevyzkoušeno ?
 
Ono těch BKček co by drželi fandové co chodí na kluby už moc nebude.... Ještě nějakej rok a bude to jak s 323BJ ..... Bohužel

Jinak já měl kdysi 1.6 sedana (2008 - poslední z posledních před BL) a jezdil jsem průměrně za 7-8 co si vybavuju, ale jezdil jsem hodně dálnice kde spotřebu zabíjela 5tka a nebo úplný opak po městě kde pokud nemáš hybrida/elektro, tak bude žrát cokoliv.
 
Poslední úprava:
ono taky co napsat, ze...tohle tema uz bylo probirano tolikrat...
mam 1.6 bez palubaku takze spotrebu neukazuje, ja ji ani nijak zvlast neresim - kdyz blikne oko tak nakrmim...odhadem kolem 8/100 ale je to fakt jen odhad
jezdim jen po republice takze jsem limitovan maximalkou 130km/h, +-autobus :cool:
 
Ono těch BKček co by drželi fandové co chodí na kluby už moc nebude.... Ještě nějakej rok a bude to jak s 323BJ ..... Bohužel

Jinak já měl kdysi 1.6 sedana (2008 - poslední z posledních před BL) a jezdil jsem průměrně za 7-8 co si vybavuju, ale jezdil jsem hodně dálnice kde spotřebu zabíjela 5tka a nebo úplný opak po městě kde pokud nemáš hybrida/elektro, tak bude žrát cokoliv.
To je si myslím chyba ? přítelkyně si koupila cx-5 a po ní zbyla Mazda 3 bk najeto 100 tisíc tak jsem neměl srdce ji dát pryč i když papá. Jediné co mě zaujalo je původní pneu ??? jak letní tak zimní. Teď odjíždím v létě zimní jelikož je čas vyměnit ? viz fotka rok výroby 2004 ? a stále drží i letní jsou na tom stejně ?

16294791581516944617704571475154.jpg

ono taky co napsat, ze...tohle tema uz bylo probirano tolikrat...
mam 1.6 bez palubaku takze spotrebu neukazuje, ja ji ani nijak zvlast neresim - kdyz blikne oko tak nakrmim...odhadem kolem 8/100 ale je to fakt jen odhad
jezdim jen po republice takze jsem limitovan maximalkou 130km/h, +-autobus :cool:
Máš tam autorádio s LCD? Nemohl bys mi poslat fotku jak to vypadá? Nějak si nejsem jistý kvůli rámečku okolo. Musím to rádio vyměnit i když má nabíječku na iPhone ? tím myslím kazeťák ?

16294795181324757763535298039949.jpg
 
Proč by ti nefungovala spotřeba? ? To tovární není dobré.. Měl jsem škodovku před tím a zvuk úplně jiná liga ?
 
Proč by ti nefungovala spotřeba? ?...
mam verzi bez ukazatele spotreby (misto tllacitka Info je Set a umi to jen nastavovat hodiny)
jo ta skvira je na cd (mp3 included) + mam do kastliku vytazenej Yatour (usb+sd+aux). patlaci displeje nemam rad, a v aute uz vubec
nevim nakolik zvuk dela radio a nakolik repraky - jen abys pak nemenil i repraky :D
 
mam verzi bez ukazatele spotreby (misto tllacitka Info je Set a umi to jen nastavovat hodiny)
jo ta skvira je na cd (mp3 included) + mam do kastliku vytazenej Yatour (usb+sd+aux). patlaci displeje nemam rad, a v aute uz vubec
nevim nakolik zvuk dela radio a nakolik repraky - jen abys pak nemenil i repraky :D
Teoreticky stačí vyndat ten panel a zkouknout počet kabelů. Pokud bude sedět (teď z hlavy nevím kolik jich má být) tak už tam je příprava a stačí sehnat jen panel co ukazuje spotřebu. Pokud kabely nesedí, tak je dodělat.
 
Teoreticky stačí vyndat ten panel a zkouknout počet kabelů. Pokud bude sedět (teď z hlavy nevím kolik jich má být) tak už tam je příprava a stačí sehnat jen panel co ukazuje spotřebu. Pokud kabely nesedí, tak je dodělat.
Jo o tom uz jsem slysel, udajne je to podobne s tempomatem a volantem
nicmene vzhledem k tomu ze uz hledam za co vymenim cely auto tak mi ani nestoji za to shanet panel :cool:
 
Jak říká jeden nejmenovaný, když máš na opici musíš mít na banány :p.
Jasně jezdi jak potřebuješ, já dnes jel do Čimelic a říkal jsem si nespěcháš, pojedeš eko, no vydrželo mi to asi 4 km :joy:.
 
Ahoj

Napište za kolik jezdíte.


Ja jezdím vlastně jen po dálnici každý den cca 10km spotřeba cca 10. Je to 1,6 a průměrná rychlost cca 160-180 km. Prý jde jezdit za 7, ale drž to na 110 ???? nevyzkoušeno ?
Když svou CX7 -- 191kW držím do 2000 otáček tak se dá jet za 9,5 l ale na tak silné auto to nesvědčí při 180 km to už vyleze na 11,7l ???
 
Mám 2.0 110kw a na plnou nadrz najedu 450-500km po městě ., takže cca 10/100 .Mimo město se dostanu na 7/100.
 
Dostal som úlohu, že mám s vymenenými rozvodmi jazdiť svižnejšie ako doteraz. Pred výmenou priemer niečo pod 8L, po výmene prvá nádrž >9L, úloha splnená :cool:
 
Back
Top