• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Spotřeba nafty mazda 3 diesel 77kw, 1499 cm rv : 2017

  • Vlákno založil Jaroslav 20
  • Datum založení
J

Jaroslav 20

host
Dobrý den !
Máte někdo prosím Vás zkušenost se spotřebou nafty u Mazdy 3 diesel 77 kw, 1499 cm rv : 2017

chci se prosím zeptat, jestli se dostanu na těch 3,7 l na 100 km
já mám najeto 5100 km a spotřeba = 4,5 l

Děkuji Vám za Vaši odpověď !

Jaroslav Štefl
 
tak z kopce určitě :D. Dotaz považuji opravdu za vtip, není to myšleno vážně, že nee :eek:
 
tak z kopce určitě :D. Dotaz považuji opravdu za vtip, není to myšleno vážně, že nee :eek:
Zdravím,,ano je to myšleno vážně !!!, jelikož jeden můj známý si koupil Opel Astra J sedan diesel a mněl taky spotřebu 5,7 l Dojel s tím autem do servisu a tam s ním do toho auta sedl mechanik, jeli cca 3 km do kopce z kopce a do kopce a když ten mechanik vystoupil z auta tak skutečně byla spotřeba 3, 7 l na 100 km

Ale ten mechanik vypnul i rádio !!!
Děkuji za Vaši odpověď !
Jaroslav
 
vy si opravdu koupíte takovéto auto, abyste s ním jezdil za 3,7 l , to nechápu :eek:. Samozřejmě se na tu spotřebu asi dostanete, po rovině s větrem v zádech , jestli vám pomůže vypnuté rádio netuším, možná pak koupit auto bez rádia úplně. Vaše spotřeba 4,5 l je dokonce pod průměrem ( ten je kolem 5,5 l ) https://www.spritmonitor.de/de/uebe...sort=1&constyear_s=2017&power_s=77&power_e=77 co vlastně od auta čekáte ?
Dobře, děkuji Vám za Vaši odpověď !
Asi před 10 roky jsem jel poprvé v Octavii, diesel a spotřeba byla 4,5 l na 100 km!
Čekal jsem tedy, že Mazda bude mít taky takový průměr !! Možná i lepší ???
 
Dobrý den !
Máte někdo prosím Vás zkušenost se spotřebou nafty u Mazdy 3 diesel 77 kw, 1499 cm rv : 2017

chci se prosím zeptat, jestli se dostanu na těch 3,7 l na 100 km
já mám najeto 5100 km a spotřeba = 4,5 l

Děkuji Vám za Vaši odpověď !

Jaroslav Štefl
Opravdu není dobré se takto, až nesmyslně honit za spotřebou a řešit cca. půl litru na 100km.Obzvlášť při tomto ročním nájezdu 2500km ročně, navíc v dnešním provozu. Spíš by bylo vhodnější auto po prohřátí motoru protáhnout ve vyšších otáčkách a né ho dusit a koukat jen na spotřebu.To co se ušetří na naftě, se určitě pak nevyrovná v nákladech na případný pozdější problémy motoru.
 
Zdravím, děkuji Vám za Vaši odpověď ! Já jsem najel s tímto autem 5000 km za rok ! To,že je vyrobeno v roce 2017 , tak to bylo v Německu vzhledm k tomu , že to je diesel neprodejné ! A tak jsem si vloni pro tu mazdu zajel do Německa !!
 
Zdravím, chápu, že to auto byla jistě výhodná koupě. Ale opravdu najezdíte tak málo a pořídil jste si naftu? Já bych měl strach, že to co ušetřím na palivu zdaleka nepokryje budoucí náklady na opravy jak už psal kolega výše. Tak snad vám auto vydrží bez poruch co nejdéle ;)
 
Back
Top