• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

motor Spotřeba, spokojenost CX-30 - pochlubte se

Proč 80 a z kopce?
Poslední cesta cca 1000 km spotřeba 4,9. Mereno od plné do plne. Pohodové tempo.
Tak to nechápu :) já poslední jízda na Slovensko, 1100km a 6.5 na palubce. Dle tankování 7.2 a to jsem jel dálnici na tempomat v klidném provozu
 
je to spíš diesel. Do klasického benzínu to má daleko.
No do klasický nafty ještě dál. Aby se to dalo přirovna s dieselem, tak by to musel být HCCI motor. Ale tohle je řízený svíčkou (SPCCI) a navíc jen v určitym režimu používání. Pokud tomu šlápneš na plyn, tak je z toho úplně obyčejný benzínový spalovák.

Za sebe bych s tím jezdil "jako s dieselem" (tohle opravdu v hodně velkých uvozovkách) jen občas když bych si potřeboval udělat EKO jízdu. Ale určitě bych tak nejezdil pořád.
 
Max6:.
Díky. Konečně normální odpověď.
Já to tak beru a souhlasím s tebou.
Jen jsem obhajoval to co jsem psal a někdo to bral jako blbost, že s tím dokážu jet i za 4.5 na normální cestě, když chci opravdu šetřit.
 
Max6:.
Díky. Konečně normální odpověď.
Já to tak beru a souhlasím s tebou.
Jen jsem obhajoval to co jsem psal a někdo to bral jako blbost, že s tím dokážu jet i za 4.5 na normální cestě, když chci opravdu šetřit.
Takže pojedeš max 80..Jinak je to nesmysl a a to musíš ject jenom rovinu.
 
Mám najeto se stejným motorem 30 000 km a k 5 ti litříkům jsem se ani nepřiblížil.Ano,budeš jezdit za 4,9 l,ale v tom případě nepředjedeš ani kamion.Tím končím debatu a přeji mnoho kilometrů se super autem.
Jak jsem psal, kolem 5ti litrů ti zajedu kdy chceš a to normální jízdou. Nemám potřebu se hádat. Přijeď se podívat.
 
To spíš vypadá na špatně namontovaná kola nebo nevyvážená kola. Měl jsem to na s-maxu a pomohlo vyvážení.
Bylo to 5 krát vyvažované. Dokonce jsem zkusil i vyvažovačky s přítlakem (externě to dělal autorizovaný servis) ale bez úspěchu. Tak jsem již přezul na zimní a prodávam Continentaly pokud někdo bude mít zájem :) .
 
Jak jste na tom ostatní se spotřebou u X186? Mám očekávat snížení spotřeby pod 7L, nebo si mám spíše zvyknout? :) Jezdím celkem klidně, ale těch 7-7,5 mám vždy. Jak je na tom v porovnání například G150? Díky za info
Já mám x186AT a jezdím za 6.7l.najeto 2000.Jezdim max 130km/h-vic stejně není kde
 
Já mám x186AT a jezdím za 6.7l.najeto 2000.Jezdim max 130km/h-vic stejně není kde
Je zajímavé, jak každý má úplně odlišnou spotřebu :) Někdo za 5,5l, někdo za 7,5l. U mě se ustálila někde kolem 7,5l město a 6,5l dálnice. Najeto 13tis
 
Rozhodně na to má vliv i prostředí, třeba v kopcích Brdy, Krkonoše bude jiná než na rovině Kolín či Hodonín ?
 
Vlastníme 2x edici 100 spotřeba na 16 - 18 zimní se moc neliší.
jedno jezdí 80% v DE a druhé primárně v CZ.
Spotřeba 5,8 - 7,2 podle rychlosti.
Max to jede 208 pak zasáhne omezovač.
 
Včera jsem tankoval, po návštěvě syna. Do cesty se mi postavila Shell v Plzni, natural za 36,50 ?, i když bylo už lépe! A spotřeba dle aplikace 6,5 na zimních 16 v mrazech, dálnice a popojíždky, takže úplně normál podmínky, žádný ecoturismus / nebo ecoterorismus???. Řekl bych velká spokojenost na 2 L benzín crossover ??:p
 
Max6:.
Díky. Konečně normální odpověď.
Já to tak beru a souhlasím s tebou.
Jen jsem obhajoval to co jsem psal a někdo to bral jako blbost, že s tím dokážu jet i za 4.5 na normální cestě, když chci opravdu šetřit.
Dvouleté auto CX 30 skyactiv x najeto 14 tis. Celková spotřeba 6,1. Když šetřím, tak kolem 5 l. Třeba ale Rakousko Alpy přes D (po dálnici i 190) 1500 km za 6,7.
Za mě celkem spokojenost.
 
190 po D rozhodne 6,7 neda :))) ale za me prumer normalni cca 6-7,5 a do 6 s kloboukem sedi, rychla dalnice je +1 a rakev dalsich +1 :))) to je za mych zajizdecich 12tkm, max jsem nezkousel jeste a obcas nam to kolem 2,5ti/ot cukne, nekdo tvrdi zmena rezimu (podle me nesmysl u x vypinani valcu neni a ve strednich otackach se rezim nemeni snad) nebo mozna to dela jen nektery palivo
 
Back
Top