• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

motor Spotřeba, spokojenost CX-30 - pochlubte se

Cusan, mam gt180 najeto nějakých 84 xxx km a dlouhodobý průměr 6,9 l.
Trasu cca 2000km pri autotripu smer Grossglockner a Stelvio jsem mel za 6,2l tam a 6,1 l zpět. Kdyz jedu vyloženě do prace z prace nějakých 110km ( Kroměříž - Hranice ) zvladnu to i za 5,4l . Ale to mne ta jízda moc nebaví ?
 
To snad jezdíš jen z kopce a nahoru to tlačíš. Nebo alespoň na Hané po rovině. Čím motor přesvědčíš na tak nízkou spotřebu? ... lepší než podle WLTP.

Mně ukazuje dlouhodobě 6,9. Nikdy jsem to nezresetoval.
Jsem schopen i míň. Průměr po 10t mám 5.8.
Teď za zimu u nás v kopcích + 0.2
 
To snad jezdíš jen z kopce a nahoru to tlačíš. Nebo alespoň na Hané po rovině. Čím motor přesvědčíš na tak nízkou spotřebu? ... lepší než podle WLTP.

Mně ukazuje dlouhodobě 6,9. Nikdy jsem to nezresetoval.
Cit v noze tohle cislo tam mam co jsem to koupil. Mozna to je rozbity ?

AF78B74E-9AB2-4887-A472-C275DED6E243.jpg
 
Tak sice mám trojku, G 122, ale spotřeba po necelých 19 tisících 6,58 l/100km.
Jo, fuelio mi ukazuje 6.81l/100km a u jednotlivých tankování i pod 6,4. Je fakt, že na spotřebu nejezdím, ale na průměrných 5.9 si nedokážu představit, že bych to dostal i kdybych trpěl a hlídal to. U jednotlivých jízd auto kolikrát ukáže pod 6, klidně 5,6,.
 
ukazatel v autě lehce kecá , ber Fuelio, to je skutečnost podle tankování
 
Ahoj, dá se nějak vyčíst průměrná spotřeba za poslední jízdy? Jestli ne na displeji, tak třeba diagnostikou?
V manuálu je zmínka, že lze spočítat průměrnou spotřebu pro Trip A a Trip B, ale nezjistil jsem jak. Tušíte někdo? Při přepínání počítadla se spotřeba nijak nemění a to ani po vynulování.
Díky
 
ahoj, tak som vymenil cx3 za cx30, maximálna spokojnosť, len mi dosť vadí headup display, poradte nejaku originál záslepku...
no, musel bych se podivat, ale vsadim se, ze se da v palubnim menu normalne vypnout.

Keď som skúšal CX-30 tak musím povedať, že nie vždy fungovalo čítanie značiek, radar fungoval ale len keď som mal pustený tempomat ale senzory som nemal príležitosť vyskúšať. Sú až také zlé?
senzory na cx30 - dost spatny. Pipaji tak pozde, ze se na ne vubec nemuzu spolehnout - vlastne se mi zda, ze zacnou pipat az tak 10 cm od zdi... Nastesti mam parkovaci kameru

G150, Automat fwd, 50% dálnice , zbytek většinou okresky a jezdím za 6,5l v průměru za 23tisic km.
Spíše mě trápí jiná věc. Po přezutí ze zimních na letní - celá sada z 16 na origo 18 se auto včetně volantu klepe nad 100km/h. Autorizak kodecar Ostrava mě vyloženě poslal do ... Že si mám koupit všechny 4 nové pneu, že jsou šišaté a Mazda motor ČR stojí za servisem. Na pneu jsem najel jen asi 8500 km před přezutim na zimní a to v režimu zajíždění nového auta, takže bez blbosti. Nemáte někdo podobnou zkušenost? Jinak je to naše vysněné skvělé auto, ale tohle je otrava.
take jsem resil vibrace, nechal jsem si to prevazit u nas na vesnici - trochu to pomohlo, ale ne uplne, tak jsem si to nechal prevazit za tyden v autorizaku a vyreseno. Ono asi i zalezi na tom, jak maji nakalibrovany ten stroj, na kterym to meri.
 
no, musel bych se podivat, ale vsadim se, ze se da v palubnim menu normalne vypnout.


senzory na cx30 - dost spatny. Pipaji tak pozde, ze se na ne vubec nemuzu spolehnout - vlastne se mi zda, ze zacnou pipat az tak 10 cm od zdi... Nastesti mam parkovaci kameru
nechce se mi číst manuál, tak jestli zjistíš jak vypnout Head displej u CX 30 ,tak budu také rád, jezdím s autem málo, ale pěkně mi tam ,,sere,, klidně bych ho já vypnut trvale, ale manželce vyhovuje :heart_eyes: , je to její auto, tak nic neříkám....

a s těmi senzory nemohu souhlasit, min. 0,5 m a už reagují, asi auto od auta? Funguje stejně jako VW skupina i BMW koncern, takže normálka, žádný extrém.
 
nechce se mi číst manuál, tak jestli zjistíš jak vypnout Head displej u CX 30 ,tak budu také rád, jezdím s autem málo, ale pěkně mi tam ,,sere,, klidně bych ho já vypnut trvale, ale manželce vyhovuje :heart_eyes: , je to její auto, tak nic neříkám....

a s těmi senzory nemohu souhlasit, min. 0,5 m a už reagují, asi auto od auta? Funguje stejně jako VW skupina i BMW koncern, takže normálka, žádný extrém.
V nastavení displayů přímo u head upu neni zadne tlacitko na vypnutí.
Je tam vycentrovani, jas a co vse chceš zobrazovat. Vypnout jde jen hlavni obrazovka.

16819242051113340300227107834951.jpg
 
Hledal jsem v tématech fora, ale nenašel.
CX 30 skyactiv X je přímovstřik nebo nepřímo?
A jak je to u MX 5 ND Skyactiv G-160?
Díky, nikde jsem to nenašel..........
 
Back
Top