• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

karosérie Stěrače výměna

Už jsem to psal v příspěvku víš ,z auta rozdíl nepoznáš. Jako + jsem bral hlavně to že to má přesně zámky a né žádné redukce. Stírají a sedí perfektně. Koupíš sice gumičky ale i tělo sterače bude unavené a nebude přitlačovat na čelní okno tak jak by mělo.
Problém si myslím muže být v senzorech nahoře. Už tak tam origo stírá tak tak. Uvidíme.
 
Koupil jsem je před zimou. A nezaznamenal jsem se senzory žádnou anomálii. Nikomu je nenutím ,jen jsem se podělil o zkušenost s těmito stěrači. Samozřejmě si tam každý může dát co uzná za vhodné. Někdo bude přehazovat gumičky , já šel cestou nové stěrače.
 
Můžeš koupit stejné stěrače Bosch, ale každý samostatně a spolujezdcuv s délkou 425mm.
 
Já to zatím u každýho auta řešil následovně:

Tu si našel kód stěrače:
https://www.boschwiperblades.com/home

A pak podle něj našel stěrač. Vyplatí se podívat kde je za jakou cenu, protože někde je mají i 2x dražší než u konkurence...

Co se týče délky a senzorů, tak záleží i na tom, v jakém místě lišty je uchycení na rameno, čili kratší délka nemusí vadit (samozřejmě v rozumné míře), pokud bude uchycení posunuto tak, aby to senzory přetřelo a nestíralo to dole u deklu motoru. Osobně kupuju Bosch aerotwin už hodně dlouho a nikdy jsem neměl problém ani s funkcí, ani s výdrží.
 
Zde je vidět jakou část okna zabírá lišta stěrače u spolujezdce v délce 400mm v okolí senzorů.

IMG_20230614_131941.jpg
 
Ne ale za tu cenu bych je příště klidně testnul. Teď tam mám Bosch a pohoda ale vyšli cca na 750 - i se zadním a postovnym.
 
Vidíš gumicky bych taky mohl koupit - mám ty původní originály ale kdosi tu psal že nějaké lepší gumicky snad 800 no a bratranec kdysi koupil nějaké za 100 a normálně jsem se v kabině za jízdy leknul co je to za zvuk když začal stírat 😂
 
Oximo mám teď na šestici a zatím pohoda, ale mám je cca měsíc. Za tu cenu nebylo co řešit. Úplně se mi nechtělo dávat za Boschky nebo originály 800,-. Zkušenosti s nima mám jak na předchozí Vectře, tak na Pažoutovi a nikdy nebyl problém. Samozřejmě nevydrží extra dlouho, ale ten rok by mohli, snad :)
Kde se daji ty Mitschuba za 800? Vždyť to vychází cca na 2500 za sadu.
 
Hm…. Já vidím na mazdashopu pro BP:

Levý 870,-
Pravý 739,-
Zadní 603,-

Celkem 2212,- plus poštovný a je to tam 😝

Vydrželi mi 2 roky fungovat slušně. Pak patlali, čistil jsem.

Pokud ty Bosch za 750,- komplet s postovnym daji aspoň rok tak se vyplatí.
 
Back
Top