• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

motor Svíčky a jiný spotřební materiál

Tak to zkus. Maximálně si za ušetřený penízky zničíš auto. Za mě to jsou věci na kterých se nevyplatí riskovat nákup z noname zdroje obzvlášť, když mají v autě sloužit dalších cca 100000km.
a tak dále a tak dále...
 
Poslední úprava:
Tak zrovna ty jsi někde psal, že z Ebay se dají shánět originální náhradní díly.
A právě proto zde uvádím tyto svíčky, pač se dle specifikace jedná o NGK ILKAR7L11.
Jak mohu mít tedy jistotu, z toho, co píšeš, že v českém e-shopu koupím svíčky stejného označení a úplně stejné kvality NGK a udělají stejnou paseku?
Respektive to pak mohu věřit jen tomu, co prodá samotná mazda, které lze poškození reklamovat.
Nebo teď asi nerozumím_Ebay alias Aliexpress?

 
Tak zrovna ty jsi někde psal, že z Ebay se dají shánět originální náhradní díly.
A právě proto zde uvádím tyto svíčky, pač se dle specifikace jedná o NGK ILKAR7L11.
Jak mohu mít tedy jistotu, z toho, co píšeš, že v českém e-shopu koupím svíčky stejného označení a úplně stejné kvality NGK a udělají stejnou paseku?
Respektive to pak mohu věřit jen tomu, co prodá samotná mazda, které lze poškození reklamovat.
Nebo teď asi nerozumím_Ebay alias Aliexpress?

Ano na eBay se dají shádnět originální náhradní díly od oficiálních prodejců Mazdy (autorizovaných servisů Mazdy) z drtivý většiny z USA co se zaregistrují a prodávají díly i přes eBay a bývají levnější než když je koupíš tady v ČR. Tito prodejci mají i své oficiální stránky, kde ten prodej můžeš uskutečnit taky, pokud neumíš/nechceš nakupovat přes eBay, Amazon,.... = Jako by se na eBay zaregistroval třeba CarStar nebo AutoPalace...

Svíčky opravdu uvádíš až TEĎ, takže jsem ani nemohl kouknout co jsi vlastně našel. Ale hned ti na tomhle printscreenu ukážu o co jde:
svickyeBay.jpg
Jak vidíš, tak svíčky ti přijdou z Číny. To samo o sobě budí důvěru opravdu grandiózní. Prodejce je nějakej Coas-Performanceparts o kterym jsem našel úplný prd za info. Zároveň když koukneš, tak ten prodejce prodává všemožný "originální" svíčky na všechny možný auta různých automobilek + si k tomu připočti že to jde z Číny. Resumé si udělej sám.

Pokud koupíš svíčky v ČR, tak zde existují nějaké reklamační zákony, ale i tak jestli máš rád svoje auto, tak si prodejce nejdřívě prověříš (metod je nespočet) a nemusíš hned klikat na najlevnější kup co Google vyhodí. Pokud vím, že 1ks NGK ILKAR7L11 bez loga Mazdy stojí cca 370-390Kč, tak když uvidím cenu 200Kč, tak to asi taky nebude úplně fajn.

Je to tvoje auto, tvoje peníze a ty si kup co chceš, kde chceš.
 
V tom případě děkuji za dovysvětlení. Nevšiml jsem si těchto zásadních informací a v tom máš asi pravdu. Budu raději dál objednávat na ML Parts.
 
A teď jsem si dokonce ještě všimnul asi největšího důkazu, kterým se i ten prodejce na eBay chrání a dává ti jasně najevo, že si kupuješ z vlastní vůle podvrh. V popisu výrobce by mělo být Mazda nebo NGK nebo NGK/Mazda. A on tam má napsaný co ? "Unbranded" - neznačkové zboží
svickyebca2.jpg
 
Jj toho jsem si všiml a chápal to jako nevyplneny výrobce. Každopádně asi máš pravdu že to je podvrh. Ostatně jako většina krámu z Číny.
 
Ve Sky-G jsou ty svíčky hodně kvalitní (ty originální NGKčka jedny z nejkvalitnějších co kdy Mazda použila). Osobně je doporučuji u tohodle motoru měnit po 100-120000km. Po tomhle nájezdu už začínají vykazovat chybovost,ale i tak nijak moc výraznou pokud se s autem jezdí normálně.. Ale pozor, hodně záleží na to jak se k autu chováš. Pokud bude velká zima (teploty hodně mínus) a ty třeba to auto nastartuješ ujedeš 10 metrů a zase motor chcípneš tak to je,nejen, pro svíčky smrtonostný. Tohle kdyby jsi udělal třeba 10x po sobě tak ty svíčky můžeš vzít a hodit je do koše. Pro největší životnost těchto svíček jsou prostě nejlepší dlouhý jízdy. Proto doporučuji těch 100-120 tisíc km ve kterých by mělo být pokryto i to běžný ježdění (jedu jen občas 2km do Kauflandu).
Ale pokud máš auto jen do města (víc než cca 80% jízd) tak výměna je lepší dřív, třeba po cca 80000km
Ahoj, existují nějaká doporučení pro výměnu žhavících svíček pro Sky-D u M6 GJ? V servisním plánu není výměna uvedena.
 
A teď jsem si dokonce ještě všimnul asi největšího důkazu, kterým se i ten prodejce na eBay chrání a dává ti jasně najevo, že si kupuješ z vlastní vůle podvrh. V popisu výrobce by mělo být Mazda nebo NGK nebo NGK/Mazda. A on tam má napsaný co ? "Unbranded" - neznačkové zboží
Zobrazit přílohu 43345
Ahoj, předpokládám, že polské Allegro asi taky nenabízí originál z Mazdy nebo se tomu dá věřit?
Dodavatel China ale údajně OEM Mazda originál díl.

Jen mě zajímá, jak vnímáš ty svíčky odtud.
Moc díky.
 
Mimochodem teď mi AutoLouda doporučil pro moji M3 BN (3MZBN64660M331577) svíčky P51R-18-110-9A 1710Kč za 1KS :laughing:
Přitom na různých e-shopech se nabízí PE5R-18-110.
Jaký je tedy rozdíl v těchto svíčkách (kromě nesmyslné ceny)?..
 
Poslední úprava moderátorem:
Ve fabrice NGK nebo Denso (to jsou dlouholetí dodavatelé originálních svíček pro Mazdu) musí na svíčku navíc natisknout logo Mazdy a natisknout jinou krabičku. To je všechno.
 
A chápu dobře, že ty P51R-18-110 jsou Denso?
Co vím, tak je lepší vzít ty NGK.
Myslím, že jsi to doporučoval právě ty?

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
No už si připadám jako idiot, ale co je pak tedy za svíčku pod označením P51R-18-110?
To je ta stejná jen jinak značená?
To jen pro vysvětlení

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
P51R je starý typ svíčky do M2 DJ, ale ten kód už se nepoužívá a byl nahrazen PE5R. Proč se o to zajímáš, když k tobě do auta patří čistě jen NGK ILKAR7L11 nebo DENSO ZC20HPR11 a jsou to tak kvalitní svíčky že je naprosto zbytečný hledat něco jinýho ? Teda pokud nepotřebuješ ušetřit peníze na nesprávným místě ?
 
Nene. To mě jen dostalo, že mi nabízí starý typ za tak nesmyslnou cenu.
Chtěl jsem v tom mít jen pořádek.
Děkuji Honzo za vysvětlení

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
A, moje chyba, která se stává jednou, maximálně dvakrát za deset let. Příště budu koukat (a hlavně odpovídat) přes PC.Na mobilu jsem to viděl obráceně. @Rajty má samozřejmě pravdu, že P51R nahrazuje PE5R.
Ale pro svojí obhajobu ( :joy: ) se stále jedná o NGK ILKAR7L11
Screenshot_20230522-171946~2.png
 
Takže se vlastně jedná stále o stejnou svíčku bez inovace jen s novým značením

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Back
Top