• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Svítí/bliká kontrolka airbagu

Zdravim mazdare,
predem chci rict, ze tohle tema jsem zde cetl nekolikrat, ale stejne bych potreboval nejakou radu.

Mam Mazdu 6 r.v. 2008 sedan. Blika mi kontrolka airbagu (vyblikava 23). Sedadlo spolujezdce jsem odpojil a znovu zapojil, ale problem stejny. Zavada se mi projevila pote co jsem airbag spolujezdce deagtivoval a po chvili mi prestala svitit kontrolka vypnuteho airbagu. Pokud jsem "klepl" s popelnikem, na chvili se vzdy rozsvitila a chyba prestala blikat, ale kontrolka vypnuteho airbagu pote opet zhasla a chyba se objevila znovu. Po pripojeni na diagnostiku to hlasi neco vtom smyslu "velky odpor na strane spolujezdce" (kod bohuzel nevim).

Muj servisak mi tvrdi, ze je blbost aby to zpusobovala ta nesvitici zarovka, ze je airbag spolujezdce vypnuty (pokud ho zapnu tak chyba 23 blika stale). Technik mi dal bude zjistovat co s tim. Zajimal by me vas nazor, jestli se mam nejak pokusit dostat k ty kontrolce vypnuteho airbagu a vymenit zarovku. Setkal se nekdo, prosim, s tim ze by to zpusobovala tato zarovicka?

Ceka me technicka tak mi tece do bot.

Snad jsem to popsal srozumitelne a dekuji za vsechny nazory.

edit// jeste bych dodal, ze ta chyba nejde smazat

Tak jak to tak byva, az po vlozeni meho dotazu jsem asi nasel odpoved zde

https://www.mazdaklan.cz/threads/sviti-blika-kontrolka-airbagu.1308/

Nemel by tedy nekdo prosim radu jak se k te zarovce dostat? :)

PS: normalne bych svuj prispevek editoval, ale pravdepodobne ho nelze editovat vickrat.

Dekuju vsem za ochotu

edit Vitus: sloučeno, přesunuto :)
 
Poslední úprava moderátorem:
Zdravim, potreboval bych poradit kam ssahnou. Koupil jsem Mazdu 6 GH, 108kw, r.v. 2009 a rozblikala se kontolka airbagu. Podle diody to nablika cislo 19, na diagnostice to hodi chybu b0001. Jestli se rozsviti kontrolka airbagu mezi vyhrivanim jsem si nevsimnul, podivam se az pujdu z prace, ale kdyz se jedna o sedadlo ridice, asi by to na prasklou zarovku nevypadalo. Konekrory pod sedadlem ridice prostriknuty kontoxem. Co chyba znamena si najdu, jde mi o to jestli se nestalo nekomu to sami a neporadil by na co a kam presne sahnout. Prikladam fotku chyby. Vsem moc diky za rady.

IMG_20190410_191045.jpg
 
Zdravim, potreboval bych poradit kam ssahnou. Koupil jsem Mazdu 6 GH, 108kw, r.v. 2009 a rozblikala se kontolka airbagu. Podle diody to nablika cislo 19, na diagnostice to hodi chybu b0001. Jestli se rozsviti kontrolka airbagu mezi vyhrivanim jsem si nevsimnul, podivam se az pujdu z prace, ale kdyz se jedna o sedadlo ridice, asi by to na prasklou zarovku nevypadalo. Konekrory pod sedadlem ridice prostriknuty kontoxem. Co chyba znamena si najdu, jde mi o to jestli se nestalo nekomu to sami a neporadil by na co a kam presne sahnout. Prikladam fotku chyby. Vsem moc diky za rady.

Zobrazit přílohu 21824
Není to 100% (tato chyba se může vztahovat na víc věcí),ale "sáhni" sem:
fec8b7e46fc27667dd3a135345604f74-604x849.gif
 
Poslední úprava:
Na tenhle krouzek jsem narazil uz na youtube, sice u vcelku novyho Forda, ale tykalo se to taky vyblikavani cisla 19 kontrolkou airbagu. Na co se tam zamerit, bejva treba spinavej, takze staci vycistit, nebo nejak proverit, promerit, nebo je to rovnou na vymenu. V tehle vecech se moc nevyznam a elektrika jde uplne mimo me, takze spis co mam rict kamaradum elektrikarum co maj merit a tak. Dik
 
Není stejný.
A v cem by to mohlo bejt, co bejva na tom krouzku spatne. Bejvaj zaoxidovany kontakty, nebo chtej jen napruzit, ocistit, nebo rovnou novej krouzek, protoze na tom krouzku nic nezjistim, nebo se da neco merit. Dik za odpoved.
 
A v cem by to mohlo bejt, co bejva na tom krouzku spatne. Bejvaj zaoxidovany kontakty, nebo chtej jen napruzit, ocistit, nebo rovnou novej krouzek, protoze na tom krouzku nic nezjistim, nebo se da neco merit. Dik za odpoved.
Schránka 01.jpg
 
já dnes posunul zas sedačkou spolujezdce a opět se objevilo 23, pod tou sedačkou je žlutej konektor na zemi a ten to dělá, o víkendu se chystám to vypáskovat, mě stačá vypnout motor, pomačkat ten konektor pod sedačkou a pak už tam chyba není, ale jak se posune hlavně prudčeji sedačka spolujezdce dozadu, hned se to objeví
 
Nejlépe je přepájet dráty natvrdo,samosmrštovací dutinky a je na věčný čas klid.Problém se vyskytuje u hodně automobilek.
 
jak to chceš ale vyřešit pro případný vytažení sedačky když např vzadu něco dítě vylije pod nohy ? stříhat do nekonečna se to zrovna nedá a splicovat taky ne
 
jak to chceš ale vyřešit pro případný vytažení sedačky když např vzadu něco dítě vylije pod nohy ?
Tak na to jedině snad nechat vzadu "zimní koberečky" i přes léto. Myslím si, že ještě tak 3 roky to budu aplikovat. Jinak co se týče kožených sedaček, tak pro malé děti si asi ani nic lepšího nelze přát. Za tu dobu by látkové vypadaly už hrozně (vzadu).
 
jak to chceš ale vyřešit pro případný vytažení sedačky když např vzadu něco dítě vylije pod nohy ? stříhat do nekonečna se to zrovna nedá a splicovat taky ne
Měl jsem 3 děti a nikdy jsem sedačku kvůli nim vytahovat nemusel a určitě je lepší mít dráty pevně spojeny než aby v případě nehody kvůli špatnému kontaktu selhaly airbagy...
 
Někde jsem tady četl že to stačí stáhnout těma bindrama. Když to nezabere, bindry tam jdou dát vždycky
 
tak dnes zacala blikat ikonka taky. zluty spoj pod sedackami rozpojen/zapojen a nic. blika 2x po sobe rychleji pak 1x kratsi pauza a opet dokola. nechce se mi s tim do servisu. co vam nakonec pomohlo? dik

Odesláno z mého Honor 8 pomocí Tapatalk
 
já dnes posunul zas sedačkou spolujezdce a opět se objevilo 23, pod tou sedačkou je žlutej konektor na zemi a ten to dělá, o víkendu se chystám to vypáskovat, mě stačá vypnout motor, pomačkat ten konektor pod sedačkou a pak už tam chyba není, ale jak se posune hlavně prudčeji sedačka spolujezdce dozadu, hned se to objeví
co znamena vypaskovat...? dik

Odesláno z mého Honor 8 pomocí Tapatalk
 
Vezmeš stahovací pasku a stáhneš ten konekter podélně aby se nedal rozpojit a nehnul se
 
dnes uz to nesviti... tyhle zavady fakt miluju

Odesláno z mého Honor 8 pomocí Tapatalk
 
Mazdar, potřebuji radu. Rozsvítila se mi kontrolka airbagu u Mazdy 6 GH 2,5. Čekal jsem, že to zase budou konektory pod sedačkou, už jednou se to stalo a rozpojením/spojením chyba zmizela, ale teď se tak nestalo. Navíc kontrolka svítí, předtím myslím blikala a teď zároveň svítí i kontrolka deaktivovaného airbagu spolujezdce pod ovladači topení...
Kontrolka nevyblikává chybu, pouze zůstane svítit po zhasnutí ostatních kontrolek.
Když se závada objevila poprvé, tak chybu vyblikávala, ale nevěnoval jsem tomu pozornost s tím, že to budou konektory pod sedačkou a teď už jen stále svítí.
Navíc včera dorazila diagnostika od číňana ale ani Forscan v mobilu chybu nenašel a jen píše, že s jednotkou airbagu se nemůže spojit. Ostatní jednotky načte..
Někdo nějakou radu, co by to mohlo být nebo co zkontrolovat? Nebo na co kouknout na diagnostice? (zatím s ní moc neumím, tak ani nevím, jestli dělám vše správně)
A jak je to s vyblikáváním chyby? Mělo by to blikat po každém nastartování, nebo jen poprvé, když se závada objeví?
Díky za případné rady..
 
Čaute, mam problém ten istý ako píše kolega vyššie. Počas jazdy začal pipat odopnuty pas a rozsvietila sa kontrolka airbagu aj ta dole pod topenim.. Teraz keď spolujazdec odopne pas, nič nereaguje ani nezačne pipat.. Co ted?
 

Podobná vlákna

Back
Top