• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Svítí/bliká kontrolka airbagu

Čaute, mam problém ten istý ako píše kolega vyššie. Počas jazdy začal pipat odopnuty pas a rozsvietila sa kontrolka airbagu aj ta dole pod topenim.. Teraz keď spolujazdec odopne pas, nič nereaguje ani nezačne pipat.. Co ted?
Já jsem stále nikam nepostoupil, Forscan v PC žádnou chybu nenašel, zkusil jsem zahýbat všema kabelama a konektorama, co jsem kde našel, rozebral jsem kvůli tomu čtvrt interiéru a bez výsledku, stále svítí...
Taky se ti při startu na palubce vůbec nerozsvítí kontrolka nezapnutých pásů spolujezdce??
Mám podezření buď na zátěžovou dečku spolujezdce, nebo vadnou jednotku airbagů, ale zase si říkám, že by diagnostika musela něco najít...
 
A rozsvítí se vám kontrolka ohledně vypnutého airbagu spolujezdce? (mezi výhřevem sedaček) ta žárovka může také dělat neplechu.
 
A kontrolka airbagu na přístrojovce vyblikává jakej kód
Žádný, pouze svítí.. Blikala poprvé, když se chyba objevila, ale kód nevím, protože jsem měl za to, že to bude zase konektor pod sedačkou a nevěnoval jsem tomu pozornost... Doma jsem prošel konektory a mám dojem, že od tý doby už jen svítí...
 
pokud svítí tak je to závada jednotky a nebo spálená pojistka od napájení airbagů podle mě . Protože pokud jednotka jede , provede selftest a případně zobrazí kód. Pokud nejede tak kontrolka svítí
 
Taky mám podezření na jednotku, ale zase přes Forscan, když dám test jednotky, nebo reset jednotky, tak vše se tváří, že proběhne v pořádku a vše se dokončí...
To bych řekl, že by hodilo nějakou chybu, nebo by se test nedokončil...
Pojistku jsem se snažil najít, ale nevím, která by to měla být... Nevíš pozici?
Vůbec se na palubce při startování nerozsvítí kontrolka nezapnutych pásů spolujezdce, tak možná bude tam nějaký problém...
 
máš adaptér s přepínáním HS CAN/ MS CAN ... nebo máš jen ten BT krám a koukáš na to přes mobil? :D
 
Zatím jen ten obyčejný BT adaptér, ale už mám objednaný kabel, zhruba jako máš ty, co by měl umět obojí naráz.. Jinak koukám přes PC... ;)
 
Konečně přišel lepší kabel na diagnostiku a forscan našel chybu U0452:92-08 (neplatná data obdržená řídícího modulu zádržných systémů)
To je ten můj svítící airbag na mazdě 6 gh před fl....
Setkal se s tím někdo a ještě líp, ví někdo co to je a jak to opravit? Předpokládám, že je něco s pásy...
received_640383743153315.jpeg
 
Teď jsme to řešili se @Zany, když se za mnou stavil. Servisní manuál tě dovede k tomuto:
U0452-92.jpg

Buď vyskočenej konektor nebo KO jednotka airbagů (SAS)

No a ta druhá chyba je odpojená siréna alarmu :D
 
Poslední úprava:
Teď jsme to řešili se @Zany, když se za mnou stavil. Servisní manuál tě dovede k tomuto:
Zobrazit přílohu 24138

Buď vyskočenej konektor nebo KO jednotka airbagů (SAS)

No a ta druhá chyba je odpojená siréna alarmu :D
A kterej konkretní konektor by to měl být nevíš? Pod sedačkama jsem to prošel a u jednotky je taky vše zacvakaný...

O tý druhý chybě vím, ta mě vůůůbec netrápí... :D:D
 
Jednotka s konektorem je vlevo nebo vpravo za radiem. Mám UK servisní manuál, tam je vlevo ale může být na opačné straně.
 
Myslíš jednotku airbagu, co je na středovém tunelu, vpravo od plynového pedálu?
Tuhle:
20190616_204930.jpg
Konektory jsem vytahal, očistil, vrátil a nic...
Nebo je ještě někde nějaká jednotka?
 
Podle servisního manuálu to má být jeden konektor a má to být za radiem, možná to předfacelift má jinak, bohužel na předfacelift servisní manuál jsem nikde na netu nenašel.
 
Zdarec chci se zeptat. Pri prostriknuti kontaktu pod sedackou ,musim mit odpojenou baterku?dekuji

A jak se prosim dostanu k varovme zarovce mezi vyhrivanim sedadel?
 
Poslední úprava moderátorem:
Určitě se doporučuje odpojit. Ovšem na vlastní nebezpečí není potřeba a dá se i bez (klíč nesmí být v zapalování atd..)

Odmontují se ozdobné lišty, "kroužek" kolem řadičky, středový tunel, středový panel a si tam ;) Někde je tu určitě video rozborky, popřípadě pomůže youtube :cool:
 
Odpojeni baterky se nemusim bat?nekde jsem cetl ze po odpojeni baterky a opetovnem zapojení zustavaji nejake kontrolky svitit a musi byt nejake nastaveni nebo co.
 
Bude svítit AFS a stabilizace tuším. Stačí párkrát otočit volantem od dorazu k dorazu a zhasne to. Pak stáhnout postupně všechny okna úplně dolů a pak nahoru kvůli automatice
 

Podobná vlákna

Back
Top