• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

karosérie Tažné zařízení / koule

funker

člen KLANu
42
Mazdárek,
mám dotaz, chci si nechat udělat tažné a nevím zda má moje Mazda 6 GH 2010 Can bus hlídání žárovek, resp. jakou elektriku(řídící jednotku) k tažnému koupit.

Díky.
 
Poslední úprava moderátorem:
Takže asi stačí obyčejná elektroinstalace.

Odesláno z mého GT-I9100 pomocí Tapatalk
 
předpokládám ano. Hlavně si nenech nainstalovat tu šílenost, co ti pak trčí z nárazníku i když sundáš kouli. Tu skrytou sundavací, co mám já ,-)
 
No, to jsi mě teda rozhodil. Já chtěl původně kouli napevno :)

Odesláno z mého GT-I9100 pomocí Tapatalk
 
koule na pevno už se dávno nesmí montovat, všechny koule musí být sundavací. Vymohly si to pojištovny ,-)
 
Neříkej, všude je nabízejí, dle EU prý můžou být.

Odesláno z mého GT-I9100 pomocí Tapatalk
 
tak se omlouvám za mystifikaci, prý je to teď takhle:

Čep(koule) tažného zařízení, který je upevněn šrouby nemusí být odmontován, když není tažen přívěs. Současná technická vyhláška neukládá řidičům povinnost, mít vozidlo vybavené nářadím, proto také nemůže uložit povinnost demontovat kouli, k jejíž demontáži je nářadí nutné, to však pouze za předpokladu, že koule nezasahuje do SPZ. Pokud se ale jedná o tažné zařízení, kde se čep (koule) sundává bez pomoci nářadí - tzv.bajonet, musí být sejmuta vždy, když není tažen přívěs.

Ale co na to @Kuban
 
Mám potvrzení i z STK. Může být obojí, pevná i vyndavací. Vyndavací trochu kazí vzhled auta, ale zase do tebe nikdo nenabourá. A taky ty vyndavací po čase zereznou a jsou s tím problémy. Toť moje zkušenost :)

Odesláno z mého GT-I9100 pomocí Tapatalk
 
já mám tu vyndavací bajonetovou Westfalii a vyklápěcí zásuvku, že vůbec nepoznáš že to mám, když je sundáno a zasunuto. Pevná je hnusná ... to patří na dodávku ,-)
 
Čekal jsem, že mě nepochválíš :) Je to dilema. Za týden jedu na dovolenou s kolama a musím se rozhodnout...

Odesláno z mého GT-I9100 pomocí Tapatalk
 
Měl jsem na Fiatu sundávací. Nasadit to šlo bez problémů, ale sundat to byl porod-žádné čištění a odrezování nepomohlo, jen velké kladivo.
Ale zase to vypadalo líp než kdyby tam ta koule byla furt.
Spíš jde o to jak často ji využiješ...
 
@Vitus máš pravdu pokud je na pevno tedy šrouby nemusíš ji sundavat... Pokud je vyndavaci a je jen zajištěná nějakým dzinzikem:D tak musí být sundana vždy... Btw nikdy jsem to ale nepokutoval;)
 
Zatím nic, ale tohle tažný už mi přišlo, příští týden budu montovat. Je to nakonec vyndavací.uploadfromtaptalk1435480942368.jpeg

Odesláno z mého GT-I9100 pomocí Tapatalk
 
Tak tažné namontováno, i jsem už na něm vezl čtyři kola na dovolenou. Vše funguje, jak má. Je sice trochu vidět, ale hlavně, že je koule vyndavací :)
 
Back
Top